Autor Zpráva
Rokka
Profil
Chtěl bych se zeptat, jakým nejlepším řešením je hosting více projektů (více domén) se stejnými požadavky? Ptám se čistě z důvodu uštření peněz.

Dám přiklad. Momentálně mám 5 domén a k nim 5 hostingů. Např. za cenu 5xdomena a 5xhosting. Cena za domeny 2500,- a za hosting 5000

Nedalo by se z toho udelat toto? 5x domena a 1x hosting pro pět domén. Cena by pak o něco klesla. 5xdomena 2500 a lepsi hositg pro více domén třeba za 3000. Existuje takové řešení?
quinux
Profil
Rokka
Třeba savana.cz nabízí více domén k jednomu plánu.
Nox
Profil
Onebit můžeš mít jeden tarif a k němu 20Kč/měs./jednu připojenou doménu
quinux
Profil
Nox
To je pokud vím jen alias. Nemůžeš mít více různých projektů s jedním plánem. Onebit, ale nabízí propojení účtů, takže lze všechny projekty spravovat z jednoho účtu.
Nox
Profil
quinux
Z "5x domena a 1x hosting pro pět domén" jsem vydedukoval, že to něco takovýho má být....ale díky za opravu/doplnění
Timy
Profil
Už jsem tu psal, jak to řeším já: Mám jeden hlavní projekt na example.cz a další projekty mám na projekt.example.cz s tím, že vlastním doménu projekt.cz a mám nastavený alias na subdoménu. Tedy kdo jde na projekt.cz, ten uvidí obsah ze subdomény projekt.example.cz. A na subdoméně mám pro jistotu nastavené přesměrování na hlavní doménu. Všechno funguje jak má a nepotřebuju hosting, který zvládá více domén k jednomu účtu. A nastavení aliasu bývá buď zdarma nebo za malý poplatek. Jako bonus mám všechny weby pod jedním ftp účtem v adresářích.
Railbot
Profil
Timy
Jenže tady se řeší ten příklad, kdy máš 5 projektů na 5 doménách a chceš je mít na jednom hostingu, v jednom sdíleném prostoru, ne alias a ne jen sjednocené pod nějaký jeden účet.
Timy
Profil
Railbot
Jenže tady se řeší ten příklad, kdy máš 5 projektů na 5 doménách a chceš je mít na jednom hostingu, v jednom sdíleném prostoru
A kterou z těchto podmínek to mé řešení nesplňuje?
armin
Hosting armin.sk
Profil
Rokka: Vetsina lidi rozumi ze domena = prostor, a pokud je prostoru vice, tim lip a tim je to lepsi hosting. Bohuzel pravdou je to, ze domena neni jen obsazene misto. Domena predstavuje ucet na dns serverech, ucet na mail serveru (serverech), ucet na ftp serveru, nake ty db, zalohovani dat, a predevsim pocitani statistik, coz neni zrovna zanedbatelna vec.

Timy: takto nejak to resim i ja, nakolik se da alespon trochu omezit pocitani statistik (neni tolik konfiguraku). A maily na tech subdomenach / domenach mas nejak resene, nebo ty "vedlejsi" domeny nemaji ucty na mail serveru?
Railbot
Profil
Timy
Píšeš něco o subodoménách a aliasech, to s tímhle nemá nic spoelčného. Prostě 5x doména s něčím jiným a společný prostor. Nabízí to Savana třeba. Asi to chápeš jinak.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Railbot: Nene, chape to spravne a ja to taky par lidem tak delal. Proste udela se alias, ze na ahoj_cz.neco.cz bude jakoby obsah domeny ahoj.cz, na subdomene zkouska_com.neco.cz bude jakoby obsah domeny zkouska.com atd. Usetri se tim:
1) konfiguraky pro pocitani statistik
2) ftp ucty
3) asi i ucty na mailserveru - na to jsem se ostatne ptal Timyho

Vyhodu to ma treba takovou, ze mas vsechny domeny pod 1 ftp ucetem (neco.cz), cerpas prostor hostingu jedne domeny (neco.cz).
Timy
Profil
armin
Na statistiky používám GAnalytics a emaily nevím jak mám řešené, protože je nepoužívám :-).

Railbot
Dobře, polopatě. Mám domény www.havrlant.net, www.matweb.cz, www.semantika.name. Shodneme se na tom, že to jsou tři různé projekty? Já doufám, že ano. Přitom všechny míří na "hlavní" doménu havrlant.net. Matweb je alias pro http://matematika.havrlant.net/, semantika pro http://semantika.havrlant.net/. Tři různé projekty pod jedním hostingem. Prostě 3x doména s něčím jiným a společný prostor. Stále si myslíš, že to více méně nesplňuje to, na co se ptal Rokka?
Railbot
Profil
Timy
Díky. Teď už chápu, ale přijde mi to zbytečně komplikované.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Timy: Sam taky pouzivam GA kvuli jednoduchosti a prehlednosti, ale je dobrym zvykem aby na hostingu bezel treba AWstatst ktery funguje na zaklade analyzy log souboru apache, coz pri par GB logu a nekolika set az tisic domenach neni zrovna polehcujici a zanedbatelna okolnost. Navic v AWstats-u figuruji i veci ktere pres GA nezjistis, nakolik to pracuje primo s logem (na obrazek / video / archiv nijak nenavazes js kod od GA).
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
armin
U nas to resene take aliasy. V souboru .htaccess si pak muzes nechat nacitat jiny obsah webu nez hlavni domeny. Maily mame resene take jako alias, proste kdyz mas ucet aaa@domena1.cz, tak stejne schanka bude i aaa@alias1.cz. Statistiky taky mame spolecne, kdo by to pocital, uz takhle to zere strojoveho casu jako s....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0