Autor Zpráva
pepak
Profil
Existuje na našem trhu nějaký webhosting, který by nabízel Firebird ve verzi 2.1, externí přístup k němu a současně i bezpečnost? Tím mám zejména na mysli:

- ten externí přístup bude přes nějaký šifrovaný tunel (je mi celkem jedno jestli SSH nebo něco jiného, hlavně když přes to půjde protunelovat ten FB)

- bude možnost mít ve Firebirdu několik databází, ne jen jednu

- ke každé databázi si budu moct vytvořit nejméně dva (ale radši víc) uživatele - jeden bude majitelem databáze, druhému (a dalším) si nastavím práva přes GRANT podle potřeby

Ostatní moje požadavky vesměs všechny hostingy splňují nebo se bez nich obejdu, ale tyhle jsou pro mě zásadní. Většina hostingů bohužel vypadne už na tom Firebirdu a druhé dva jsem neviděl splněné snad nikde. Momentálně znám, a zamítl jsem:

- pipni.cz (zřejmě splňuje všechno kromě toho šifrovaného tunelu, ale zkušenosti jiných uživatelů jsou dost varující)
- ******* (nepodařilo se mi dohledat verzi Firebirdu, a upřímně řečeno - i kdyby splňoval úplně všechno, jeho chování na diskusích Lupy mě odrazuje)
- levny-webhosting.cz (jediná databáze, dokonce zřejmě ani nejde kombinovat v rámci jednoho účtu FB a MySQL; navíc detaily veškeré žádné)
- hukot.cz (nemá FB 2.1, nulové detaily o programech, název ve mě vzbuzuje obavy)
pepak
Profil
Koukám, že ten spamující hosting z Lupy zjevně provozuje své kousky i tady (soudě podle hvězdiček). No, asi každý tuší, o který asi jde - a já si poznamenávám, že ten tedy opravdu v úvahu nepřipadá.

0