Autor Zpráva
DaryCZ
Profil
Zdravím, mám VPS server u Ignum a provozuji na něm portál www.sony-playstation.cz (cms e107) . Na VPS je OS Windows a teď k problému. Server čas od času, někdy několikrát do týdne, někdy i několikrát denně spadne. Poznám to podle blank stránky a nejde se napojit ani na server přes vzdálenou plochu - jediné řešení je poté napsat na helpdesk a požádat je o tvrdý restart serveru, což mě dost obtezuje. Server udajne pada kvuli max. zaplneni pameti RAM (256mb), na otazku zda toto muze byt zpusobene OS Windows jsem dostal tuto odpoved:

v pripade httpd demona je jeho nativnim prostredim OS Linux
a pod timto OS je tedy i doporuceno tento software provozovat.
Zda vsak prechod Vas problem vyresi odhadnout nedokazi.


Co myslite vy, v cem je chyba? DIKY
Morasino
Profil
DaryCZ
V systemu.
DaryCZ
Profil
Takze ani nemam zkouset to prevadet pod Linux ..? No ja si to myslel. ...
Morasino
Profil
DaryCZ
Open source je zlo a jeste k tomu e107.
Jedina moznost, napsat vlastni.
Jinak je taky moznost, ze ti to pada kvuli windowsu. Treba phpbb3 takhle na windowsech pada.
DaryCZ
Profil
Ono je celkem sebevrazda smazat celej portal s 3300 uzivatelema a celym forem....no kdyby stacilo prevest to pod Linux tak by to bylo jeste ok
Mike8748
Profil
DaryCZ
pokud linux ovladas, tak to klidne prevest nech

k problemu: php se da nastavit maximalni memory limit kterej neprekroci
jinak bylo by dobry prostudovat access log, jestli nahodou padani serveru neni zpusobeny nejakym konkretnim skriptem
DaryCZ
Profil
v php.ini mam toto:

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
; Resource Limits ;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

max_execution_time = 30
; Maximum execution time of each script, in seconds
max_input_time = 60
; Maximum amount of time each script may spend parsing request data
memory_limit = 8M
; Maximum amount of memory a script may consume (8MB)


Access log, muzu se zeptat kde presne? Jestli v logs nebo v mysql/logs ... jeste mam php/logs ale tam je log erroru... cca 26mb hmmm,
Morasino
Profil
memory_limit = 8M
Neni to malo?
Ja mam defaultne 24M.
DaryCZ
Profil
Ja nevim, server mi nastavoval kamarad. Ten to ale moc casto nedela, je mozny ze to je spatne. Ale ja bych asi potreboval ty pameti snizit aby nepresahovaly tech 256mb, to jde timto nejak redukovat???
Davex
Profil
Memory limit je maximální velikost paměti, kterou může skript při své činnosti zabrat. Žádný skript jí nemusí využít celou, ale větší počet skriptů jí dohromady klidně můžou překročit.

Pokud máš podezření, že se nějaký skript pokouší paměť zabírat, tak si zapni logování chyb do souboru pomocí direktiv log_errors a error_log a v logu potom hledej chybu "Fatal error: Allowed memory size of ##### bytes exhausted".

Jinak 256 MB paměti je na vytížený server opravdu hodně málo a dobré by bylo její navýšení minimálně na dvojnásobek.
armin
Hosting armin.sk
Profil
DaryCZ: memory limit je tam opravdu defaultni, akorat v pripade preteceni / nedostatku pameti ti vyskoci hlaska (mela by, zalezi od error_reportu). Kdyz ti pada cely server, tak je to chyba systemu. Jinak kde jsou vsichni zastanci virtual serveru? Ja od jakziva nikomu nedoporucuji virtual servery, nemam je rad, protoze i zde popsana situace se objevi z niceho nic... bud normalni webhosting nebo managed server.
DaryCZ
Profil
No ja mel normalni hosting, ale tam me vypinali pro jsitotu oni, ze to cely nejak moc zatezuju :) . Jinak vcera mi web spadl kolem 19.00, tak jsem se koukl do logu, ale byl tam log az od 22.00 kdy mi Ignum server zrestartovalo, takze jsem nic nezjistil :/
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
armin
VPS jsou v pohode. Dokazes je zahltit uplne stejne jako server.

Co se tyka windows, tak tam snad ani co rici.
Pokud to chces prevest na linux, tak ti v tom nic nebrani, navic ignum ma male a drahe VPSky, urcite bys nasel levnejsi s lepsimi parametry.
Co se tyka zamrznute VPS, tak u nas uz chystame moznost v administraci si sam VPS restartnout, pokud se na ni nebudes moci dostat, neni az takovy problem. Tedy pokud zrovna nema problyem cely server na kterem VPSky jsou :-D
DaryCZ
Profil
Ano, ta moznost u nich je taky, ale url adresa na kterou me odkazali nejede a s nastavenim na me s priminutim se*ou. Pokud by jsi byl ochotnej mi dat nejakou nabidku, tak web klidne zase presunu, hlavne at to jede!

Jinak ted mi asi 3x spadl a vypada to, ze to nedela script, ale mysql databaze? je to vubec mozny?

jeste to Michal666: jinak u vas myslim jede server xlive.cz , kterej ma sice 3x mensi navstevnost, ale jede ok (maji stejnej system) ....
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
DaryCZ
xlive.cz u nas sice jede, ale je to tak tak. Pokud mas 3x vyssi navstevnost, tak potrebujes skutecne minimalne VPS. My je sice nabizime, ale nevim zda mame momentalne kapacitu na serveru. To by ses musel dotazat na emailu sales@web4ce.cz a zde ti take reknou jake VPS nabizime a za jakych podmionek.
xHire
Profil
DaryCZ
Já jsem se přes známého dostal k poměrně dobré nabídce VPS na GNU/Linuxu (konkrétně Gentoo): http://rd-hosting.eu/vservers.html. Ceny tam mají více než slušné (pozn.: nemají to tam uvedené, ale jedná se o ceny s DPH), podpora i administrace na můj vkus výborná (i když se tedy stále jedná o jakýsi "pilotní provoz", takže třeba ta administrace se prý ještě dolaďuje a některé funkce nejsou hotové), zatížení stroje prakticky žádné a hlavně to jede bez nějakých výpadků.

Já tam mám také jeden VPS, takže pokud bys chtěl nějaké techničtější podrobnosti zevnitř, tak ti to můžu řict, pokud to bude v mých možnostech. Jinak si můžeš zkusit napsat přímo jim. Dá se velice dobře domluvit, když člověk něco potřebuje.

0