Autor Zpráva
nonewood
Profil
Chci vytvořit doménu xy.cz, kterou budu odkazovat na jinou s hostingem xy.zzz.cz. Jaký mám zvolit DNS server? U registrátora domény (odlišného od provozovatele domény s hostingem), nebo zvolit ručně servery druhého provozovatele. V každém případě budu muset měnit data na DNS, nemýlím se? Musím kontaktovat provozovatele existujícího hostingu?
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
nonewood
Chces alias nebo presmerovani?
Pokud chces alias, tak dns musi ukazovat na stejne IP ci CNAME jako hosting a pak musi poskytovatel novou domenu zadat do webserveru.
Pokud chces presmerovani, tak muzes zadat i jine IP ci CNAME ale musi tam bezet webserver na kterem provedes presmerovani na hosting.
Davex
Profil
Jen technická připomínka - na aliasy pomocí CNAME pozor! Pokud budou DNS zóny vlastní domény a hostingu na oddělených DNS serverech, tak u některých kombinací DNS démonů (např. djbdns + Windows DNS nebo dnrd) dochází k nefunkčnosti převodu jména na IP. Záznam typu A nebo umístění zón na stejném DNS serveru je bezproblémové.
nonewood
Profil
Jde mi o alias. Konkrétně si chci založit doménu xy.cz (např u FORPSI). Nechci webserver, stačí mi doména. Pochopitelně však musím někde zapsat (DNS), IP k této doméně. Jde mi o to, jestli mám při objednávce zvolit vlastní DNS servery (servery, které patří k odkazovanému hostingu s doménou xy.z.cz), nebo zvolit -doporučeno- servery registrátora domény (např. FORPSI). V obou případech musím zjistit IP adresu serveru, na kterém mám hosting xy.z.cz a na zvolený DNS ji nastavit, nemýlím se?
A jak zapsat doménu na webserver?
Davex
Profil
Asi bude nejlepší zvolit pro doménu xy.cz stejné DNS servery jako jsou pro doménu na kterou se bude odkazovat (tzn. hostingu). Potřebné DNS záznamy by pak měly jít nastavit při zřizování webhostingu (někde se nastavují automaticky).
armin
Hosting armin.sk
Profil
nonewood: Budu hadat - u spolecnosti kde nyni hostujes nemuzes koupit domenu a vse jednoduse vyresit, protoze tento hosting ma .cz domenu o 20-25Kc drazsi (na rok) nez forpsi, tak radeji 2-3 dny prokecat na foru a vyptavat se :)

Pokud se jedna o aliasy, tak je potreba aby cilovy hosting (kde nyni hostujes) ti alias zridil, takze se musis ptat / zadat jeho. Zda bude mit aliasovana domena (rozumej nove zakoupena) name servery u forpsi nebo kdekoliv jinde (predpokladam ze za vedeni dns nechces platit nikde zadny tarif), je uplne nepodstatne. Podstatne je aby aliasovana domena smerovala (A zaznam) na ten server, kde mas i nynejsi domenu, na server kde ti nynejsi poskytovatel zridi alias. Neni to az tak slozite, jde jen o vstricnost a ochotu hostingu kde jsi nyni.
php30
Profil
Dobry den.Mna by zaukimalo ako sa natstavuje alis.Viem ze musim napisat na podporu nech mi ho nastavia :D ale mna by zaujimlo co spravia. Nastavia na www.aliasdomena.sk zaznam a ako ma www.hlavnadomena.sk? Nastavia aj CNAME na www.hlavnadomena.sk?Musia] nastavit aj na prvej domnéne www.hlavnadomena.sk nieco?Predpokladam ze hej lebo by som mohol mat neobmedzene mnozstvo aliasov.

Vopred dakujem za odpoved
xHire
Profil
Nic ve zlém, ale přijde mi to, jako kdyby někdo někomu nakukal, že domény se přesměrovávají/aliasují přes DNS, a ono se to pak šířilo někudy jako lavina… Webhosting je od toho, aby tyto věci zařizoval, protože na to mají odpovídající znalosti (pokud nemají, tak pryč od nich), ne aby si to každý dělal na koleně. Kromě toho, že se tím zatěžuje nesrovnatelně více lidí a ztrácí nesrovnatelně více času (ono nastavení by webhosting provedl během chviličky), jak trefně podotkl armin.

Pokud na to nemáte potřebné znalosti (ne, ptaní se na fóru opravdu není vhodné místo k jejich získávání – na to je Google), tak se do toho raději nepouštějte, protože si tím můžete způsobit mnohem více problémů nežli užitku.

A nyní k věci, co vytvoření aliasu obnáší (pořadí jednotlivých kroků lze v případě potřeby zaměnit):
1. správně nakonfigurovat webserver, aby „znal” potřebnou doménu
2. vytvořit příslušné DNS záznamy pro danou doménu

Víc potřeba není, ale jedno je jisté: alias bez spoluúčasti webhostingu nevytvoříte. Přesměrování lze, ale musíte mít nejprve nakonfigurovaný webserver (stačí i na freehostingu, pokud to budou akceptovat), kde hodíte .htaccess s přesměrováním (nebo PHP skript nebo HTML stránku nebo co já vím, co budete chtít ;c)). Nejjednodušší je stejně napsat na podporu webhostingu, nemůžu si pomoct…

0