Autor Zpráva
StandaSt
Profil
Nevíte, kdy expiruje EU doména, aby si ji mohl zaregistrovat nový majitel? Bohužel na výpise Euridu expirace nejsou uváděny a já čekám, až se uvolní, jen nevím kdy.

U mé domény je uvedeno pouze toto:

Registrováno 7. srpen 2007
Poslední změna 14. duben 2008 8:36
Mike8748
Profil
eurid dovoluje domeny registrovat pouze na 1 rok
ale aktualni majitel si ji muze prodluzovat rok co rok, dokud ho to bude bavit
StandaSt
Profil
To je jasné. Ale jak poznám, kdy doména expiruje? Eurid tuto informaci nezveřejňuje, nechápu proč. U všech ostatních domén, včetně .COM a .CZ je uvedeno datum, kdy doména končí.
armin
Hosting armin.sk
Profil
.eu domeny jsou vysoce lukrativni (stejne jako euro a jeho dementni rozmer bankovek ala ctverecky do pexesa) a pokud si clovek koupi .eu domenu dejme tomu 1.10.2008, o tyden - 8.10.2008 ji prodlouzi, domena mu bude expirovat 8.10.2009. Ano, neupsal jsem se. Domeny .eu jsou po kazde strance lukrativni - od informaci o majiteli ve whois, pres dementni prodluzovani az po info o expiraci.

Nekteri registratori nabizi moznost automatickeho hlidani volnosti domeny (vesmes placena sluzba), takze snad pouzit neco takoveho. Nic jine me v tomto smeru nenapada.
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
StandaSt
My pokud mame eu domenu registravanou pres Ignum, tak Ignum nam info o expiraci uvadi, ale asi je to vyjimka (napriklad whois a doplnte napriklad web4ce.eu).
Jinak jak pise armin, system vymysleli dost dementne.
ninja
Profil
armin: vas prispevek je jen vylev osobnich problemu, nebo ma nejaky smysl, ktery jsme nepochopil? V cem jsou .eu domeny lukrativnejsi nez treba .com? Vcem je dementini system prodluzovani? V cem je lukrativni infromace o jejich majitelich? Vite vubec co slovo lukrativni znamena?
armin
Hosting armin.sk
Profil
ninja: .eu domenu nemam zadnou a mit nechci. Ja jen vychazim z toho, ze kdyz clovek prodluzuje tyto domeny, pak musi resit s klienty naproste zbytecnosti a vysvetlovat proc pri prodluzovani / zmene registratora se u domeny "resetuje" expirace.

Q: V cem jsou .eu lukrativnejsi?
A: Protoze maji tradici (stejne jako euro, to je tady od nepameti :D).

Q: V cem je dementni system prodluzovani?
A: Viz muj prvni prispevek + tento (predevsim 2. veta - to je to za teckou za slovem "nechci" pokud to neni jasne z meho prvniho prispevku, ani z tohoto druheho). Tobe prijde tento system v pohode? Co bys delal treba v pripade, kdy dojdes na cerpaci stanici autem s 1 litrem v nadrzi a zaplatis 1000Kc za plnou nadrz (napriklad 49 litru paliva), stejnou castku bys platil i v pripade ze ti 1 litr chybi v nadrzi (ze dotankujes 1 litr paliva). Prijde ti to v pohode platit porad stejnou castku bez ohledu na predesly stav? Me teda moc ne, ale treba jsem omezenec :)

Q: V cem je lukrativni informace o jejich majitelich?
A: V tom, ze zadne nejsou / jsou jen jmena, chybi adresa, telefon, email. Opet je to vyborne se 2 dny natahovat s jednim klientem a vysvetlovat mu, ze u .eu domen je to hodne dementni a ze proste nic takoveho neexistuje (vychazim z faktu eurid / ripe).

Q: Vite co slovo lukrativni znamena?
A: Ano vim co znamena. A ty znas slovo sakrasmus? Pokud umis cist mezi radky, tak muj prvni prispevek v tomto vlakne byl psan v tomto duchu. Pro klid duse prikladam vysvetleni co slovo sarkasmus znamena.
StandaSt
Profil
Ach jo :-( Takže fakticky nemám šanci, jak zjistit, kdy doména expiruje a eventuálně se uvolní pro další registraci. Ten systém je teda dementní a hodí se leda tak pro vyděrače a podvodníky!

Potřeboval jsem doménu pro firemní web, podnikáme v rámci EU a hodila by se.

"Naší" . EU má nějaký Číňan a pověsil si na ní MFA web. Nabízí ji k prodeji za 350 liber, ale na to mu kašlu, máme v záloze alternativní obchodní značku, případně se rozhodneme i v Evropě používat .CZ doménu.

Děkuji za vysvětlení.
armin
Hosting armin.sk
Profil
StandaSt: Tak jak jsem psal - najit nejakeho registratora ktery "hlidani" domen nabizi. Akorat fakt netusim zda lze takto kontrolovat i .eu. Se vsemi ostatnimi (normalnimi) koncovkami neni problem. Jinak obdobnou situaci jsem videl u svych klientu x krat. Domenu nabizeli v castkach v radu desitek tisic a i v pripade ze o druha strana za to nebyla ochotna zaplatit pozadovanou castku, dotycna osoba ji porad prodluzuje a drzi ji v domence ze za par let mu nekdo da castku v radu stovek tisic. Clovek si nepomuze.

Pokud muzu poradit, zkuste se poohlednout po nadnarodnich koncovkach - .com .net .org .info - zda nebudou volne.

0