« 1 2 »
Autor Zpráva
vaseks
Profil
Ahojte, potreboval bych radu jak mam nastavit MX na ip meho e-mail serveru. je to velmi nutne a prosim o kazdou pomoc. Predem dekuji Vaseks
nightfish
Profil
na co.cc je napsané, že když nevíš, máš napsat na http://www.co.cc/qa_board/qa_board_list.php
vaseks
Profil
No ale ja anglicky moc neumim
armin
Hosting armin.sk
Profil
vaseks: Dle RFC normy nemuze u postovniho DNS zaznamu MX figurovat IP adresa! Musi tam byt pouze hostname. Reseni je velice jednoduche - staci si udelat A zaznam smerujici na danou IP a do MX zaznamu si vlozit tento A zaznam, treba:
neco.blablabla.cz A 1.2.3.4
.blablabla.cz MX neco.blablabla.cz

Pripadne pokud se nejedna o smerovani posty na nejaky MS Exchange server co nabizi naka proslula firma (banda linych profiku), tak mailserver by mel mit reverzni DNSko (hostname), to lze zjistit tak, ze zmacknes win klavesnici + R, v tomto okenku napises cmd a zmacknes enter. V "dosovskem" okenku napises:
ping -a 1.2.3.4

pricemz 1.2.3.4 je IP mailserveru. Melo by ti to vyhodit nejaky hostname. Pokud ne, tak psal jsem jak to lze vyresit.
vaseks
Profil
Postupoval jsem podle tohoto navodu a nefunguje to. Nevim jestli mam problem ze serverem. kdyz ve vnitrni siti poslu sobe e-mail ktery vypada takto vaseks@domeczek.co.cc tak to funguje a i kdyz ho poslu do internetu tak taky ale kdyz poslu s internetu e-mail na tuto adresu tak mi to neprijde. vubec nevim co delat
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
vaseks
Kdy sis nastavil ten MX zaznam? Jake tam mas TTL? Jakou dobu po zmene jsi to zkusil? Neni to treba prave tim, ze se zaznam o zmene MX jeste nerozsiril na ostatni DNS servery?
vaseks
Profil
No ja tomu moc jeste nerozumim. To TTL mam nastavene na 1D jak to bylo v navodu. no ono by to melo byt funkcni okamzite. Nastavil jsem to tak.

A zaznam:
Host: domeczek.co.cc
TTL: 1D
Type: A
Value: xx.xxx.xxx.xxx

MX zaznam
Host: domeczek.co.cc
TTL: 1D
Type: MX
Priotity: 5
Value: vaseks.domeczek.co.cc
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
vaseks
Ano funkcni je to okamzite pro ty kdo pouzivaji tvoji DNS kde jsi toto nastavil. Pro ostatni plati to, ze DNS ktera jim dela preklady (jina nez ta tvoje) drzi nezmeneny zaznam po dobu TTL, u tebe tedy 1 den = 24 hodin. Az tato doba pomine, dany DNS server se zepta toho sveho "jaky je zaznam pro tuto domenu?" a opet to drzi nezmene po dobu TTL.
vaseks
Profil
Aha jo tak. jsem s toho fakt pako. proste potreboval bych kdyz treba napisu e-mail ze seznamu na adresu vaseks@domeczek.co.cc tak aby mi to presmerovalo na ip serveru. A potom abych mohl stahovat postu s pop3.domeczek.co.cc a odesilat pres smtp.domeczek.co.cc treba pres outlook. Vubec si nevim rady
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
vaseks
MX zaznam uz mas nastaveny, ted uz musis jen pockat az bude rozsireny.Pockej do zitrka a uvidis.
vaseks
Profil
aha jen sem se xhtel zeptat u toho mx zaznamu do policka Value mam dat neco.domeczek.co.cc?? Neco= vaseks (vaseks@domeczek.co.cc)
armin
Hosting armin.sk
Profil
vaseks: asi takto... u tve domeny vidim:
NS => ns3.co.cc
 A => 89.185.227.182 (ov1-182.orbisnet.cz)
MX => 5 vaseks.domeczek.co.cc


Trosku divne je, ze vidim jenom jeden NS zaznam, ale to nebudeme resit. Podstatny je MX zaznam. Je zcela korektne zadan, coz ale neni korektne zadano, je toto:
C:\Users\PC>ping -a vaseks.domeczek.co.cc
Ping request could not find host vaseks.domeczek.co.cc. Please check the name and try again.


Napadaji me 2 moznosti:
1) tento A zaznam (vaseks.domeczek.co.cc) neexistuje
2) neplati co jsem psal v 1) (tedy existuje), zatim neni rozdistribuovan / uveden v platnost; viz co psal kolega Michal666 ohledne TTL.
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
armin
Ten zaznam neni zadan, zkusil jsem pouzit dns ns3.co.cc a zaznam neznal. Takze plati moznost 1)
vaseks
Profil
Skousel jsem uplne vse. Porad mi to nejde aji jsem pockal a nic. Nebyl by nekdo kdo by mi to nastavil?? jestli ano tak poslete vas e-mail ja vam dam heslo a jmeno. mockrat dekuji
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
vaseks
Prosim te muzes sem vypsat kompletni vypis zonoveho souboru te tvoji domeny?
vaseks
Profil
A neni lepsi kdyz vam dam heslo a jmeno a podivate se sam?
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
vaseks
No heslo mi klidne dej, ale stejne by ses to mel naucit?
vaseks
Profil
No posli mi e-mail a ja ti to poslu. no ja se to prave lepe naucim kdyz to uvidim a potom si to udelam na vice serveru
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
michal.kumzak@web4ce.cz
vaseks
Profil
No vse jsem nastavil mx jak ma byt a vubec mi e-mail na server nechodi
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
vaseks
Podle hlaseni uz by ti to melo fungovat:
;; QUESTION SECTION:
;domeczek.co.cc.                        IN      MX

;; ANSWER SECTION:
domeczek.co.cc.         3600    IN      MX      5 mail.domeczek.co.cc.

;; AUTHORITY SECTION:
domeczek.co.cc.         86400   IN      NS      ns3.co.cc.

;; ADDITIONAL SECTION:
mail.domeczek.co.cc.    3600    IN      A       89.185.227.182
vaseks
Profil
No vubec mi to nejde. Poslal jsem si e-mail na muj server kde mam primo server domeczek.co.cc a schranku vaseks takze jsem poslal spravu na vaseks@domeczek.co.cc a vubec mi nic nedoslo. nemuze byt spatne nakonfigurovany server nebo na router kde smeruji porty??
armin
Hosting armin.sk
Profil
vaseks: tak pokud po rozdistribuuovani zaznamu ktere zde poslal Michal666 se maily nedorucuji, jediny problem bych videl v tom, ze se na smerovanem mailserveru 89.185.227.182 nevede ucet vaseks@domeczek.co.cc.

A jen tak k zamysleni: Opravdu stoji takovato nekolika denni namaha a kseftovani s mailserverama atd za to, ze ten hosting je zdarma? Vzdyt rocne se da vlezt do 1000Kc aj s domenou, to jsou 3Kc dene (neco jako 1,5 rohliku, ani to ne). Kdo chce tam pomozme mu tam ;)

P.S.: Zkus si zjistit zda opravdu je vedena na mailserveru ta tvoje domena domeczek.co.cc a na ni schranka vaseks, resp. nedoslo ti na mejl ze ktereho jsi to posilal undeliverable?
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
armin
Ty by mu meli dochazet uz predtim kdyz mu to neslo a vzdy s nejakou chybou a podle toho by sde mel ridit.
vaseks
Jestli mas pristup k logum toho mailserveru, tak se podivej jestli tam ten mail dosel, pripadne jeste vyzkousej primo z konzole mu poslat mail (lokalne) a uvidis jestli to pujde
vaseks
Profil
no doslo mi vzdy tohle to:

Vaše zpráva pro <vaseks@domeczek.co.cc> ze dne 29.10.2008 nemohla být doručena.
Zpráva je přiložena.

You message for <vaseks@domeczek.co.cc> from 2008/10/29 could not be delivered.
It's attached below.

Důvod / Reason:
---------------

553 smtp; 553 sorry, that domain isn't in my list of allowed rcpthosts (#5.7.1)

Nesprávný název emailové schránky.
Mailbox name not allowed.

Fragment původní zprávy:
------------------------

To: vaseks@domeczek.co.cc
Date: Wed, 29 Oct 2008 13:15:37 +0100 (CET)
From: javzelinovic@seznam.cz
Received: from ov1-182.orbisnet.cz (ov1-182.orbisnet.cz [89.185.227.182])
by email.seznam.cz (Email.Seznam.cz) with HTTP
for javzelinovic@seznam.cz;
Wed, 29 Oct 2008 13:15:36 +0100 (CET)
Subject:
Content-Transfer-Encoding: 7bit
Content-Type: text/plain;
charset="us-ascii"
Mime-Version: 1.0
Message-Id: <251.1231-15429-1629726721-1225282537@seznam.cz>
X-Abuse: abuse@seznam.cz
X-Seznam-User: javzelinovic@seznam.cz
X-QM-Mark: email-qm5<233679543>


Je to nejake divne. kdyz si poslu e-mail ve vnitrni site do schranky vaseks na domene domeczek.co.cc tak to jde ale kdyz to chci poslat s internetu tak vubec ne. A neslo by nejak otestovat jestli mi to neblokuje router??? Mam tam dane smerovani na port 110 to je pop3
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
vaseks
Aha a nechces si nejdriv neco precist o tom jak mailservery funguji? POP3 nema nic spolecneho s tim jak bude mail dorucen, to ma na starosti SMTP a to lita po portu 25, takze pokud nemas na routeru nastaveno aby port 25 smeroval na tvuj server (mas tam NAT?), tak ti maily z venku nikdy neprijdou.
vaseks
Profil
Omlouvam se spatne jsem to napsal. no port smtp tam mam taky. Ale netusim co to je Nat.
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
vaseks
NAT je prekladani vnejsi IP adresy na vnitrni sit. A podle tohoto vypisu tam NAT mas:

pug # telnet domeczek.co.cc 25
Trying 89.185.227.182...
Connected to domeczek.co.cc.
Escape character is '^]'.
220 SRVR001.domeczek.local Microsoft ESMTP MAIL Service, Version: 6.0.3790.3959 ready at  Thu, 30 Oct 2008 14:54:46 +0100
ehlo
250-SRVR001.domeczek.local Hello [192.168.1.1]
250-AUTH=LOGIN
250-AUTH LOGIN
250-TURN
250-SIZE 2097152
250-ETRN
250-PIPELINING
250-DSN
250-ENHANCEDSTATUSCODES
250-8bitmime
250-BINARYMIME
250-CHUNKING
250-VRFY
250 OK
^]
telnet> q
Connection closed.


Tak se jeste podivej jestli mas domenu v rcphostech - to je seznam domen na ktere muze byt doruceno bez autentizace.
vaseks
Profil
Tak uz to funguje. mel jsem problem firewall. Chtel jsem se zeptat nevite jak bych mohl udelat abych mohl schranku ovladat s internetu a ne pomoci outlooku??
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
vaseks
Nastuduj si co je to IMAP :-)
« 1 2 »

0