Autor Zpráva
vaseks
Profil
na svém pc jsem si udelal vlastni e-mail server. Schranku si doma ovladam pomoci Outlook Express pripojim se v pohode a aji odesilam zpravy proste vse funguje. Kdyz se ale chci pripojit pomoci Outlook Express s internetu tak mi jde jen stahovat zpravy ale pri odesilani mi to hodi chybu "Připojení k serveru se nezdařilo. Účet: 'domeczek.co.cc', Server: 'smtp.domeczek.co.cc', Protokol: SMTP, Port: 25, Zabezpečení (SSL): Ne, Chyba zásuvky: 10060, Číslo chyby: 0x800CCC0E" Nevite nekdo cim to muze byt??
Mistr
Profil
vaseks
Tohle už jsi asi četl, viď?
http://www.poradte.cz/pocitace-a-prislusenstvi/2292-nastaveni-uctu-v-o utlook-express.html
či http://www.tech-faq.com/error-number-0x800ccc0e.shtml
nebo http://forum.zive.sk/viewtopic.php?f=915&t=936100&p=4399310 atp.
vaseks
Profil
No vse mam nastaveno dobre. Ale proste to nejede
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
vaseks
A zkousel jsi se podivat kam ti ukazuje domena smtp.domeczek.co.cc? Podle me ji nemas vubec nastavenou. Zkus misto ni pouzit domeczek.co.cc.
vaseks
Profil
Vsechno jsem zkousel aji domeczek.co.cc a jde mi jen stahovat ale odesilat vubec ne ale doma mi slo aji odesilat.
Morasino
Profil
vaseks
Odesílání pošty přes outlok express mi nešlo kvůli poskytovateli připojení (o2).
vaseks
Profil
A nevite v cem asi muze byt problem ze to nejde??
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
vaseks
Vyzkousej si jestli se dostanes z mista kde to zkousis na port 25 toho mailserveru. Pokud ne pka je jasne kde je problem, pokud ano, tak mas problem nejspis v nastaveni serveru.
vaseks
Profil
No na port 25 se dostanu s mista uplne v pohode ale s internetu uz vubec ne. Koukal jsem se na navod a vse by melo byt dobre nastaveno a nevimte presne v cem by mohla byt chyba??
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Jsou 2 moznosti:
1) mas spatne nastaveny NAT na routeru
2) poskytovatel pripojeni blokuje tento port, v tom pripade jses v p...
vaseks
Profil
Mrknu se na nat ale myslim si ze to by melo bejt dobre, protoze se pres domeczek.co.cc doma pripojim no a jestli je to blokovane teb port 25 tak jim napisu a oni to nejak odblokujou ne??
armin
Hosting armin.sk
Profil
vaseks: proboha

Neber to jako buzeraci, ale proc se poustis do takovych veci, na ktere evidentne nemas jak zkusenosti, tak vedomosti. Jdu poporade:
1) v predeslem vlaknu jsi resil naproste banality s DNS zaznamem A a jak vlastne udelat MX zaznam, to jsme ti hromadne radili
2) nejede ti SMTP na mailserveru na domacim PC - bud mas spatne NATko, nebo ti to blokuje ISP. A pokud ti to blokuje ISP, tak na to ma asi svuj duvod. Pak nechapu z jakeho duvodu chces posilat maily z vlastniho PC? Proc nechces odesilat mejly pres ISP tveho poskytovatele?

Jinak reseni je naprosto trivialni - ISP kteri nuti sve klienty posilat postu vyhradne pres ne, tak blokuji port 25 (standardni SMTP port). Nic ti ale vsak doma nebrani, si nastavit doma SMTP na jakykoliv jiny port. Fakt opravdu nechapu tvuj postoj a zamer, co tim sledujes si takhle zbytecne komplikovat zivot. To opravdu nemas 2,50 Kc dene na normalni hosting? To je cena 1 rohliku.
vaseks
Profil
No vedomosti nemam, proto se ptam na veci kterym nerozumim abych se to naucil ne?? lepsi se zeptat cloveka ktery v tom ma praxi nez to cist s knizek kde polovina veci nefunguje. Mam na to, ale chtel bych se to naucit abych stim dokazal pracovat??
armin
Hosting armin.sk
Profil
vaseks: To je velice nezraly pristup mlady muzi, pokud myslis ze knizky jsou zbytecne. Delej jak myslis, ale vez, ze neerudovany clovek praxi nic neziska. Naopak, clovek znaly dane problematiky bez praxe je taky k nicemu.

0