Autor Zpráva
Victorius
Profil
Poraďte prosím, znáte-li dobrý hosting. Už nějaký ten rok dělám školní stránky a dávno jsem se dostal za hranici možností hostingu na wz. K mé nespokojenosti ještě přizpívá to, že se potřebuju z obyčejného průzkumníka dostat na ftp odkudkoliv a kdykoliv a to je na wz.cz poslední dobou vzácnost (býval to můj nejoblíbenější free hosting). Je jasné že ty stránky potřebují pořádný placený hosting, ale vyhodili mě, sotva jsme se zmínil o penězích.
Takže moje jediná naděje je free, nemusí být český. Jakýkoliv, který má dobře dostupně FTP z exploreru a nemá příliš časté výpadky. Solidní kapacita zásadní vyhodou, už teď školní web třikrát převyšuje kapacitu na wz a lepím to jak se dá.
los_adios
Profil
www.pipni.cz - musíš mít svoji doménu, dají ti 500 mega a výborný administrační rozhraní, bohužel s výpadky je poslední dobou potíž. I když je to lepší než před cca půl rokem...
Victorius
Profil
los_adios
Pipni.cz má free hosting? To jsem nevěděl! Díky moc za tip
...
Bohužel když si objednám bezplatnou doménu, nepustí mě to v registraci dál, chce to správné období. Jenže tam žádné neexistuje, když nemám placenou doménu. Ach jo.
DoubleThink
Profil *
Hodně hostingových společností by se dalo ukecat na hostování zadarmo - pokud se jedná o neziskový projekt a má slušnou úroveň.

Doménu ti ale zadarmo nikdo nedá.

BTW: k Pipni.cz bych nešel, ani kdyby mi za to platili.
Victorius
Profil
DoubleThink
Hodně lidí si na ně stěžuje o tom vím, ale už prostě potřebuju něco jinýho, mám doma hromadu materiálu, co čeká na uveřejnění, ale nejsou kapacity :'(
Aspoň na tu doménu, kdyby mi dali. Ale oni mě vždycky utnou, aniž se dostanu k částce. Dvě stě za rok by školu nepoložilo, šetřílci zlí.
quinux
Profil
Victorius
na forpsi mají taky nějaký freehosting, ale jak to tam funguje nevím.
Victorius
Profil
quinux
U psů si taky musím koupit doménu a psi jsou s odpuštěním nejhorší český hosting jaký znám, ale spokojil bych se s ním, kdyby mi dali doménu zadara :)
Victorius
Profil
No tak asi nic lepšího nebude, co? Já to ještě na ně znovu zkusím
SuE
Profil
ic.cz by nešlo ?
je tam reklama ale nevypadalo to zle - kdysi jsem to zkoušela ..
Yuhů
Profil
já být tebou bych nepřemýšlel o tom, kde dostanu hosting zdarma, ale spíš o tom, kde škola sežene peníze na registraci domény, případně provoz hostingu. Jestli jsou to její stránky, tak by o to mohla stát, ne?

Zkus požádat SRPŠ.
Victorius
Profil
SuE
IC by nešlo, tam jsem to měl původně nastěhovat. Nejde se tam připojit na FTP z Exploreru a to potřebuju nutně.

Yuhů
No přemýšlet naopak mě nenapadlo. Děkuji

Problém je v tom, že se k tomu ředitelství moc nehlásí, stránky vznikly totiž z podnětu jednoho z pedagogů a ne vedení sama. Ředitelství na truc (nebo z povinnosti ze zákona, to nevím) si udělalo stránky vlastní, generované z FP, kde je jedna fotka školy a informace o přijímačkách. Hostují u společnosti, která jim dělal nově internetové připojení a nejde se na ně připojit.

Ale zkusím to ještě jinak, zeptám se na SPRŠ, jak radíte a zkusím obeslat místní městské velké servery. MěÚ dává prostor místním, tak mě třeba neodmítne.
DoubleThink
Profil *
No když jsem viděl, kolik milionů stát utopil v projektu INDOŠ, tak je dost s podivem, že škola není schopna zaplatit 600,- ročně za doménu + 800 za hosting (nebo i méně).
Victorius
Profil
DoubleThink
Naše škola (díky bohu) nemá s Indošem nic společného. Počítači je vybavena už roky, snad hned po revoluci nakoupila první macy, na kterých se dá pořád hrát skvělej černobílý tetris :D
Ale naše škola má v podstatě jen platové náklady zaměstnanců, za nic jinýho nevyhazuje, nic moc tam nemáme, akorát počítače pořád obměňují. Kupodivu na ty mají. částka, kterou píšete je za dobrý hosting, přitom pro moje účely stačí i dvě stě za rok, když chtějí šetřit. A za připojení ušetřijou teďka desetitisíce, tak by mi s tím mohli finančně pomoci. Dosud jsme platili cca 7000 za šnečí paušální připojení od Telecomu, teď tam je bez kecání desetkrát rychlejší satelit za 600.
Mírně nekvalitní-levné služby lepší než vědomě porušovat podmínky současného serveru a nemoci hnout se současným stavem stránek. Chci je už nějakou dobu přepsat konečně s rok starým kódem na sémantický XHTML ať mám pořádnou stránku na reference. Teď kdybych ji měl někomu ukázat, asi bych se propadl studem. :D Od kluků co na tom makaj se mnou už mám slíbený skiny, ať už to xhtml využijem. Ale copak můžu něco dělat když na wz povětšinu času nejede ftp a jinak se k těm souborům nedostanu.
Klára
Profil *
Victorious
Hmm. Taky dělám neoficiální stránky naší katedry, protože v oficiálních z FP nic moc není a aktualizují se (!) jednou ročně. Mojí snahu informovat ostatní studenty o neustálých změnách v rozvrhu sice vedení přímo nebojkotuje, ale ... Asi je to všude to samé. Samozřejmě je mám na wz protože je to součást mých osobních stránek a když mi nechtějí dát podklady k práci zadarmo, peníze na to nedají určitě.
Omlouvám se za částečný OT.
Victorius
Profil
Klára
Aspoň v tom nejsem sám, kdybys náhodou přišla na to, "jak na ně," napiš :) Já mám aspoň to štěstí (v tomto případě smůlu, nemám to kam dát), že mám podkladů dost a sám ještě objemově velkou část vyrábím.
samir
Profil *
A co www.profitux.cz - freehosting.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0