Autor Zpráva
horava2
Profil
Jaky je bezpecny a dobry program pro nahravani soubor na FTP ? Pouzival jsem Total commander, ale tomu uz neverim.
Zaviroval se mi celej web, tak radsi prechazim na jiny.
SwimX
Profil
horava2
Pouzival jsem Total commander -> Zaviroval se mi celej web
Podle mě ale ne Tcm. Používám ho už řadu let a nic. Chyba bude jinde.
Nox
Profil
Slyšel jsem, že TC nemělo dobře chránený hesla, takže až tak bezchybné to nebude...tipuju že to už opravili, ale nesleduju to
Používám SmartFTP, šifrovaný přenos
imploder
Profil
SwimX
Tak to asi prostě nemáš na počítači správný virus. Do TC se viry nabourávají, a to asi hlavně proto, že je tak rozšířený. Web pochopitelně nezaviruje samotný TC, ale virus, co ho zneužije.

Už delší dobu používám IW FTP, které je zadarmo bez šifrování, a po zaplacení i se šifrováním. Ale taky mě poslední dobou štvalo, jak se chová - že nemůžu vybrat současně soubory a adresáře na nahrátí (protože jsou odděleně), a že při uploadu přetažením se ZIPy samy rozbalí, i když to nechci, musím místo toho použít PgUp.

Dobrý klient je FileZilla a je to freeware.
SwimX
Profil
imploder
Tak to asi prostě nemáš na počítači správný virus
no to doufám :))
Nox
Slyšel jsem, že TC nemělo dobře chránený hesla
ano, psali to na živě, mám poslední verzi (tuším že 7.04) a očekávám 7.něco. Měl už by mít hesla chráněná dostatečně.
Bubák
Profil
Web pochopitelně nezaviruje samotný TC, ale virus, co ho zneužije.
Zneužití je snadné, protože TC používá pro uložená hesla slabé a hlavně prolomené šifrování.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Každý FTP klient musí mít hesla uložena v dešifrovatelné podobě, aby bylo možné skutečné heslo poslat na ftp server. To že hodně lidí sdílí na P2P sítích soubor wcx_ftp.ini a že dešifrování hesla z tohto souboru je proveditelné je věc druhá.
joe
Profil
armin
To není tím, že soubor někdo sdílí. Na TC existuje dost virů, které se o to už sami postarají.
armin
Hosting armin.sk
Profil
joe: No a? Comodo, Avast, AVG, Avira, atd... vše jsou to free antiviry, dokonce první je zdarma i pro komerční využití. Mě spíš nejde do hlavy, proč někdo, kdo ma 4 firewally, 5 antivirů apod. má pořád problémy s viry a trojany, a někdo (třeba já) se zaobejde bez antivirů, firewalů a podobných "chráničů" a jen čas od času dá oskenovat PC přes web třeba Kasperskym a má PC čisté? Vše se vším souvisí a nemá cenu rozebírat proč je to tak jak je.
srigi
Profil
Nebolo by lepsie do TC hesla neukladat a napisat si ich na papier?
joe
Profil
armin
Nevím jak je řešená ta "věcička" na Total Commander co odešle soubor s hesly z tvého počítače, ale vím, že firewall mi nic nehlásil a antivir nic nenalezl. Proto je nejlepší pokud se používá Total Commander hesla neukládat do nastavení - jak píše srigi, ale mít je někde mimo a vkládat je až při připojování a nebo použít jiný FTP program.
Aesir
Profil
Není lepší použít SCP/SFTP a autentizaci SSH klíčem?
armin
Hosting armin.sk
Profil
joe: Já taky o ničem nevím, co by kradlo a zasílalo wcx_ftp.ini někam pryč. Ale ono bohatě stačí se připojit na jakýkoliv DC HUB a tam jsou desítky až stovky těchto souborů nasdílených uživateli - tam totiž jde o to, že se musí sdílet jisté množství dat, tak uživatelé s oblibou hodí do sdílení složku windows, aby nahnali objem sdílených dat, přitom si neuvědomují, že práve v adresáři windows se může ve většině případů nacházet právě zmiňovaný .ini soubor.

Co se týče neukládání hesel, to je řešení z deště pod okap - sniffovat může kdokoliv, korektní ISP by měl mít páky na to, aby sniffování odhalil a zloděje potrestal. To bohužel je defakto nemožné u nezabezpečených bezdrátových sítí.

0