Autor Zpráva
vasam
Profil
Zdravím.
Mám poměrně nevšední dotaz (nikde jsem ho nenašel vyřešený). Jakožto webmaster mám několik nezávislých projektů (tj. domén) na jednom hostingu. Řeším, zda je dát pod jeden uživatelský účet (tj. jedna fakturační adresa, ale různí vlastníci domén) - byla by tak časem např. množstevní sleva, bylo by to pohodlnější pro správu a navíc klienti mnohdy email nepoužívají nebo nerozumí věcem, které jim z hostingu chodí.

Předem díky za rady :-)
vasam

PS: Sorry, jestli je to ve špatný sekci - nevím kam bych to jinam dal ;-)
ninja
Profil
A co/s cim ti mame poradit?
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
vasam

Já bych do toho šel, zabijete hromadu much jednou ranou.

Vycházím z toho, jak to funguje u nás - jeden správce, jeden účet. Když klient našeho klienta chce fakturu přímo od nás, ale nechce se starat o provozní záležitosti, není problém tu fakturu tak vystavit, přesun domény pod samostatný klientův účet v případě potřeby je také bez problému.

Takže sečteno a podtrženo vidím situaci se samými výhodami, ve které se mimořádnosti dají snadno řešit.
vasam
Profil
ninja: nevím, zda dát pod jeden uživatelský účet na hostingu více mých klientů = rovná se stejná fakturační adresa pro všechny, ale jednoduchost správy, atd.
vasam
Profil
jirifogl: dobrý nápad s tou fakturou - zkusím se na to u svého hostingu zeptat
ninja
Profil
vasam: To ale preci zalezi na milionu okolnosti, neni obecna rada.

Lepsi je pokud hosting umoznuje spravovat vice uctu pres jeden administratorsky.
vasam
Profil
nevíte někdo, jak to má cesky-hosting.cz s tím spojováním účtu?
ninja
Profil
vasam: u CH testuji nove administracni rozhrani, tak to tam mozna budou mit. U Onebitu to maji a funguje to dobre.
armin
Hosting armin.sk
Profil
vasam: Copak cesky-hosting.cz nemá podporu? Proč se ptát na fóru, proč se nezeptat přímo u zdroje?
vasam
Profil
armin: ale má, jenže podpora dnes už chrní :-) Chtěl jsem to jen pro urychlení...
armin
Hosting armin.sk
Profil
vasam: To tak hrozně spěcháš na tu info? :)
ninja
Profil
vasam: podpora chrni? Tomu panecku rikam podpora...
vasam
Profil
ninja: Už měli po pracovní době :D
Dnes mi podpora oznámila, že bohužel ani spojení, ani individuální faktury nejdou, pouze že bych svým klientům musel vystavovat fakturu sám. Asi to budu dělat tak, že všechny faktury budou chodit mně a já jim je následně přepošlu k úhradě.
ninja
Profil
Hhosting bez non-stop technicke podpory neni hosting, ale parodie. A to rikam s tim, ze u CH jsme take hostoval.
vasam
Profil
ninja: večer jsem je ani kontaktovat nezkoušel, jelikož s podporou nejradši komunikuji přes ICQ, tak by to nemělo smysl, protože mají na stránkách jasně napsáno, že pracovní doba podpory je od 09:00 do 18:00
Jiří Skála
Profil
Nedávno, asi před rokem a kousek, jsem všechny weby přesunul na inhosting. Pod jedním účtem tam mám své soukromé weby a pak i weby zákazníků. Tohle pociťuji za velké plus, že už při objednávce můžu specifikovat, na koho bude doména registrovaná a na koho se bude každý webhosting fakturovat a navíc se potom fakturační adresa dá editovat i v administraci.

Bylo by dobré myslím rozlišovat technickou podporu jak na co. Pokud mám technický dotaz, tak na inhostingu mi odpovídají během chvíle i třeba o půlnoci. Pokud tam ale hodím v noci administrativní dotaz, tak na to většinou odpoví až ráno. Je mi jasné, že to tam někdo vidí, ale přijde mi to docela korektní.
vasam
Profil
Jiří Skála: kdyby to tak šlo u něčeho podobně zaručeného jako cesky-hosting...
Jiří Skála
Profil
Jiří Skála: kdyby to tak šlo u něčeho podobně zaručeného jako cesky-hosting...

Určitě to budou mít i někde jinde, když budete hledat. Nevím sice kde, ale v tomhle nevidím nic vyjímečného.

Může to být trochu risk dát weby jinam web než na stálice jako je forpsi, active24 nebo Ignum. Taky jsem váhal. Zkusil jsem k nim nejdříve jeden web a pak postupně všechny. Některé webhostingy jsou často mnohem lepší než ty 3 nejznámější.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jiřího Skálu:
V souladu s pravidly sekce Hosting tě žádám o doplnění ověřitelných údajů.
Jiří Skála
Profil
Chamurappi: Omlouvám se, pravidla jsem četl až teď, ale nabyl jsem z nich dojmu, že bych mohl něco uvádět, ale že to není povinné. Tak třeba tento web, který je nevýdělečného charakteru: http://atletika.org. Na inhostingu je někdy od konce roku 2007.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jiřího Skálu:
Zmíněné pravidlo je důležité jako ochrana před spamem od samotných webhostérů.
Budu možná trochu dotěrný, ale jakou roli hraješ v provozu zmíněného webu? Nejsi uveden ani jako tvůrce stránek, ani jako majitel domény, ani jako jeden z atletů.
Jiří Skála
Profil
Chamurappi: Kdybych věděl, že s tím budou takové tahanice, tak bych sem asi ani nepsal. Ale chápu to. Můžete klidně napsal Karlovi Prouzovi (snad se nebude zlobit, že jsem ho zde zmínil), ten si určitě vzpomene, kdo mu pomáhal předloni s webem a zařizoval věci okolo webhostingu, kde hostuje a že má web pod mým multitarifem.

Je to pro mě ponaučení, příste už zde nebudu uvádět žadné jméno webhostingové společnosti, ať už je jakákoliv.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jiřího Skálu:
že s tím budou takové tahanice
Tahanicím se můžeme snadno vyhnout a pana Prouzu snad také obtěžovat nemusíme. Mohl bys uvést adresu některého z těch tvých soukromých webů (jak jsi zmiňoval v [#16]), které neprůstřelně potvrdí, že skutečně existuješ?


Ostatní mohou klidně dál živě diskutovat a našeho dialogu si nevšímat.
Jiří Skála
Profil
Chamurappi: Ne, opravdu sem nechci posílat další weby a řešit to dál. A už vůbec sem nechci posílat své osobní weby s fotkama mé rodiny a přátel. To je nesmysl. Mým hlavním cílem bylo poradit a ne se vystavovat nějaké kontrole. Nehodlám zde veřejně tímto způsobem vystavovat mé osobní údaje. Nevím, jestli je to tady běžná praxe, ale já z toho až tak odvázaný nejsem. Můžeš sem kdyžtak ty hodit nějaké fotky své rodiny a přátel. Já bych do toho teda nešel...
armin
Hosting armin.sk
Profil
Jiří Skála: Zde spíš jde o to, že nebylo to tak dávno, co zde byl ohromnej hit, že nejmenovaný člověk zastupující nejmenovaný hosting si zde neustále zakládal nové uživatelské účty a pořád dokola doporučoval furt tu samou společnost jako běžný uživatel a vždy se vyslovoval v superlativech a operoval vždy se stejnými fakty že proč si vybral daný hosting a co vše nabízí - ubohé, přízemní, hraničící s touto publikací.

A jelikož máš relativně nový účet, tak je docela pochopitelná reakce moderátora na tvojí osobu, nakolik jsi se z ničeho nic objavil a něco doporučuješ. Rozhodně se zde nejedná o křížový výslech, odběr otisků, odběr tkání pro DNA, osobních fotek, fotek rodiny apod.
Jiří Skála
Profil
armin: Pak je to na jednu stranu pochopitelné. Když se podívám na váhu toho, co jsem napsal, tak mě reakce přijde až moc přehnaná. Bral jsem to pomalu jako útok na mou osobu. Koukám, že kategorie hosting je celkově docela nebezpečná...
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
Jiří Skála

To si pište, že je to tu nebezpečné :D Někdy by člověk řekl, že je to tu aréna, kde se nejotrlejší obyvatelé českého virtuálního prostoru utkávají o věčnou slávu a deset korun měsíčně navíc - občas se tu objevují takoví jedinci, ze kterých něco takového přímo čiší.

Pravidla, na která jste narazil, mají za cíl udržet zdejší diskusi na takové úrovni, aby se opravdu užitečné informace neztratily v hormadě reklamního balastu, a nakolik můžu soudit, daří se to.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jiřího Skálu:
Nehodlám zde veřejně tímto způsobem vystavovat mé osobní údaje.
Jestli je máš na webu, tak jsou veřejně vystavené. Jestli nejsou veřejně vystavené, tak mě ani nezajímají.
Jakmile ti uvěřím, mohu odtud naši tahanici odstranit, včetně důvěrných důkazů. Zatím si nejsem jistý ničím.

Můžeš sem kdyžtak ty hodit nějaké fotky své rodiny a přátel
I kdybych byl něčím podezřelý, tak by takové fotky vůbec nic nedokazovaly.

Bral jsem to pomalu jako útok na mou osobu.
Měl bys to brát spíš jako útok na inhosting.cz. Z pohledu všech přítomných jsi zcela neznámý cizinec, který nic moc neriskuje.

0