Autor Zpráva
Aknow
Profil
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je to ze změnou vlastníka *.com domény. Je to u hostingzdarma.cz - v jejich nápovědě je napsané, že ke změně stačí zaslat email s mým UID a heslem a údaji o novém vlastníkovi a je to. Je to možné?

Děkuji za odpověd(i)
warman
Profil
Kdyz to pisou, tak je to mozne, ne?
Aknow
Profil
Ano, asi ano. Já jen, že se v těchto věcech moc nevyznám a na různých webech jsem četl cosi, že je ještě potřeba dávat nějaké ověření od notáře, tak jsem se jen chtěl optat.
warman
Profil
o tom ze by bylo treba davat overeni od notare nevim :) kazdopadne kontaktuj hostingzdarma.cz a zeptej se primo jich, ale melo by to jit bez toho overeni od notare. Ja osobne s tim zkusenosti nemam
Jan Horak
Hosting g-hosting.cz
Profil
Ověření od notáře vyžadují akorát někteří registrátoři při změne majitele .CZ domén, což není zrovna tvůj případ
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
Ověření od notáře je obvykle potřeba v situacích, kdy není jiná možnost, jak ověřit totožnost žadatele, tzn. třeba když přijdete o přístup k emailu, který je ve whois uveden. Teoreticky to můžou někteří registrátoři vyžadovat i jindy, takže jak už bylo napsáno, ptejte se přímo u zdroje.
Aknow
Profil
Dobře, ještě počkám co mi odepíší z hostingzdarma. Jinak, děkuju mnohokrát za rady.
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Podle registtora Ignum je potreba notaske overeni na zmenu vlastnika.
warman
Profil
Michal666

tak si zmeni registratora a ma to bez notarskeho (asi i draheho) overeni :) nebo k tomu je take potreba notarske overeni? :))
Aknow
Profil
Tak zřejmě opravdu v případě *.com stačí zaslat email a žádný ověření není nutný. S tím notářem je to většinou jen v případě změny registratora.
Railbot
Profil
S tím notářem je to většinou jen v případě změny registratora.
Ne, u změny vlastníka domény. Ale jak kde. Má to tak třeba Forpsi.
Aknow
Profil
No, v případě *.com domén je tam jasné napsáno, že stačí zaslat aut. žádost.
https://www.hosting-zdarma.cz/wiki/index.php/Domeny-zmena-vlastnika

takže myslím, že notáře snad nebudu muset obíhat.
Aknow
Profil
A ještě dotaz, pokud tedy změna vlastníka proběhne, kde si to můžu ověřit, nebo kde si můžu přečíst, že vlastník už nejsem já?
ninja
Profil
Nejaky WHOIS server, pripadne web konkretniho spravce TLD domeny.

0