Autor Zpráva
joe
Profil
Zdravím,
je možné, aby po skončení platnosti mých objednaných služeb si poskytovatel strhnul peníze z mého účtu na "prodloužení"? Resp. pokud si zaplatím služby na jeden rok, co se stane po 1 roce, když dále nezaplatím?
Přišla mi fakturace emailem, o které nevím, že jsem platil a na podpoře v tuto dobu nikdo neodpovídá.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Pochybuji že jste oprávníl v bance číslo účtu dané společnosti pro strhávání z Vašeho účtu. Pokud je mi známo, hosting se platí většinou převodem na učet, přičemž pod převodem na účet si lze představit mimo jiné:
- příkaz z Vašeho účtu na účet příjemce
- vklad na přepázce jakékoliv banky
- vklad na poště (vyplněním šeku)

Pokud jste si všiml, "aktivita" je vždy na Vás, webhosting / příjemce je pasivní článek v tomto řetezci. Pokud po uplynutí 1 roku neuhradíte odpovědnou částku, bude Vám logicky účet pozastaven, doména (záleži od koncovky) se hodí na 14-30 dní do karantény (budete ji mít rezervovanou), po uplynutí karantény je doména volně k dispozici k zakoupení pro kohokoliv.

Pokud jste obdržel neznámou fakturu vystavenou na neznámou doménu, tak ji klidně ignorujte. Není to od hostingu začínajícího na B? Pokud mám informace, oni s oblibou co rok posílají faktury za nerealizovatelné služby (doména již není Vaše, tudíž ji ani nemůžete hostovat a samozřejmě ani prodloužit).
joe
Profil
armin
Díky za odpověď.

Je to u hostingu začínající na x. Nejsem si právě vědom toho, že bych dával možnost z účtu jim odebírat peníze (teď si nevzpomenu na správný pojem).
Ono to bylo tak, že jsem si zakoupil asi před rokem a půl hosting a doménu, tak před měsícem a půl obojí vypršelo. Dále jsem nic neplatil a najednou koukám do mailu, kde mám od nich fakturu.

V mailu se také píše od kdy do kdy jsou služby zaplaceny a také doména - tj. ta "moje", která už expirovala. Ne, že bych nebyl rád, kdyby to někdo za mě zaplatil :-), ale ono to nebylo přímo z mého osobního účtu.
armin
Hosting armin.sk
Profil
joe: Záleží od přístupu. Někdo automaticky posílá fakturu bez toho aby vůbec zjistil zda klient má zájem o její prodloužení či nikoliv. Pokud je ale doména již mimo karanténu, je docela možné že je již doména zakoupena (hrozně chytrým spekulantem, co si myslí že za měsíc to prodá za 150.000 Kč). Čili je dost nepravděpodobné, že by jste uhrazením částky za hosting a doménu (pokud tomu správně rozumím) dostal to, co si opravdu zaplatíte. Ignorováním / neuhrazením obdržené faktury se nic neděje, proste není nutné se nad tím pozastavovat (kdysi předplacené služby již nechcete čerpat). Pro sichr doporučuji pisnout mejla přímo na podporu, ať nepošlou za 2 roky soudní obsílku že jste si neuhradil objednané služby. Inteligenční kvocient u lidí je totiž velice pestrý a dá se čekat cokoliv ;)

0