Autor Zpráva
mavines
Profil
Dobrý den,

Dovoluji si pozvat na návštěvu hostingu KSM Host:

ksmhost.net

Možná, že najdete něco i pro sebe ;)

S pozdravem a blahopřáním,
Správce a majitel
M. Nesen.
Joker
Profil
No né, Komunistický Svaz Mládeže se teď dal na hosting? :-)

Dotaz, jak docílím zobrazení stránek v češtině? Když kliknu na tlačítko "Čeština", výsledkem je míchanice angličtiny, češtiny a zkomolené češtiny (bez diakritiky)

A vím že nejsme v názoru na stránku, ale jedna připomínka: Přímo na stránce se mi vypisuje Javascriptový kód. U firmy jejíž podnikání souvisí s webovými stránkami to vypadá dost neprofesionálně.
mavines
Profil
Hezky vtip ;) KSM v podstatě znamená 'Oksima' bez samohlásek.

Ohledně češtiny - mate pravdu, je tam i trochu angličtiny, ale, podle mě, ten počet anglických slov je pochopitelný kvůli oboru stránek. Snažíme se snížit procento angličtiny na stránkách pokud to zvládneme. ;)

A co se tyká JS kódu přímo na stránkách, tak prosím, ukažte kde to přesně je. Jsme testovaly tu návrhovou šablonu v FF (od verze 2.x.x do verze 3.x.x) a IE (6 a 7) a to vypadalo v pořádku. Tak bych moc mě zajímalo kde to vidíte, a jaky prohlížeč používáte.

Děkuji,
M.[N].
xHire
Profil
Konkrétně mně se zobrazuje tento kód:
//><!-- sfHover = function() { var sfEls = document.getElementById("sonja").getElementsByTagName("LI"); for (var i=0; i<sfEls.length; i++) { sfEls[i].onmouseover=function() { this.className+=" sfHover"; } sfEls[i].onmouseout=function() { this.className=this.className.replace(new RegExp(" sfHover\\b"), ""); } } } if (window.attachEvent) window.attachEvent("onload", sfHover); //--><!


Je úplně nahoře, nad hlavičkou, takže ho při příchodu na stránku opravdu nejde přehlédnout. ;c) Ono by totiž stačilo pohlídat si validitu webu (podle mě naprostý základ) a nemít tam 28 chyb... Nevalidita totiž ve velkém množství případů znamená chybné zobrazovaní.
Joker
Profil
mavines
Hezky vtip
Zčásti i upozornění na to, že to je první věc, která se mi u písmen "KSM" vybaví.

mate pravdu, je tam i trochu angličtiny, ale, podle mě, ten počet anglických slov je pochopitelný kvůli oboru stránek
"Pochopitelné" by to bylo do určité míry. Když celkově česká verze působí jak vyrobená z anglické automatickým překladačem včetně newspeaku jako "kontaktujte s nami", občas se objevují nepřeložené kusy a některé stránky jsou pro jistotu nepřeložené celé- včetně tak zásadních jako podmínky (které předpokládám musí zákazník při uzavření smlouvy odsouhlasit), působí to spíš jako amatérismus.

Já bych radil tu českou verzi udělat buď pořádně, nebo vůbec.

A co se tyká JS kódu přímo na stránkách, tak prosím, ukažte kde to přesně je.
To jsem nenapsal, to je pravda- mám aktuální Operu a chyba se objevuje asi na všech stránkách toho webu.
mavines
Profil
Tak děkuji za tu zprávu. Ta chyba v Opere už se ne objevuje - byl tam zbytečný komentář, který Opera špatně zpracovávala.

A z tym názvem už moc udělat nemůžeme ;) Prodávali jsme ty hostingove služby většinou do zahraničí, a tam žádný komunisticky svaz mládeže neni ;) Ale teď mam to jako docela vtipný názor, a tak to červené písmenko v logu už nevypadá tak pohodlně.

A jasně, že tu češtinu opravíme, je to opravdu skutečnost ;)

M.[N].
Fergi
Profil
jeste pokud se nemylím tak obědnat se správě píše objednat ;) to je jen taková malá připomínka :)
armin
Hosting armin.sk
Profil
Fergi: Co máš vůči obědům? Náhodou je to hlavní jídlo dne. Pokud nesouhlasíš, musíš "kontaktovat s námi". Ty rozumět už slovosledům českému v jazyce?
bohyn
Profil
mavines
Tak děkuji za tu zprávu. Ta chyba v Opere už se ne objevuje
Zkontrolujte si jeste domenu vps4biz.net
mavines
Profil
Tak děkuji pěkně že jste věnovali pozornost našim stránkám. Mate pravdu, mame špatnou českou verze. Ale už ji přepisujeme do korekštiny ;)

A k tomu jsem vůbec zapomněl, že ta Opera ještě existuje - už ty JSy jsou funkční i pro ten prohlížeč také.

M.[N].
xHire
Profil
mavines
Opravdu se zlepšujete. :-D Upozornil jsem, že problémy způsobovala invalidita Vašich stránek, takže jste jednu konkrétní chybu nahradili 7 jinými (+ 3 varování). Osobně si myslím, že web by měl být v první řadě validní, zvláště pak firemní, a o to více firmy, která má s weby co do činění - jak už řekl Joker: "U firmy jejíž podnikání souvisí s webovými stránkami to vypadá dost neprofesionálně."

Totiž Opera se v tomto případě nechovala špatně, ale naopak korektně. Tvrzení "...komentář, který Opera špatně zpracovávala" mi přijde opravdu úsměvné, když vím, že ten kód byl naprosto chybný, což potrvdil i validátor od W3C.

Totiž abych mohl důvěřovat službám nějaké firmy, musí ta firma na mě udělat dobrý dojem, což v případě internetového podnikání činí web firmy. Ve Vašem případě mě příliš nepřesvědčil (jak po technické stránce, tak po stránce jazykové). Osobně bych Vám poradil vypilovat web, a až poté ho ukazovat na veřejnosti. Jinak si vybudujete u řady lidí takový obrázek, jaký jste si vybudovali u mě.

(Čistě můj názor, se kterým není potřeba souhlasit. Pouze mě trochu vyprovokovala ta zmínka o "špatném" chování Opery.)
mavines
Profil
Dobrý den,

Tak ohledně toho JS, který v Opere byl zpracováván jinak, než v ostatních prohlížečích – dle statistiky návštěvností stránek máme: IE 44%; FF 36%; Opera 6%; Safari 2%; Ostatní 12%
Tak z toho mohu říkat že Opera něco “zpracovává špatně” aspoň v tom smyslu, že Opera není prvním prohlížečem na trhu. Z jiné strany souhlasím, že to zpracováváni se chová jako je popsáno ve standardu w3c, ale pokud většina návštěvníků používá něco jiného mimo Operu, tak musím se počítat z tím, že ostatní prohlížeči ty JSy parsují trošku jinak. Mimo toho jsme ten graficky návrh koupili od jiné společností a ta říká, že Operu nepodporuje. Teď FF (a IE) JS chyby mě ne hlásí, ale předám to na pokročily „debug“ – doufám že konečně budeme podporovat i Operu.

M.[N].
Joker
Profil
mavines
Tak z toho mohu říkat že Opera něco “zpracovává špatně” aspoň v tom smyslu, že Opera není prvním prohlížečem na trhu.
Že to v nějakém prohlížeči vypadá jinak než ostatní neznamená, že ten prohlížeč je "špatně", může být špatně stránka- od říkání, co je "správně" a "špatně" jsou tu specifikace.
Čili z teoretického pohledu je špatně stránka a Opera se chová správně.
Z praktického pohledu je zase špatně stránka, protože se špatně zobrazuje v prohlížeči, který používá 6% návštěvníků.

Mimochodem, ten současný kód je teoreticky stále špatně, byť si s ním prohlížeče "nějak poradí". Jedna chyba je příčinou dobré poloviny chybových hlášek a tří ze čtyř varování ve validátoru.

Mimo téma pro zajímavost:
IE 44%; FF 36%; Opera 6%; Safari 2%; Ostatní 12%
Co probůh dělá těm "ostatním" tak vysoký podíl?
mavines
Profil
Čili z teoretického pohledu je špatně stránka a Opera se chová správně.
Z praktického pohledu je zase špatně stránka, protože se špatně zobrazuje v prohlížeči, který používá 6% návštěvníků.

Z tím souhlasím

Mimochodem, ten současný kód je teoreticky stále špatně, byť si s ním prohlížeče "nějak poradí". Jedna chyba je příčinou dobré poloviny chybových hlášek a tří ze čtyř varování ve validátoru.

Teď už jsem tu chybu předal na opravu, tak bych měla brzo zmizet.


Mimo téma pro zajímavost:
IE 44%; FF 36%; Opera 6%; Safari 2%; Ostatní 12%
Co probůh dělá těm "ostatním" tak vysoký podíl?

Ty ostatní jsou (teď nakopíruji přesně to, co vidím v awStats ):

MS Internet Explorer 44.4 %
Firefox 37.1 %
Opera 6.5 %
Unknown 6.2 %
Safari 2.5 %
Mozilla 2.4 %
Konqueror 0.3 %
LibWWW 0.2 %
Netscape 0 %
W3C HTML Validator 0 %

Tak jsem měl odečíst ty 2%, který jsem připsal Safari od Ostatních. Jinak ten počet je v pořádku.

M.[N].

0