Autor Zpráva
pepak
Profil
Znáte nějaký webhosting, který by měl standardní funkce (aspoň PHP, větší počet MySQL, .htaccess včetně mod_rewrite, pokud možno víc domén k jednomu účtu) a umožňoval hostovat DNS někde jinde než u sebe? Podotýkám, že na to je třeba extra podpora, nestačí jen použít svůj hosting DNS (potřebuju zabránit tomu, aby se moje domény vůbec objevily v DNS hostingu, protože jinak ten hosting publikuje chybné údaje a zabrání to - mimo jiné - posílání mailů na mou adresu z webů hostovaných u stejného hostera. Řešení, že si mám v DNS webhostingu zduplikovat to, co už dělám u DNS hostingu, mě neuspokojuje.)
armin
Hosting armin.sk
Profil
pepak: Pokud se nepletu, tak žádný webhosting nevyžaduje u svých klientů že musí si vést DNS záznamy u dané hostingové společnosti. Name servery si nastaví majitel domény kde uzná za vhodné, samozřejmě že při externích nameserverech není možné zaručit 100% spokojenost s nabízenými službami. Nakolik když má výpadek name server (kde se vedou DNS záznamy), nebo je přetížen, tak se může daná webová prezentace chovat abnormální pomalostí, nebo úplným výpadkem - velice časté pří nameserverech aktive24. Přitom cílový server, kde je prezentace hostována může být naprosto v pořádku.

Ohledně mailů - pokud se nepletu a rozumím tomu správně, tak to co popisujete nijak nesouvisí s name serverama. Každý (rozuměj většina) mailserver pokud přijme požadavek na odeslání mailu, tak se nejdřív podívá "na localhost" a teprve pokud doménu nenalezne, tak pošle mail ven. Čili pokud máte name servery konkrétní hostingové společnosti, nebo ne, ale obě domény máte u jedné společnosti, tak maily se mezi doménami budou doručovat "interne". Pokud tomu chcete zabránit, tak je potřeba domény rozdělit mezi více hostingů. Na toto name servery nemají žádný vliv.
pepak
Profil
No to je právě ono. Oni to <b>nevyžadují</b>, ale přesto to <b>dělají</b>. Když u hostingu chci hostovat web na doméně domena.cz, tak si automaticky založí záznam ve svém DNS a řeknou, že domena.cz je A = [adresa_hostingu]. Když si pak v administraci založím subdoménu www, tak automaticky založí záznam ve svém DNS s A = [adresa_hostingu]. Jenže to je přesně to, co nechci - já chci, aby založili virtuální server v Apachi, ale aby se v jejich DNS neobjevila o domena.cz ani zmínka.

Důvod je jednoduchý - řekněme, že nějaká stránka hostovaná u daného subjektu bude (například) chtít poslat mail na admin@domena.cz. Příslušný skript řekne mailserveru hostera, ať pošle zprávu na admin@domena.cz. Mailserver se zeptá svého DNS, což je DNS hostera, na MX záznamy k doméně domena.cz. No a já potřebuju, aby DNS hostera řeklo, "nevím, zeptám se svého nadřazeného DNS". Bohužel to v realitě je tak, že DNS hostera řekne, "jasně, DNS záznam pro domena.cz tu mám. MX není nastaveno." Načež mailserver tu zprávu stopí. Úplně chybně, pochopitelně, protože ta doména MX záznamy má u svého autoritativního nameserveru a jen má problém s tím, že DNS hostera ji vynuceně hostuje, i když já ji tam hostovat nechci.
armin
Hosting armin.sk
Profil
pepak: Tak pak je potřeba hledat společnost, která nemá řešeny subdomény formou DNS záznamů, ale obyčejným vytvořením adresáře na FTP - u sebe to takto koncipované mám.

A ohledně tech DNS máte i nemáte pravdu. Pokud doména na kterou mail posíláte je na stejném mailserveru jako SMTP přes které daný mail posíláte, tak mailserver se nejdřív podívá "lokálně", zda doména "domena.cz" je vedena na tomto mailserveru. A teprve až když není, tak se jede přes MX záznam. Čili to co potřebujete je to, aby hosting nevedl pro Vaší doménu DNS záznamy (i když nechápu jaksi důvod této požadavky). Zda si vedete DNS záznamy u firmy A nebo B, je to jedno. Mailserver by neměl být nikterak spjatý s "lokálními / firemními" DNS záznamy, ale měl by požadavek zpracovávat na základě DNS záznamu dané domény přes nameserver uvedený u domény.

Ja mám za to, že to co popisujete je pořád to samé - že máte obě dvě domény vedeny u stejné společnosti, a i když u druhé domény změníte MX záznam, mail posílate z té první domény, tak se pořád doručuje na ten původní mailserver, bez ohledu na MX záznam. A tady to je záležitostí mail serveru, nikoliv name serverů, protože mailserver jak už jsem psal jako první se dívá "sam k sobě" zda pro danou doménu není veden účet. Pokud ano, doručuje se lokálně, MX záznam se "obchází". Takže Vám můžu doporučit požádat o zrušení vedení účtu pro danou doménu na mailserveru, pokud MX záznam směřuje mimo mailserver dané hostingové společnosti. Nameservery (a DNS záznamy) v tomto směru nehrajou roli. Ale toto by Vám měl vše ozřejmit, vysvětlit a zařídit současný hosting ;)
xHire
Profil
pepak
Rozumím Vám naprosto jasně, protože jsem tuto situaci již párkrát řešil (je potřeba mít webhosting především bez hostování e-mailů (DNS zde opravdu nehrají roli, přesně jak píše armin), což asi může opravdu být problém někde sehnat). Nějaký webhosting Vám ovšem doporučit nemohu, jelikož si jedu na svém, takže přímo z tohoto pohledu konkurenci neznám. Pokud byste chtěl, tak mi napište e-mail se svými požadavky a třeba se nějak domluvíme. :c)
pepak
Profil
No, řekl bych to takhle: Je potřeba obojí. E-mail byl příklad, který si každý dokáže představit, ale "neDNS" je k tomu potřeba taky, i když ne tak akutně (představte si situaci, kdy někdo hostovaný na stejném serveru bude chtít - například - stahovat RSS z mé stránky).
Václav Martinovský
Profil
Vámi popisovaná situace nastane, pokud webhostér své autoritativní nameservery používá také jako rekurzivní pro svoje servery, což je z mého pohledu špatně a ještě ke všemu neprofesionální. A takových je velmi velmi mnoho :) Svého času byla krásným příkladem nextra, která měla stejné dns jak pro domény tak pro své zákazníky. Takže i po přesunu domény jinam se zákazníkům nextry načítaly ze staré lokace.

Proto my provozujeme 4 dns servery (dva autoritativní, dva rekurzivní) a i kdyby byl v autoritativních DNS záznam pro seznam.cz, tak se o něm naše ostatní servery nedozví (tedy dokud si seznam.cz nenasměruje DNS na nás). Nicméně i při zakládání webhostingu u nás lze požádat o nezakládání DNS (ačkoliv to díky výše uvedému nemá smysl). Stejně tak jde vypnout komplet mail administrace.

Kdyby Vás zajímala nabídka, tak se ozvěte na můj mail v profilu s požadavky.
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
Takove moznosti s DNS vam mohu nabidnout pres http://www.vas-hosting.cz... Neni problem nastavit DNS podle vas.. nebo nenastavovat vubec.

0