Autor Zpráva
Filip111
Profil
Zdravim, máte zkušenosti s výkonem virtuálních serverů? Uvažuji o virt. serverhostingu pro hostování cca 10-ti až 20-ti webů - většinou nic příliš náročného, standardní menší informační systémy s cca 10-ti až 20-ti sql dotazy na jedno načtení, webový prezentace kde jde je DB skoro zbytečná apod. Celková návštěvnost všech webů je do 10 000 denně.

Co si o tom myslíte? Jde o to, že deklarované výkony serverů v mojí cenové hladině jsou od 500 do 1000 MHz, s několika sty MB RAM a to si nejsem jist jestli stačí. A další otázka, zvládne takováhle konfigurace provoz třeba i několika webů postavených na joomle a podobných systémech?

Díky.
Vaclav Martinovsky
Profil
Zdravím,

dopředu říkám, že zastupuji hostingovou firmu, ale snad bych k tématu něco mohl říct. Na jednodušší weby je konfigurace okolo těch 500MHz a 256-512MB RAM v pohodě. Ramku hodně žere MySQL, takže je třeba ji v konfiguraci trochu vyladit, v defaultním stavu má něco přes 100MB (ale zase je to na úkor jiných věci). Někdy se taky vyplatí místo apache dát lighttpd. Pod "nic náročného" si ale zřejmě představuji něco jiného něž Vy, 10000 návštěvníků a 10-20sql na jedno načtení to není :).

Co se týče těch redakčních systémů - ty dají leckdy pořádně zabrat, ale opět záleží na spoustě faktorů a nejde takhle od stolu říct. I jeden web s Drupalem se na výše uvedené konfiguraci dokáže plazit, ale někdo jiný na tom samém spokojeně hostuje 10 webů.

Dále si rozmyslete, jestli se o VPS zvládnete starat sám, nebo chcete nějaké managování (což obvykle převýší cenu samotné VPS). Vzhledem k tomu, že nevíte, bych doporučil si server vyzkoušet (třeba u nás :)), většina poskytovatelů by Vám to měla na pár dní/týdnů umožnit. V případě zájmu se mrkněte ke mně do profilu, je tam odkaz.
srigi
Profil
http://www.abclinuxu.cz/blog/Dundee5/2009/3/kolik-je-potreba-operacni-pameti-pro-virtualni-server
Filip111
Profil
Díky za nasměrování - článek mi přinesl celkem zajímavé informace, s p. Martinovským se zkusím domluvit na nějakém dočasném vyzkoušení technologie (stejně tak i u jiných firem). Když si vzpomenu, přidám nějaké postřehy.
Myslím, že pro moje potřeby by většina standardních VPS měla stačit, nová otázka je zda zvládnu konfiguraci sám (cena za správu od poskytovatele je obvykle o dost vyšší než samotný pronájem serveru). Na to budu znát odpověď až si to vyzkouším...
warman
Profil
Zkusenosti by se hodili, taky premyslim o vps, ci dedikovanym serveru :) zatim me prijde levny coolhousing a abchost (server bych mel od nich), jaky mate zkusenosti jesli muzu vedet?

0