Autor Zpráva
regy
Profil
Zdravím,
dříve jsem byl stále jen webhostignu, ale teď potřebuji spouštět na serveru programy, takže potřebuji buď VPS, nebo dedikovaný server, ale ty jsou docela drahé. Už jsem četl článek na který jsem tu našel odkaz. Dozvěděl jsem se, že minimální ram to chce alespoň 700mb. Chci se vás zeptat, jaký VPS používáte vy, nebo který byste mi doporučili. Našel jsem napřiklad toto http://www.rightway.cz/virtualni-servery/. Pokud máte s rightway zkušenost, tak mi prosím napište...
Děkuji za každé doporučení, nebo zkušenost.
Vaclav Martinovsky
Profil
V podstatě záleží, co na tom chcete provozovat. Webserver s databází pojede i na 256MB ram, vše záleží na optimalizaci a zátěži. Jinak s tou RAM pozor - hodně taky záleží na použité technologii virtualizace. Např. u OpenVZ existuje garantovaná RAM a tzv. burstable RAM. Garantovaná je jasná, burstable říká, kolik RAM můžete využít, pokud je na serveru volná.

Např. v naší nabídce virtuálních serverů najdete oba parametry, což by měl uvést každý poskytovatel. U virtualizace přes Xen, VMWare, ... je RAM vždy garantovaná. Obecně to poznáte podle ceny - za 490 Kč měsíčně Vám ty 2GB garantované nikdo nedá, takže si myslím, že ten parametr u rightway bude spíše burstable RAM - což "na papíře" vypadá dobře, ale v realitě bude hodně záležet na agregaci (tzn. kolik serverů se o tu sdílenou ram bude dělit).
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
Kdybyste mel zajem mohu nabidnout virtualni server od www.vas-hosting.cz nemame sice (zatim) na webu pevnou nabidku s cenikem, ale mohu vam pres email nacenit libovolnou konfiguraci od 256 MB (cca od 300/mesic), tato RAM je garantovana, servery chodi na ZEN technologii... + 1 IP adresa, zalohovani, neomezeny traffic atd.

Nabidnout mohu jak verzi obycejny virtual server tak i managed s kompletni spravou a jakoukoli odbornou praci administratora...

0