Autor Zpráva
Skorpion
Profil
Ahoj, asi mám nějakou chybu v myšlení, protože jsem se nikde nedozvěděl jak je to s doménou a web serverem. Myslel jsem si, že když zprovozním na Windows Serveru 2008 web server, tak to znamená, že se mi vytvoří nějaká doména www.mojeadresa.cz, ale asi ne, co? Chápu to dobře, že jediná šance je zaregistrovat si někde doménu a pak nastavit přesměrování?
armin
Hosting armin.sk
Profil
Skorpion: Předpokládám že máš v plánu nabízet hosting. Ne, nedělám si srandu, nakolik tvé vědomosti jsou x krát lepší než u mnoha jiných "hostingů". Ale k věci:
1) jakoukoliv veřejnou doménu je zapotřebí zakoupit
2) každá doména musí mít alespoň 1 nameserver (ideálně 2, zbytečně 4) - to jest server na kterém se vedou DNS záznamy a ty jsou "hlavní gro" každé domény, nakolik určují, kde je doména hostována (na které IP adrese), kde běží mailserver a jak se bude nakládat se subdoménami. Hrubý popis základních fcí DNS záznamů. Pokud je nameserver přetížený nebo má výpadek, může web na cílovém serveru (který je v naprostém pořádku) buď jít neúnosně pomalu, nebo nemusí jít vůbec. Tento fakt je spíš pravidlem než výjimkou name serveru aktive24.
3) na základě DNS záznamu typu A, který by měl směrovat již na IP serveru který máš
4) nakonfiguruj si IIS dle potřeb
5) možno to poběží
6) hodně štěstí, není to ale nic jednoduché (s přihlédnutím na obsah tvého příspěvku) a je vhodné si prostudovat vše o sítích...

0