Autor Zpráva
woric18
Profil
Ahoj!

Rovnou Vám řeknu že není lehké najít vhodného nebo lépe řečeno výhodného web hosting, přesněji něco rozumného za rozumný peníz.
Tak jsem se rozhodl zřídit si internet linku zvlášť pro své web projekty.

Průměrně je na webu 1.000 unikátních návštěvníku denně, tematický a najednou do 100 lidí. Nestahují data, pouze se dívaji a tedy nejvíce pracují php skripty.

Poraďte jaké připojení by postačilo a až do jaké míry návštěvnosti. Celé mé publikům se nebude rapidně zvětšovat tak že jsem přemýšlel o přípojce 20:2MB/s upload je 2.024kB/s což je garantováno.

Je to dobrá volba na Praze 10 jižák?

za odezvu děkuji!
Bubák
Profil
Budeš muset mít trvale zapnutý počítač. Spočítal sis, kolik dáš za "elektriku"?

Nestahují data, pouze se dívaji a tedy nejvíce pracují php skripty.
A co obrázky na stránce?
shaggy
Profil
woric18
A toto je pre teba výhodnejšie ako hosting?
Za hosting pre web s 1000 unikátnými návštevníkmi denne zaplatíš odhadom do 1200Kč ročne.

Za pripojenie do internetu + elektrinu + starosti so serverom zaplatíš viac. A ten internet nemôžeš využívať na svoje potreby, väčšinou nebude stačiť ani pre návštevníkov. Upload máš iba 2Mb (mále b, sú to bity, nie byty), čo je neuveriteľne málo na jeden web. Stačí si spočítať, ako dlho sa 100 návštevníkom bude pri tej rýchlosti načítať web.
Hitman
Profil
woric18
Ono se to opravdu asi nevyplatí, pro takový web si najdeš hosting cca za 1000 Kč. A pokud je pravda co píše shaggy, tak by jsi musel mít upload alespoň 5Mb a to nevím kde seženeš levně, musel by jsi najít nějakého speciálního poskytovatele připojení, který má standarzní download a velký upload (jestli tedy něco podobného existuje).


shaggy
Stačí mu jeden počítač, nebo musí mít 2-3? Hosting, mail a možná ještě něco o čem nevím.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Podobná věc se tu již řešila 1-1,5 roku zpátky. Pokud se nepletu řešila se tam i cena za elektriku atd atd. Kdo chce ať pohledá. Jinak provozovat cokoliv doma je nevhodné ze těchto důvodů:
1) pomalá linka, horší pingy
2) na 99,9% máte doma windows platformu = co měsíc restarty na základě windows update, tedy výpadek alespoň na 4-5 minut
3) náklady jen na elektriku vysoce překročí zmiňované ceny za komplexní hosting

Můžete jinak uvést který hosting Vás neuspokojil a v jaké ceně? Protože nejhorší co může být, je jít k firmě o "hodně zaměstnancích", kteří to mají jako zálibu popři zaměstnání. A pokud mají v práci počas pracovní doby zakázano telefonovat atd, tak pak to tak i vypadá (kvalita služeb, podpora).
warman
Profil
armin
Teda nic proti... Ale výpadek ve 3 hodiny ráno na 4-5 minut není žádný extrém. Nejde o to mít nejdostupnější server... A krom toho, ty linux neupdatujes? Kernel apod... Čím starší OS a soft, tím je vetší možnost pár hodinového výpadku (z hlediska, že někdo může přes bug "navštívít")... Raděj pár minut do měsíce, než pár hodin do roka :)

2)99,9% je trošku málo :) odhaduju že v domácnosti je tak 0,7% Linuxu (zbylí O,2% jsou řekněmě servery-a i to přeháním) :D a když někdo jde do serveru, tak ten linux (ubunutu) nainstaluje
Matty
Profil
warman
odhaduju že v domácnosti je tak 0,7% Linuxu
Je to něco přes 1 procento.
zbylí O,2% jsou řekněmě servery-a i to přeháním
Tak tos přehnal :-). Linux na serverech kraluje.
woric18
Průměrně je na webu 1.000 unikátních návštěvníku denně, tematický a najednou do 100 lidí
A to je právě důvod, proč si pořídit hosting, popřípadě virtuální server. Tohle by totiž tvůj počítač společně s tvoji linkou neunesly. A pokud by sis chtěl pořídit server a nějakou slušnou linku domů, tak už jen pořizovací náklady by několikanásobně převýšily cenu hostingu.
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
warman
A krom toho, ty linux neupdatujes? Kernel apod...
Vzdyt to jde updatovat za plneho provozu...
warman
Profil
Matty
Si me nepochopil... Ja to bral z kompletniho poctu PC, tedy nejen servery, ale i domaci PC apod. Takže ty 0,2% jsem přehnal (pochybuju ze na kazdych 500PC je 1 server....)
armin
Hosting armin.sk
Profil
warman: Aktualizuje se vše potřebné, jen u Linuxu je to hezké, že v drtivé většině se člověk obejde bez restartu, jak už psal kolega. U Windows platformy je komické to, že se zaktualizuje kalkulačka nebo malování, a je potřeba restart. O Vistách ani nemluvím, mnohdy to ani nenajede, vlastní zkušenosti (Home Premium 64 EN), SP2 nejde nainstalovat, mizí fonty, telefon nejde synchronizovat (padne celé synchronizační centrum, atd atd).
A ty procenta... není důvod se tu hádat o procentech. Klidně ať je 5% na Linuxu, ale stejně těchto 5% budou většinou ubunťáci a jiní "desktopáci", holou konzolu doma nikdo mít nebude. A ono je to pak trošku i o něčem jiném na tom rozběhávat veškeré obslužné aplikace.

woric18: Pokud ale projekt neběží na nějakém přihlouplém opensource řešení, kde je mrhaní s výpočetním výkonem základním a hlavním rysem, tak bych se návštěvnosti vůbec nebál, a i kdyby to bylo na opensource... 1000 deně není až tak závratné. Spíš u opensource by byl problém, pokud by se jednalo o nározovou návštěvnost.
woric18
Profil
počkám si na Stomegabitový UPC Fiber (bude k dispozici možná už v září)

a Solární panely na střechu ! a Vše je orudované a funkční s nastavením Linuxem s antivirus, lokálním nahrávaným.
A omezeným přístupem díky osvěžovači Ouust!
:-0 Kdo je za ?

No nic díky za příspěvky. Sečteno a podtrženo, celoroční nápajení zlevněného internetu a elektřiny výjde ročně na 15 000 ,- ČÁS na instalaci a údržbu a jiné hrátky.


Nevýhodné si seřizovat takové podmínky, leda že by se našel prostor s 50 GB za 15 000 ,- ročně včetně DPH :-)
Bubák
Profil
Nestahují data, pouze se dívaji a tedy nejvíce pracují php skripty.

že by se našel prostor s 50 GB
50 GB na PHP skripy?
armin
Hosting armin.sk
Profil
woric18: Rád bych zde uvedl věci do správných kolejí...

...a Solární panely na střechu...
Celková situace kolem solárních panelů je sice v současní době asi celkem hit, akorát problém je ten, že relativně drahý solární panel dodává vzhledem k jeho pořizovací ceně směšný proud a pro normální použití je nutné zakoupení dalších ne zrovna levných věcí (transformátor, baterie). Takže nefunguje to tak, že si koupím jeden panel za 15.000,- Kč, dám na střechu a utáhne to jeden PC.

...a funkční s nastavením Linuxem s antivirus...
Na Linuxové platformě antivirus není potřeba. Rozhodně ne pro běh webserveru (+ php + sql). Jiná věc je provoz mailserveru, kdy se antivir hodí, nikoliv však jako ochrana mailserveru, ale ochrana cílových uživatelů (fungujících na Windows platformě).

...leda že by se našel prostor s 50 GB za 15 000 ,- ročně včetně DPH...
K čemu taková kapacita? A myslím že není problém. Byť nejsem zástancem virtual serverů, tak řekl bych že silně podprůměrnou konfiguraci s 50GB prostorem by se dala snad i sehnat za 1250,- Kč s DPH měsíčně.

0