Autor Zpráva
jany
Profil
Spravil som web pre jednu malu firmu (pre kamarata), firma by chcela mat web s vlastnou domenou priklad www.vasa-firma.com, a nevieme sa rozhodnut kde by stranky mali byt hostovane.
Hladm teraz nejaky hosting aby bol co najlepsi pomer, ceny, vykon, ale tych hostingou je strasne vela. Kedysi davno som robil tiez jeden web pre inu osobu a dali sme to na nic.sk
Ak by mal niekto nejake typy tak to len uvitam
vdaka
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
Jsem z www.vas-hosting.cz pokud byste mel zajem o nase sluzby, klidne se na me obratte emailem, telefonem, nebo jakkoliv... Co vse se podle vas pocita do onoho vykonu kdyz ho pomerujete s cenou?
jany
Profil
No to vasa-firma.com som uviedol ako priklad , domena musi byt sk a u vas je sk dost draha
armin
Hosting armin.sk
Profil
Zdravím, .sk doména za 16.56,- € (499,- Sk) bez DPH / rok. Slovenská firma to síce je, ale servery sú v ČR z dôvodu diametrálne odlišnej kvality poskytovaných služieb datovými centrami. S konektivitou do všetkých smerov však problém nie je.
jany
Profil
Mozem sa opytat ??
Podla coho si stananovuju webhostingove spolocnosti cenu za registraciu domeny ? Podla mna by mala byt cena za registraciu vsade jednotna, co uz samozrejme neplati pre webhosting a ine sluzby.
Ako som pisal vyssie, na nic.sk je sk domena za 400SK
armin
Hosting armin.sk
Profil
jany: Podla čoho si stanovujú ceny? No, napríklad .sk doména je od www.sk-nic.sk čo je TLD správcom .sk domén (priamo od "zdroja") za 600,- Sk bez DPH. Na základe počtu domén sú možné množstevné zľavy. A podobne je to i u iných domén.

Inak cena 400,- bez DPH je iba s webhostingom od nich, a ak sa pozriete lepšie, tak až 2. tarif za 2.99,- euráka má (len) 1x MySQL databázu.

P.S.: Dovolím si tvrdiť, že za telfón platíte i Vy sám mesačne čiastku presahujúcu 400,- Sk bez DPH, ten komu sa stránky robili asi najskôr tiež. A len tak čiste zo srandy - do čoho sa ušetrených pár korún ročne vinvestuje? Už som sa stretol (nie len na tomto fóre) s prípadmi, kedy je rozhodujúca i čiastka 10,- korún ročne. Tak len pre zaujímavosť, čo s ušetrenými peniažkami?
jany
Profil
Takze ten armin home nevyzera zle, ale je tam len 500MB, to tam da par fotiek a hotovo, 5x mysql sa mi zda vela. uplne by stacila jedna, web ktory som robil vobec nepouziva db (v buducnosti sa to samozrejme moze zmenit).
Stale mi vychadza ten nic.sk lepsie :)
shaggy
Profil
ale je tam len 500MB, to tam da par fotiek a hotovo
Pár fotiek? Preboha, čo sú to za fotky? Ja mám x stránok, na tú najväčšiu mám priestor 100MB a stále nie je plný.
Píšeš, že chceš web pre malú firmu. Ja na web pre malú firmu potrebujem max. 30MB.

Hostujem weby u websupportu (customhosting.sk), u elbiahosting.sk a u armin-a, so všetkými som spokojný.
warman
Profil
nemel to byt puvodne hosting pro firemni stranky?
jany
Profil
No je to firma, ktora sa zaobera montazou a vyrobou roznych veci z nereze a uz teraz mam od nich asi 50 foto jedna ma cca 150-200KB + nahlady k tomu a to urobi par desiatok mega (nehovorim, ze 500MB je malo ale 3000 je viac :))
shaggy
Profil
jany
50 foto * 200kB = cca 10MB (aj s náhľadmi). Aj keby tam tých fotiek bolo 150, tak to bude iba 30MB. Aby si zaplnil tých 500MB (ktoré sa ti zdajú málo), musel by si tam mať 2500 fotiek. A do tých 3000MB by sa ti zmestilo 15 000 fotiek. To vyrába tá firma tak veľa, že potrebuješ 3GB? Lebo ak nie, tak ti stačí 50MB (to aj s veľmi bohatou rezervou).
armin
Hosting armin.sk
Profil
Tak zase hádať sa nemusíte ohladne miesta. Porovnávať 3000 a 500 je asi bez debaty, ale na druhú stranu tak ako popisoval shaggy - pre normálne používanie hostingu (na čo teda bežné webhostingy slúžia, resp. mali by) sú kapacity ktoré ponúkam predpokladám dostačujúce a hostuje sa nejeden projekt s individuálnymi požiadavkami na priestor. Len teda považujem za neúčelné (i keď to má paradoxne obrovský dopad) ponúkať desiatky GB priestoru ako asi 99% konkurencie. Ten priestor jednak nikdy nikdo nezaplní (legálnymi dátami) a jednak si nedokážem predstaviť zálohovanie, ktoré sa vykonáva každú noc. Zálohovať deckám filmy, hudbu,... proste je to tak jak to je, ak by bolo potrebné zo strany užívateľa jany dohodnúť individuálne podmienky, nie je problém. Inak s priestorom nikdo nikdy problém nemal, a neraz došlo k prekročeniu prideleného priestoru.
blizz_boz
Profil
jany
ja používam domains.sk zatiaľ som s nimi nemal žiaden problém všetko bolo nastavené tak ako malo byť. okrem toho používam 2 ďalšie hostingy s obidvomi som mal neustále problémy na jednom bolo prednastavené PHP4 a na druhom som dokonca musel čakať kým mi ten hosting zriadia atď.

0