« 1 2
Autor Zpráva
shaggy
Michal Kolesa
máma dělá v pojišťovně a vlastní stránky mít nesmí
Myslím, že mama iba nemôže podnikať, ale stránky môže mať ;-)

Nemusia to byť stránky tvojich rodičov, urob web o niečom, čo máš rád. Máš rád nejakú skupinu? Urob o nich web. Si vyučený elektrikár? Urob web o tom. Založ si stránku napríklad na ic.cz alebo wz.cz a urob web, na ktorom budeš vysvetlovať základy - aký je rozdiel medzi jednosmerným a striedavým prúdom, čo je to vypínač atď. Ale hlavne už konečne začni myslieť, my to nebudeme robiť za teba.
Joker
Michal Kolesa:
A pro koho mám dělat stránky, když kamarády nemám
Pro sebe. Můj první web byl taky o mně.
Hlavně na svém vlastním webu si můžu hrát, experimentovat, blbnout :-)
jakubroz
A pro koho mám ´dělat stránky, když kamarády nemám (ve škole mě pořád šikanovali dokonce i holky),
musíš třeba osobně chodit za potenciálními klienty a nabízet jim svoje služby. Ale musíš mít co nabídnout, za tohodle to určitě nepujde.
Michal Kolesa
Když bude klient z ostravy to mám jet za ním ?
Říkám, že chci dělat pro živnostníky (DOKUD SE NĚCO NAUČÍM), co mají dílnu někde na vesnici a stačí jím jedns astránka sadresou, a pak popisem činnosti
Budulinek
Je to jako kolovrátek... Čteš si vůbec, co ti tu píšeme?

Vždy záleží na dané situaci. Neexistuje mustr, který ti řekne co máš dělat. Někteří klienti vyžadují osobní styk, jiní ne. Někdy si klient koupí doménu sám, jindy neumí ani zapnout počítač. Nelze říct dělej to tak. Vždycky záleží na klientovi a na tobě, jestli se podřídíš jeho požadavkům.

Ale prober se, ty máš se svými schopnostmi jen mizivou šanci, že nějakého klienta získáš. Pročti si ještě jednou tuhle diskusi a vem si rady, které jsme ti tu dali k srdci.
Joker
Michal Kolesa:
Když bude klient z ostravy to mám jet za ním ?
LOL, tak jestli chcete osobně shánět potenciální klienty zrovna v Ostravě, tak ano.
imploder
Mám menší dotaz na toto téma, asi i Michalovi Kolesovi se taková informace bude hodit, až od vytvoření stránek uplyne delší doba.

Jak řešíte, aby vám klient po vypršení domény nevynadal, že mu nejede web, příp. (v horším případě) se pak ještě nedozvěděl, že už mu ani nepojede, páč mezitím někdo doménu zabral?
Michal Kolesa
Tento problém jsem ještě neřešil. Ale dle mého rozumu by klientovi chodili od hostingu faktury, aby platil ? Operátor Vám taky posílá faktury
Hitman
Michal Kolesa

Od hostingu chodí před vypršením domény a hostingu email s upozorňením prodloužení služeb.
Michal Kolesa
Tak to by snad zákazníka trklo, že musí zaplatit ne ?
Hitman
Asi ano, to záleží co zákazníkovi poskytuješ ty. Pokud mu vytvoříš web, je prodlužování hostingu jeho věc, ne tvoje.

Zatím se mi tedy nestalo, že by mi zákazník nadával, že mu zmizel web (asi čtou emaily).
« 1 2