Autor Zpráva
Jont
Profil
Ahoj všichni,
právě dělám svůj nový projekt a chtěl bych se zeptat na pár věcí technického rázu. Doufám, že mi někdo poradí :).

Situace: Chci někde hostovat desítky (stovky?) malých webů (na vlastní doméně-domena.cz), s minimální návštěvností (max. desítky lidí denně). Každý web bude mít vlastní mysql databázi - redakční systém bude můj, doufám nenáročný (nic jako joomla nebo drupal).

Tak teď ty otázky:
1) Asi to dám na virtuální server, takže by mě zajímalo: Bude na to stačit nějaký levný? Jde asi hlavně o ty databáze, můžou způsobit velké zpomalení?

2) Jaký server byste mi tedy doporučili? Díval sjem se na web4u nebo ovsem a to by snad šlo. Místa moc nepotřebuju (10 GB), ale asi by se hodilo dost ram. A cena tak max. 600/měsíčně.

3) Asi by nešlo udělat ty soubory, například pro zobrazení stránky, společné pro všechny weby, že? Že by se to nějak načetlo z databáze, soubor se nějak načetl do složky té domény a zobrazilo by se to. Dost by to ulehčilo případné updaty. Moc si to ale neumím představit, jak to udělat. A s výkonem by to bylo špatné, jo? Obrázky by asi byly zvlášť.

4) Nevíte jak se do toho VPS vlastně přidávají domény? Jde to nějak automaticky? Na registraci jsou nějaké api - regzone, web4u, domena, generalregistry - máte s tím zkušenosti, jaké je dobré?

5) Nebo mám použít sqlite (db v souboru)? Prý to je podobné jako mysql, ale neumím s tím a kdo ví jestli to není pomalé.

Vím, že je to docel dlouhý dopis, ale fakt se v tom nevyznám. Hlavně mě zajímá ten výkon, zda na to nebude potřebat nějaký super server (který si samozřejmě nemůžu dovolit).

Dík moc

P.S.: Pokud máte nějaké varování nebo návrh na lepší řešení, sem s tím!
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
1) Zalezi na redakcnim systemu, pokud tam budou rychle dotazy napric db s malo zaznamy, tak stacit urcite bude...
2) Mohu doporucit http://www.vas-hosting.cz/virtualni-server.html
3) To by udelat slo, zalezi ciste co naprogramujete nebo co dokazete naprogramovat... a vykon to muze mit podle me stejny pokud to nejak hodne nezkomplikujete.
4) Api funguji automaticky, zavolate skript a odecte se vam kredit, vetsinou rychle a bezproblemove... Vetsinou mate ale i klikaci rozhrani. Jaky je pro vas nutny reakcni cas na registraci domeny? A kolik jich planujete?
5) Doporucuji mysql
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
A jinak doporucuji vzit spise nizsi konfiguraci VPS do zacatku... traffic vam poroste postupne, takze po pul roce uvidite jestli server stiha / nestiha. A za tu dobu muzete usetrit treba 2 az 4 tisice...
Jont
Profil
Ještě někdo by poradil?
warman
Profil
Já si myslím, jesli to sou destiky lidi, tak si myslim ze za rozumnou cenu nebude delat hostovat nikde. kdyby bylo 100 webu a 30 navstev dene, tak to je cca 3000 navstev. Podle me i kdyby bylo na nejlevnejsim vps od vas hostingu zaroven 50 lidi, tak by to melo bezproblemove zvladat. Ale spis bych se priklanel k multihostingu...
warman
Profil
Taky zalezi co pouzivas za rs (jesli joomla, tak to ses v haji :D
)
Jont
Profil
Ti lidi fakt nečtou, RS mám svůj!
warman
Profil
Jont
jojo sry, jsem byl trosku mimo
a taky by neuskodilo trosku slusnosti, stane se, ze clovek neco zapomene a nebo si to neprecte. Stacilo treba napsat, ze mas svuj rs a nijak to nerozvadet.
Jont
Profil
no jo, hned se neuraž.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Jont: Ona i Joomla a WP jsou bezproblémové. Pokud tam má člověk pár desitek článků. Jakmile je článků více, nebo větší návštěvnost, iracionální struktura db, pomalé a neoptimalizované sql dotazy se pak projevují v širším měřítku. Pokud používáte vlastní RS, nevyjádřuje vůbec žádnou podstatnou situaci ohledně nutných vypočetných prostředků kladených při načítání. Rozhodně však pokud se nepletu, tak většina hostingů co poskytuje virtualy (já je nenabízel, nenabízím a nabízet nebudu) by měl poskytnout alespoň na týden zkušební provoz. Sám si pak ošaháte zda Vám to bude vyhovovat nebo ne. A co se týče výběru společnosti od které to vemete, rozhodně doporučuji vybrat si menší firmu, třeba tady od kolegu Karla Dytrycha. Důvod? Takovýto člověk má enormní zájem na kvalitě poskytovaných služeb a bude vstřícný. Naopak, "zavedené" megalomanské firmy o x zaměstnancích jsou vedeny živelně, nikomu na ničem nezáleží, zda Vám vyjde vstříc nebo ne, na výplatě se to neprojeví. Prosím případné diskuterý ať se vlákno neubere tímto směrem (debata ohledně výberu společnosti). Je to pouze mé doporučení.
Jont
Profil
armin: s tím souhlasím (společnost); já tam snad žádné náročné načítání nemám, jen select většinou na text.

karel dytrych: vaše nabídka mě velmi zaujala, asi k vám půjdu. ale ještě to všechno nemám hotové, to až tak v září.

domény: ty vaše skripty(jak píšte na webu) umí i registrovat domény? pokud jo, tak bych to asi využil. a reakční čas je přece 0, ne?
plánuji jich podle zájmu, postupně snad budou přibývat, prostě desítky.

tak dík všem za rady a snad to dodělám do konce :)
warman
Profil
Jont
jo a za 600 urcite neco sezenes. U znamyho hostuje ********************/ a a ma to docela levny a to je sakra narocnej web :)

0