Autor Zpráva
Kalby
Profil
Zdravim,

hostuji u jednoho free hotsingu v americe, nabizi1,5 GB mista a dost veci navic napriklad oproti ic.cz a bez reklam. Mam ale na strankach soubory (az 100 MB) ktere si mohou uzivatele stahnout. Nyni sem vsak zjistil ze nejdou stahnou vetsi soubory. Soubory do 1,5 MB jsou jeste v pohode ale vetsi uz se vetsinou nestahnou. Nekdy se stahne 5, nekdy 10 MB a konec, prohlizec zahlasi ze soubor byl stazen, ale pritom neni soubor kompletni takze nelze otevrit? Myslite ze to je nejakym nastavenim serveru, nebo jenom proste nejakou pomalou odezvou. Je pravda ze ty servery tam sou obcas trochu pretizeny, ale ze by to bylo kvuli tomuhle?

Tady je nastaveni serveru:

http://server30.000webhost.com/phpinfo.php
Shadowek
Profil
no tak nejsem si jist ale mě v roli uživatele se toto stalo a tak jsem použil nějaky Download manager (já použil Flash Get) a jelo to v pořádku ...
Kalby
Profil
no to muj problem moc neresi, kdyz budu chtit po uzivatelich aby instalovali nejakej program tak budou akorat odchazet.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Kalby: A slovní spojení share server jsi již někdy slyšel? Já jen že taky nebudeš dělat přepravu osob na skůtru nebo tatrovce, a naopak nebudeš vozit štěrk v autobusu lidem po stavbách.

A teď k věci, důvodů může být několik - od nastavení serveru, přes nestabilitu spojení (ztráta paketů), až po problém tvého připojení na internet. Pokud se to chová tak jak chová a nejen tobě, je vhodné tyto relativně objemné věci umístnit na nějaký share server, jako třeba edisk.cz, leteckaposta.cz, uloz.to, share-rapid.com - vyjmenoval jsem pár českých projektů. Nadnárodní je pak rapidshare.com, megaupload.com, atd atd. Výhodou je, že jsou to služby určeny přímo pro sdílení dat. Nevýhodou (jak kde) pak může být limitující faktor na dobu životnosti souboru - většinou 30 dní bez downloadu, což je v překladu, že pokud si daný soubor 30 dní nikdo nestáhne, tak ho vymažou.
Kalby
Profil
ano o share serverech samozrejme vim, ale problem je v tom ze uploadovat mohou soubory i uzivatele i kdyz je limit nastaven na max. 2 MB, nemuzu jim rict, at to nejdriv hodi na ulozto a pak prijdou a uploadnou link, ta stranka neni sice zamerena primo na sdileni techto souboru ale je to jednou casti stranek vymena dat potrebnych ke studiu na VS, takze se mi to moc nehodi.

Bohuzel mym pripojenim to nebude, nekolik navstevniku si na to stezovalo take, takze mi asi nezbude nic jineho nez si zaplatit hosting. Myslim si ze to bude tim ze ty servery sou celkem pretizene a navic jsou umisteny v USA, coz asi bude mit take vliv...
armin
Hosting armin.sk
Profil
Kalby: Pokud se jedná o studentské účely, proč s tím neoslovit nějaký komerční hosting? U mě jsou třeba už 3. rokem medici z Motolu, mají asi 6-7GB prostor a mají tam přednášky, audio nahrávky přednášek, atd atd. Funguje to tak, že jednou ročně student, který to vymyslel vybere penízky od jiných studentů v ročníku a za pár korun má každý k dispozici ftp přístup (jeden a ten samý) a na ftp jsou vešekeré studijní materiály. A ruku na srdce - odepřít si jedny chipsy nebo pivko ročně není až taková daň za to, aby měl každý k dispozici podklady na zkoušky ;)

0