Autor Zpráva
Vavara
Profil
Zdravím,
mám takový malý problém, mám stránku, viz. příklad. Ve Firefoxu a opeře se zobrází stejně, ale v expolreru (mám 8) se zobrazí ten rámeček o několik pixelů níž a já bych potřeboval, aby to bylo stejně vysoko. Možná je to celý blbě myšlený jako stránka vycentrovaná na střed, tak kdybyste vědli, jak to líp udělat, byl bych vděčný :)

...
<body style="text-align: center;">
<div style="border: 1px solid blue; width: 740px; position: relative; text-align: center; margin: auto;">
ahoj
</div>
</body>
...

Díky :)
Bubák
Profil
Zkus dát na začátek CSS toto:
* {margin: 0; padding: 0;}

Protože uvedená deklarace nevratně naruší výchozí formátování některých elementů (a může ti rozhodit web) , po vyzkoušení (nebo třeba hned) použij tohle:
html, body:  {margin: 0; padding: 0;}

mám stránku, viz. příklad
Chybí mi tu první řádek, jaký jsi použil <doctype! ...>. Často je jeho uvedení důležité.
Vavara
Profil
Tak jsem vyzkoušel tam přidat * {margin: 0; padding: 0;} a funguje to tak, jak jsem potřeboval :) Díky moc
Jinak, jestli bych se mohl zeptat, co jsem udělal špatně, nebo čím to bylo způsobené? chtěl bych se z toho co nejvíce poučit :)

Díky
Bubák
Profil
čím to bylo způsobené?
Nějakým marginem, nepo paddingem. Dáváš málo informací, proto nejde konkrétněji odpovědět.
Co tohle, pomohlo?
html, body:  {margin: 0; padding: 0;}

Jaký doctype! používáš? Pokud žádný, i to beru jako odpověď.
Vavara
Profil
mám tam <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">

jinak pomihlo to

* {margin: 0; padding: 0;}
panther
Profil
Vavara
mám tam <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
to není zas až tak podstatné.

* {margin: 0; padding: 0;}
použij druhý způsob, který ti Bubák předložil, tento je špatný.
Bubák
Profil
Pokud jsi zkoušel nepomohlo:
html, body:  {margin: 0; padding: 0;}

Pak bude problém v horním marginu horního elementu, a aby to nebylo úplně jednoduché, může to být třebas nadpis vnořený v DIVu.
Klasika, chtělo to hned odkaz na problémovou stránku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0