Autor Zpráva
hal_sk
Prosím ako sa zbavím problému s neaktivitou textu a odkazov, ktoré sú umiestnené na DIV-e s PNG-čkovým pozadím? Ukážka. Samozrejme to robí len v IE:
http://hal.tym.sk/test/
Keď dám na pozadie menší obrázok, tak to nerobí problém. Ale akonáhle použijem tú oranžovú ružicu, alebo ten bielo-šedý prechodový podklad (107 kB a 7,07 kB), tak je problém.
tiso
hal_sk nerozumiem, skús lepšie popísať s čím máš problém.
hal_sk
Neviem to popísať. Otvor si prosím IE, vlož tam tento link http://hal.tym.sk/test/ a skús myšou prejsť po odkazoch v menu, alebo po texte v obsahu stránky. Textový kurzor sa nezobrazuje, ako keby tam ten text nebol, ale horšie je to u odkazov, keďže je problém na ne kliknúť a aktivovať. Problém spôsobuje to pozadie DIV-ov ("bg_shine.png" a "main.png"), len neviem prečo.
Chamurappi
Reaguji na hala_sk:
Proč používáš průhledné PNG? Proč ty vrstvy nesloučíš do jednoho neprůhledného obrázku?

akonáhle použijem tú oranžovú ružicu
Má 107 kB a velká část z ní je trvale překrytá. Zbytečná zátěž.
hal_sk
Chamurappi
Ono sú to šablóny, ktoré si robím. Zdá sa mi lepšie použiť priehľadné PNG obrázky, aby som v budúcnosti pri prípadných zmenách pozadia, atď, nemal veľa roboty s prerábaním celistvého obrázku.
panther
hal_sk
aby som v budúcnosti pri prípadných zmenách pozadia, atď, nemal veľa roboty s prerábaním celistvého obrázku.
u tohohle výtvoru průhledné obrázky? To je hodně zbytečné.

Navíc, 107kB je obrázek opravdu velký, do této velikosti bych se vešel s celým webem.
hal_sk
Je to prototyp, ten najväčší obrázok asi naozaj skrešem. Ale Schválne som ho dal teraz preč z testovacej linky a stále to robí ten problém. Len odkazy sú v poriadku, lebo zrovna tam je obrázok "main.png" priehľadný. Teraz je na vine ten menší 7,07KB "main.png" obrázok. Tak, či tak, by ma zaujímalo, kde urobili soudruzi vo vývoji IE chybu.
panther
hal_sk
kde urobili soudruzi vo vývoji IE chybu.
spíš ty, soudruhu ;-)
Chamurappi
Reaguji na hala_sk:
aby som v budúcnosti pri prípadných zmenách pozadia, atď, nemal veľa roboty s prerábaním celistvého obrázku
Teď máš veľa roboty s popisovaným problémem.
Prohlížeč není Photoshop. Na webu sice jdou přes sebe vrstvit poloprůhledné obrázky, ale to neznamená, že to je optimální postup.

Navíc mi připadá pracnější udržovat dva obrázkové soubory než jeden (pracovní) se dvěma vrstvami.
hal_sk
Tak som obrázok "main.png" (7,07KB) prerobil na gif, aj na netransparentný png a robí to to isté. Nedajú sa spúšťať odkazy a označovať texty, ktoré sú nad pozadím z tohto obrázka.
hal_sk
Asi zmením prístup k "práci". To ano. Ale keby mal niekto nejakú fintu na tento konkrétny problém, stále počúvam.
Chamurappi
Reaguji na hala_sk:
aj na netransparentný png a robí to to isté
Na průhlednosti nezáleží. Problém způsobuje filtr AlphaImageLoader — ten pngfix.js, který užíváš, nasazuje dotyčný filtr na všechny obrázky s příponou „png“.
hal_sk
Takže do to zlejem do jednoho obrázku a prispôsobím ho pozadiu a vyhodím ten AlphaImageLoader filter.
Možno by sa ale dali nejak upraviť parametre toho filtru.
Zatim dík.
Chamurappi
Reaguji na hala_sk:
Zkoušel jsi hledat?
Bug s inputboxom v IE6 pri pouziti priehladneho PNG
IE PNG bug v odkazech
Nefunkcnost odkazu v IE
Pozadi v IE nici funkcnost odkazu
IE - png průhlednost
Stranovy problem ... PNG a IE6 ... nefunguje obsah?
hal_sk
Chamurappi
Dík. Skúšal som hľadať, ale asi som nebol trpezlivý.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: