Autor Zpráva
Manny
Profil *
Vážení, mám standartní layout stránky v divech hlavička, obsah, patička. Pozadí divu obsah je dělané obrázkem s výškou 30px opakující se v ose x. Při různém množství dat každé stránky se mi div obsah zvětšuje. Potřebuju docílit toho, aby se div obsah přisbůsoboval vždy o těch 30px tak, aby pozadí obsahu a patičky na sebe navazovalo. Existuje nějaký trik?
panther
Profil
Manny
aby se div obsah přisbůsoboval vždy o těch 30px
tohle jsem nějak nepobral.
Plaváček
Profil
Manny

Mohl by zabrat trik z černé kodérské magie. Zkus otevřít okno a nahlas pronést:

Backgrounde, backgrounde, hudle,
roztáhni se támdle, roztáhni se tudle.


Z pravidel této diskuse:
Dotaz pokládejte co nejpřesněji. Je-li to možné, zadejte co nejvíce podrobností. Ideálně ukázku kódu nebo odkaz na ukázkovou problematickou stránku.
Joker
Profil
panther, Plaváček:
Řekl bych, že myslí tohle:
Udělal si 30px vysoký obrázek, jenže mu to nelícuje, když je <div> vysoký třeba 40px. Takže by potřeboval, aby výška <div>u byla vždycky násobek 30px, tj. když je obsah vysoký třeba 103px, aby <div> byl vysoký 120px.

Ale nenapadá mě teda způsob, jak toho (pouze s CSS) docílit.
Zato kdyby Manny dal ukázku svého problému, možná by nás napadl způsob, jak ten problém vyřešit jiným způsobem.
Manny
Profil *
Joker to popsal přesně. Já se asi špatně vyjádřil. Měl by to být násobek 30 px tak, aby potom lícoval obsah s patičkou.

Plaváček
Samožejmě, že kó jsem mphl předvést, ale zdálo se mi to zbytečné. Divy mají
position:relative
a
div class="obsah"
ještě navíc
height: auto
. Nic světoborného.

Uznávám, že to sem možná nepatří, protože pomocí ccs to asi nepůjde. Snad jedině JS.
Plaváček
Profil
Manny

Tak ještě jednou. Pokud chceš opravdu pomoci, dodej živou ukázku. Vymyslet a udělat se dá spousta věcí a CSS je mocný nástroj.

Abych ale spekuloval a dumal, co a jak vymýšlíš, jak vypadá obrázek, co a kde má navazovat, na to opravdu nemám čas ani náladu. Chceš-li tedy rozumně poradit, přizpůsob se, prosím, pravidlům této diskuse.

Děkuji.
Trejpa
Profil
Manny
Jde to za použití Javascriptu. Podívej se na můj příklad. (Funguje pouze po načtení stránky. Pokud bys chtěl živou změnu, tak by bylo třeba odchytávat změnu velikosti okna a současný skript podle toho spouštět jako funkci.)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0