Autor Zpráva
matesek
Chci se zaptat , jak se dá přizpůsobit stránka na rozlišení monitoru . Mám stránky vytvořené na rozlišení 1440x900px , ale když jsem byl u kámošky se podívat na stránky , tak jsem se dost divil , že framy co jsem měl vedle sebe se zobrazovaly pod sebou , protože se vedle sebe nevešly , takže bych chtěl požádat o radu , jak se tato situace dá řešit . Stránky jsou zde a kód indexu přikldám :

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//cs" 

"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<HTML xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="en" lang="en">                                                           
  <HEAD>                                                                                                    
    <META http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">                                          

<LINK rel="stylesheet" href="style.css" type="text/css"> 

<TITLE>Dívčí skupina Rockink                                                                                         
    </TITLE>                                                                                                   
  </HEAD>                                                          
  <BODY background="sweet.gif"> 

<!-- nadpis -->                                                                                                       
<div style="float: center; width: 100%; height: 200px">
<iframe src="nadpis.php" width="100%"  height="200px"></iframe>
</div>

<!-- menu -->                                                                                                       
<div style="float: left; width: 200px; height: 1000px">
<iframe src="menu.php" width="200px"  height="1000px"></iframe>
</div>

<!-- novinky -->                                                                                                       
<div style="float: right; width: 200px; height: 1000px">
<iframe src="novinky.php" width="200px"  height="1000px"></iframe>
</div>

<!-- text -->                                                                                                       
<div style="float: center; width: 100%; height: 1000px">
<iframe src="text.php" width="500"  height="1000px" id="text"></iframe>
</div>

<!-- konec -->                                                                                                       
<div style="float: center; width: 100%; height: 30px">
<iframe src="konec.php" width="100%"  height="30px"></iframe>
</div>

</BODY>
</HTM
L>
Medvídek
matesek
float:center neznám
doporučil bych obsah stránek centrovat nějakym hlavním div s šířkou 960px (dnes hodně používaný, aby vyhovoval co nejvíce uživatelům)
matesek
ale je zase možné , že někdo bude mít rozlišení 800x600 a bude to zase blbé . Nedá se to nějak , aby se to roztahovalo podle rozlišení uživatele ( např. : 10%-80%-10% ) ? Já když jsem to zkoušel , tak jsem ten střed dokázal dát na 80% , ale ty kraje , když jsem je dal na 10% , tak se z nich stalo 10px . Prosím poraďte někdo .

P.S. : 960px je až moc , protože tam je vždy nějaký ten panel , který zabírá taky nějaké to místo , takže to zase nebude vyhovovat , ale děkuji za radu .
panther
matesek
když jsem je dal na 10% , tak se z nich stalo 10px
nevěřím. Ukaž.

960px je až moc
není. 960 je v dnešní době akorát. Ale dej si třeba 800, nikdo ti nebrání.
tiso
matesek: dnes sa stránky pomocou rámov nerobia, toto je zastaralá technika. Takže čím skôr začneš používať modernejšie postupy, tým lepšie pre teba. Na výber máš:
1. HTML+CSS, každá stránka obsahuje celý obsah
2. Skládání stránek z kousků
3. použiť nejaký redakčný systém a stránky spravovať pomocou neho.
matesek
já jsem si myslel , že by jsem to udělal pomocí PHP ( include ) , ale pak bych to nedokázal dát vedle sebe . Jestli by byl někdo ochoten mi tady napsat přímo kód , tak budu strašně rád . Já s progarmováním stránek začínám a jsem pořád laik .
Medvídek
body {text-align:center;}
#obal {width:960px;margin: 0 auto;}
#menu {width:200px;float:left;}
#obsah {width:560px;float:left;}
#sloupec{width:200px;float:left;}

<div id="obal">
 <div id="menu">
 <?php include "menu.php"; ?>
 </div>

<div id="obsah">
 <?php include "obsah.php"; ?>
 </div>

<div id="sloupec">
 <?php include "sloupec.php"; ?>
 </div>
</div>

nebo se inspiruje třeba zde: http://interval.cz/podklady/hotova-reseni-css/priklad-1100-1.htm
matesek
a tímhle dosáhnu toho příkladu v odkaze ?
matesek
Když jsem to tam vložil , tak to hlásí chybu :

Warning: main(novnky.php): failed to open stream: No such file or directory in /3w/unas.cz/s/sweet-stars/index.php on line 51

Warning: main(): Failed opening 'novnky.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /3w/unas.cz/s/sweet-stars/index.php on line 51

... omlouvám se , překlep v psaní názvu adresáře . Nyní je to pořád nějaké divné a nevím jak tam mám dát pozadí ( obrázek ) do každé té vložené části .

... OK už jsem s to poupravil , vše je OK , Díky ti moc .

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: