Autor Zpráva
AlesCSS
Profil *
Ahojte,

dokodoval jsem si web, ale zjistil jsem, ze na nem mam jednu podstatnou chybu. Pro ukazku pouziju eshop:
http://www.mall.cz/kamna/
kdyz se zamerime na vypis vyrobku, tak vidime, ze jsou zarovnane vedle sebe (kazdy box ma danou pevnou vysku, takze kdyz je na strance boxu vice, tak se radi krasne jak vedle sebe, tak pod sebe.) Problem ovsem nastava ve chvili, kdy nemohu boxu pridelit pevnou vysku, ba ani min-height. Jeden box muze byt vysoky napr 300px a druhy 600px. A na strance jich muze byt napr 6. To znamena ze prvni tri se radi vedle sebe a dasi 3 se radi pod ne. Ovsem potreboval bych docilit neceho takoveho /viz obr dole/, aby se dalsi boxy na dalsim radku, zarovnavaly podle vysky nejdelsiho (tedy tam kde konci nejdelsi box na predchazejicim radku, tak v takoveto urovni zacnou boxy dalsi. Myslim ze z obrazku to je patrne,

Dekuju za nejake rady nebo odkazy na clanky kde bych mohl neco vycist.

Plaváček
Profil
AlesCSS

Možná ti pomůže tohle: http://klient.plavacek.net/tri-sloupce-stejne-vysoke.html . Pokud máš kontrolu nad šířkou stránky, dá se mé řešení použít. U plovoucího layoutu to ale nebude tak jednoduché.
Jan Tvrdík
Profil
Nestačilo by obalit každý řádek jedním divem?
Bubák
Profil
Já myslím, že by stačilo po skončení "řádku tabulky" vyclearovat.
AlesCSS
Profil *
Plaváček
podivam se na to, nad sirkou webu mam kontrolu

Jan Tvrdík
kazdy radek jednim divem? ano, to je reseni.. a dobre, ovsem problem je, ze se prvky vypisuji z databaze.. nejsem si jisty zda to programator dovede vyresit tak, aby se kazdy radek (tedy 3 prvky) obalily do jednoho divu...

Bubák
zo jsem jiz zkousel, bohuzel nepomohlo... =o/
Bubák
Profil
bohuzel nepomohlo
Mi se to její funkční:
<style>
div {float: left; width: 280px;}
hr {clear: both;}
</style>

<div>
Lorem ipsum
</div>
<div>
Lorem ipsum
</div>
<div>
Lorem ipsum
</div>
<hr>

<div>
Lorem ipsum
</div>
<div>
Lorem ipsum
</div>
<div>
Lorem ipsum 
</div>
<hr>

<div>
Lorem ipsum
</div>
<div>
Lorem ipsum
</div>
<div>
Lorem ipsum
</div>
<hr>
AlesCSS
Profil *
Bubák
aha, takto... jasne jasne.. to znamena pod prvni radek vlozit <hr>... to je ten samy problem jako obalovani radku divem.. nejsem si jisty za programator umi zajistit to, aby se na konec radku umistilo <hr>. Neni online abych se poradil, ovsem jinak reseni take dobre..
Mía
Profil
nejsem ani programátor ani expert na html ale...
ani to clearování a obalování nedoporučuju:
buď bys musel určit pevně počet boxů na řádek (což asi není žádaný)
nebo ne - pak by se mohlo stát, že uživatel otevře nemaximalizovaný okno, podle toho se spočítá počet prvků na řádek, pak ho maximalizuje a je to v pytli - pak jsou na to nějaký blbý skripty

hoďku jsem zkoušel a nic - nejlepší by bylo, kdyby šlo dát řádkovým prvkům šířku (IE to bere), pak by se jim nastavilo vertical-align: text-top; a bylo by

jinak by se dalo pomocí skriptu změřit vejšku největšího boxu a tu pak nastavit všem, ale není to dobrý (např. všechny řádky budou mít tuhle výšku, přestože budou všechny boxy v řádku nižší)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0