Autor Zpráva
deader
Profil *
Zdravím,
většinu obrázků na webu mám v PNG.
Nedávno jsem zjistil, že IE6 ignoruje u nich průhlednost. Našel jsem návod, jak to hacknout.
(Pro zobrazení webu s hackem musí být parametr b=1, tedy např. http://deader.ic.cz/?p=ukolnicek&b=1).
U loga(class=logo2) se mi to povedlo, ale když jsem to vytvořil úplně stejně u obsahu(class=strankab), tak se mi ve všech IEčkách zablokuje celý div. Nejde klikat na odkazy, nelze text označit, ani se nemění kurzor. U úvodu jsem dal odkazům position:relative;, což pomohlo, ale následně jsem si všiml, že toto nefunguje ani u dalších sekcí. Nevím, čím se to stalo.

Další problém mám s tím, že když je rozlišení menší než 1024px, tak se mi přechody za stránkou zmenší a pravá část stránky stránky zůstane bez přechodů jenom s modrým pozadím. Nechápu, proč se width: 100% počítá ze šířky okna, ne ze šířky body.

Moc děkuji za odpovědi.
Miloš
Profil
Chtěl jsem se na daných stránkách vrátit z fotky na úvodní. Dělám to ve svém prohlížeči tak, že kliknu pravým/levým tlačítkem.
Stránka na to reagovala hláškou <deader.ic.cz>Kopírování zakázáno!.
Je to obtěžování slušných lidí a kopírování nijak nezabrání.

A k temetu – s průhlednými PNG má IE problém pouze do verze 6.
Od verze 7 zobrazuje alfakanál tak, jako ostatní prohlížeče.
Tzn. buď připojit nějaký javascript v podmíněném komentáři pouze pro IE<=6, nebo pro tyto prohlížeče udělat jednodušší grafiku.
deader
Profil *
Dobře, alert odstraním. Ale problém nemám s rozlišení ie6, ale s tím, když přidám k pozadí filter s alphaImageLoaderem, tak se znepřístupni obsah stránky-nelze označit, klikat na odkazy.
Miloš
Profil
Co udělat pro staré IE jednodušší grafiku? Je to dnes jen 12 % návštěvníků a bude to jen a jen klesat.

A rada k ochraně fotek – vodoznak.
slovakCZ
Profil
mam velmi osvedcenou metodu.. stahni si javascript, ktery jsem pouzil zde:
http://estarweb.eu/js/PNGfix.js
nacti ho v kazde strance a pote jen prvku (napr divu, ktery ma na pozadi nastaven PNG obrazek) pridej tridu png (protoze jiste vis, ze elementum muzes pridavat trid kolik chces a jen je oddeluje mezerou)...

tedy v html budes mit:
<head>
<!--[if IE 6]>
    <script type="text/javascript" src="js/PNGfix.js"></script>
    <script type="text/javascript">DD_belatedPNG.fix('.png, img');</script>
<![endif]-->
</head>
<body>
<div class="nejaka_trida png"></div>
</body>


takze v tomto prikladu ma div tridu nejaka_trida (kde v CSS mam definovano pozadi obrazku lozeneho v PNG) a zaroven tridu png, ktera zaruci v IE6 prave pruhlednost diky PNGfix.js :).. velmi jednoduche :)
deader
Profil *
Paráda, funguje. Vyskytl se však problém s ostatními PNG obrázky. Ty se totiž nezobrazují celé, ale jen částečně - v IE6 http://deader.ic.cz/?p=ukolnicek&b=1 .

A neví někdo co s tím 2. problémem?:

Když je rozlišení menší než 1024px, tak se mi přechody za stránkou zmenší a pravá část stránky stránky zůstane bez přechodů jenom s modrým pozadím. Nechápu, proč se width: 100% počítá ze šířky okna, ne ze šířky body.
deader
Profil *
Teď se mi povedlo to zrušit tím, že jsem dal místo
DD_belatedPNG.fix('.png, img');
tohle:
DD_belatedPNG.fix('.png');
. Nyní to již sice nezobrazuje průhlednost u všech PNG, ale aspoň jsou ty obrázky celé.

Nevím ale pořád, co s těmi přechody.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0