Autor Zpráva
crank
Profil *
hele potreboval bych poradit... mam seznam, kdy pouzivam misto puntiku obrazek (tlapka) ale ona je vetsi nez text a ja bych chtel aby text byl uprostred te tlapky... ted je u dolniho okraje a tim to vypada strasne hnusne, jako, ze je tlapka vetsi nez text.. jak na to ??? nevim si s tim vubec rady :(

Moderátor Chamurappi: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou a bez otazníkových orgií.
Taurus
Profil
Vertical align nevím, možná, kdyby (tipuju) měl seznam display: table a položka display: table-cell. Každopádně by mělo fungovat line-height, popř. paddingy a hraní si s umístěním obrázku pomocí position.
Trejpa
Profil
crank
Vertical align funguje jen u tabulek a obrázků (u každého má trochu jiný význam).
Jako nejspolehlivější řešení obrázkové odrážky se používá obrázek na pozadí. Tomu můžeš dát pozici podle uvážení.
crank
Profil *
kdyz to je na nic... mam LI menu... tlapky jsou pod sebou a vedle kazde z nich je odkaz - jmeno sekce, kam chci prejit.. a tyhle linky bych potreboval trosicku "vycentrovat" posunout je o trochu vis, tak aby sedely k tlapce poradne ;)

no zkusim line-heigh, lae nejak se mi nedari :(
crank
Profil *
hmmm no tak to to bohuzel nejde s line height ani padding... porad stejny pruser.. zvetsuje se nebo zmensuje celej radek.. ale ja potrebuju jen to za tou odrazkou... to je orisek.. to asi nepujde :(((
Trejpa
Profil
crank
to asi nepujde
Co nechápeš na „obrázek na pozadí“?

menu { margin: 0; }
menu li { 
list-style-type: none;
margin-left: 40px;
background: url(tlapka.gif) no-repeat left center; }


<menu>
<li>první
<li>druhá
</menu>
crank
Profil *
dik zkusim ;)
pk11
Profil
řešení od Trejpy by ti mělo vyhovovat. S malou poznámkou - chybí ukončení </li>.
Odpusť mi dotaz - ty píšeš z Ameriky? Nebo jaký jiný důvod máš pro "cestinu"?
Bubák
Profil
chybí ukončení </li>
Nechybí.


to je orisek.. to asi nepujde
Napoprvé je to oříšek, pak už je to rutina, jde si s tím hrásně "vyhrát":
Pokud požaduješ hover odrážky, dej obrázek na pozadí odkazu.
http://teststranek.kvalitne.cz/menu-odrazkove-1/ jak "pozicovat" odrážku
http://teststranek.kvalitne.cz/menu5/ jak vertikálně vycentrovat text, height stejné, jako line-height
Trejpa
Profil
pk11
chybí ukončení </li>
Viz základy HTML. Jsou elementy, které ukončovací značku nepotřebují. Dokonce jsou i takové, které nepotřebují ani značku počáteční.
http://www.w3.org/TR/REC-html40/index/elements.html
pk11
Profil
Bubák, Trejpa & </li> ok, ok, už mlčím a jdu se učit :-) zvyk je železná košile
crank
Profil *
cau, hele duvod proc pisu "cesky" je, ze mam americkou klavesnici! bingo... nota bene i kdyz jsem naaahodou na cesky, stejne vzdycky pisu cesky... takhle do diskuzi, emailu, icq atd.. je to proste pohodlnejsi... ;)
Chamurappi
Profil
Reaguji na cranka:
duvod proc pisu "cesky" je, ze mam americkou klavesnici!
Co ti brání mít českou?

je to proste pohodlnejsi... ;)
Pro normálního Čecha ani moc ne. Není pohodlné tě pak číst.
Viz Naco hacky a ine prkotiny?
crank
Profil *
vzdyt to neni pravda... cte se to uplne normalne... pisete snad hacky a carky do SMS???
Trejpa
Profil
crank
cte se to uplne normalne
Když to chceš vědět, tak mně tedy ne. Text bez diakritiky a interpunkce musím občas přečíst vícekrát, abych pochopil jeho smysl. Zpomaluje mě to.

pisete snad hacky a carky do SMS???
Obvykle textové zprávy nepíši, je pro mě rychlejší a efektivnější zavolat (obvykle v češtině včetně diakritiky). Když už zprávu píši, tak ano, s diakritikou píši ty znaky, které lze poslat ve výchozím kódování (zprávy v unicode neposílám).
Chamurappi
Profil
Reaguji na cranka:
vzdyt to neni pravda
I kdyby to nebyla pravda, zdejší pravidla jsou jasně daná.

cte se to uplne normalne
Neexistují lidé, kterým by se to četlo pohodlněji než text s diakritikou.
Existují ovšem lidé, kterým se to čte méně pohodlně a kteří si podvědomě přicvaknou k pisateli nálepku „patlal“.

pisete snad hacky a carky do SMS?
Nevidím žádnou souvislost. Ve smlouvě s operátorem jsem se nezavázal k tomu, že odvrhnu diakritiku při veškerém vyjadřování kdekoliv.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0