Autor Zpráva
maks
Profil
Ahoj,

rád bych se zeptal, zda a případně jak nejlépe by šlo vyřešit obtékání u spodního okraje elementu. Nejlépe bude vše asi vidět na ukázce:

1. odstavec texttttttttttttttttttttttttttttttttt
texttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

2. odstavectextttttttttttttttttttttttttttttttttt
texttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
texttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

3. odstavec texttttttttttttttttttttttttttttttttt
texttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
textttttttttttttttttttttttttttttttt  RRRRRRRRRRR
                                     RRRRRRRRRRR
4. odstavectexttttttttttttttttttttt  RRRRRRRRRRR
textttttttttttttttttttttttttttttttt  RRRRRRRRRRR
textttttttttttttttttttttttttttttttt  RRRRRRRRRRR
textttttttttttttttttttttttttttttttt  RRRRRRRRRRR


Bude neidentifikovatelný počet textu v odstavcích, odstavce můžou být různě dlouhé (různý počet řádků a tedy i výška). Box vznačený vpravo dole bude mít také neurčité rozměry, může tedy zsahovat jen do spodního odstavce, případně i do dalších.

Je tedy možné nastavit tomu bloku vpravo dole float: right tak, aby byl vždy u spodního okraje rodičovského bloku?


Děkuji za všechny reakce, zejména za ty, které mi pomohou k řešení tohoto problému.

Maks


EDIT: odstraněna značka pro přivolání moderátorů, nahrazena za "RRR"
Kubiro
Profil
No tak když tam dáš <divu>

float: right;
padding: 10px 5px 10px 10px;


Tak by to mělo obtékat myslím... a pokud ne tak bych ještě dal tomu textu

text-align: justify;
SwimX
Profil
Kubiro:
float: right;
to sice obtékat bude, ale tak, že blok "R" bude v pravo nahoře. (u horního okraje odstavce, se kterým se floatuje)

maks:
řešilo se to zde: http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=4&topic=100384&page=-1
ale habendorf odmítl říct řešení :)
maks
Profil
dal jsem si i tu práci, že jsem prošel všechny habendorfovy příspěvky, které google našel, ale bezvýsledně :(

Na klíčová slova jako taková se to hledá těžko, každý tento jev může pojmenovat jinak. Pokud si toto přečte i habendorf, budu mu moc vděčný, pokud ví, kde se to řešilo :-)

SwimX:
toho tématu jsem si ani nevšiml a není ani tak staré. Bohužel, habendorfovo tajemství zůstalo neprolomeno.
Plaváček
Profil
maks:

Box vznačený vpravo dole bude mít také neurčité rozměry, může tedy zsahovat jen do spodního odstavce, případně i do dalších.

Tvé zadání je, obávám se, současnými prostředky CSS neřešitelné. Pokud by blok vpravo měl pevné rozměry (jednalo by se třeba o obrázek), nějaká odrbávka by se našla (zřejmě to měl habendorf na mysli).
maks
Profil
Plaváček:
Tvé zadání je, obávám se, současnými prostředky CSS neřešitelné
Toho se trochu obávám.

Pokud by blok vpravo měl pevné rozměry
myslíš oba rozměry? Kdyby to jinak nešlo, pochopitelně bych sáhl sáhl k pevným rozměrům. Tím, že jsou neurčité, jsem to chtěl zobecnit, ale nějaký neutrální asi najít půjde.
habendorf
Profil
S pevnými rozměry je to řešitelné nějak takto: http://pokusy.1-webdesign.cz/img-vpravo-dole.html

Pokud jsou rozměry neznámé, nevím zda je to vůbec proveditelné, jsem spíše skeptický.
SwimX
Profil
habendorf:
to je opravdu prapodivná odrbávka, nák mi nejde ani do hlavy jak to může fungovat.
Plaváček
Profil
SwimX:

to je opravdu prapodivná odrbávka, nák mi nejde ani do hlavy jak to může fungovat.

Prostě vysoká škola CSS. Nicméně je to hrozná opičárna a v praktickém webdesignu bych asi nikdy nic podobného nepoužil.
habendorf
Profil
Plaváček:
Nicméně je to hrozná opičárna a v praktickém webdesignu bych asi nikdy nic podobného nepoužil.

Naprostý souhlas.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0