Autor Zpráva
Hojda
Profil *
Tak mrknete se na web: http://kotelna-web.cz/ a treba na sekci http://kotelna-web.cz/?strana=download
Obsah je na jednom vetsi a na druhem mensi. Ja mam problem, ze kdyz na me strance pisu, tak musim tu patku porad posunovat dolu, jinak je skryta za obsahem a musim ji po kazdym napsanym radku posouvat dolu. Je nejaky kod na to aby se ta patka proste posouvala zaroven ani s obsahem? Urcite je, protoze na te kotelne to tak nejak je, ale z toho css kodu kotelny jsem to nejak nevycetl. Dik za rady.

Moderátor Chamurappi: Nikdy nezakládej duplicitní vlákna, moderátoři mohou mezi kategoriemi přesouvat.
Moderátor Chamurappi: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Camo
Profil
Hojda:
ak to správne chápem tak by pomohlo umiestniť tu pätičku na spodok toho elementu s obsahom. To ale spôsobí, že ak bude obsah kratší, tak bude pätička trebárs v strede a to asi nechceš.
Ďalším riešením by bolo dať ju na spodok obalovacieho elementu a vnorenému obsahu nastaviť margin-bottom na výšku pätičky.
Hojda
Profil *
Já to mám v kódu napsane v position absolute. Na souřadnice.
A to je ta chyba, že to tak mám. Potřeboval bych tam dat tu paticku jinak nez v tom absolute no, aby kdyz napisu nekolik radku do obsahu, tak aby se ta paticka automaticky posunula dolu. Tak jak je to napr. v te kotelne.
#patka {position: absolute; width: 1000px; height: 76px ;top: 1129px; left: 10px;background-image:url("design/patka.jpg");}
Takhle jsem napsal tu patku. Ted to delam tak, ze mam v obsahu posuvnik, ale s nim je to blbe. Rozumite mi trochu? :D
panther
Profil
Hojda:
Rozumite mi trochu?
mi tobě ano, ale ty HTML ani omylem. Zkus to bez pozicování, web bude dlouhý jako obsah a patka dole.

Hledej, jak se tvoří floatované layouty, i zde na diskusi se to řešilo několikrát.
Camo
Profil
No veď som ti to napísal. Musíš sa trochu potrápiť aj sám. Prečítaj si na JPW ako sa pozicuje a aké sú možnosti.
Panther ti tiež napísal, čo máš hľadať:interval.cz/clanky/paticka-vzdy-dole/
Musíš prejaviť trochu snahy, tak si to prečítaj a potom napíš, čomu nerozumieš.
Hojda
Profil *
OK, tak zatim dik a vyzkousim to
panther
Profil
Camo:
Panther ti tiež napísal, čo máš hľadať:interval.cz/clanky/paticka-vzdy-dole/
to jsem nepsal.

Psal jsem, že patka bude pod obsahem. Tzn., když bude obsah vysoký jeden řádek, patka bude uprostřed monitoru hned pod ním.

Hojda:
Patička vždy dole je ve většině případů zbytečná, pro začátečníka úplně. Nechal bych ji, alespoň prozatím, být a soustředil se spíše na správnou tvorbu layotu.
Hojda
Profil *
Lidi muj problem je vyresen, uz me to funguje dobre. Ale mam dalsi problem.
Mam logo, pod logem mam pruh ve kterem bude menu ( vysouvaci smerem dolu).
Vyska toho pruhu je 37px. A me menu ma vysku 35px, ale kdyz na nej najedu, tak se vysuje obrazek se 2px a nic neni videt. Chybi vysunuti jeste asi 25px. Je to tim, ze se to nevysune z pruhu dal na obsah. Potreboval bych aby se to menu vysunulo ani na obsah, ktery je pod pruhem, protoze jinak to nepofaka :(
Camo
Profil
panther:
to je veru pravda, že ak je obsah krátky pätička by mohla skončiť aj v strede stránky. Napadá ma min-height, ale to zase nepôjde v IE. Dnes som o tom čítal čosi v zmysle expesions pre IE, ale to radšej počkám na IE 10 kt. to už bude vedieť.
Bubák
Profil
Camo:
Napadá ma min-height, ale to zase nepôjde v IE
V IE 6 jde místo ní použít height, v tomto prohlížeči se chová jako min-height. V novějších verzích IE už min-height funguje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0