Autor Zpráva
Petr ZZZ
Profil
Zdravím,

je to drobný detail, ale vadí mi. Mám web vertikálně vycentrovaný, ale když se zmenší okno, až se dole objeví posuvník, je stránka úplně nalepená na levou hranu okna. Dělá mi to IE6 a FF (jiné prohlížeče jsem nezkoušel). To vycentrování je dosaženo zápisem v externím css:

body { width:960px; align:center; margin:0.4em auto 0.4em auto; }


Tento zápis:

body { width:960px; align:center; margin:0.4em; }


udělá sice při malém okně okraj, ale při velkém okně zas nejsou stránky vycentrované, nýbrž vlevo. Zkoušel jsem místo align:center dát do stylu vertikal-align:center nebo valign:center, ale nic nepomáhá. Dá se to nějak řešit? Asi by šlo obalit vždy celou stránku do divu, který bude mít margin, ale už tak mám leckde předivováno a doufám, taky abych nemusel předělávat 100 a víc stránek, že stejného výsledku lze dosáhnout jen zápisem do externího css. Děkuji předem za každé trknutí.

Živá ukázka.

P.S. Tisův návod jsem viděl, ale tam právě nestačí upravit externí css, nýbrž se musí měnit každá stránka.
Mike8748
Profil
Tisuv navod muzes pouzit bez problemu, staci ty stylu prilepit spravnym elementum
malokoho totiz napadne ze i element html se da stylovat :)

html { text-align: center; }
body { width: 960px; margin: 0px auto; text-align:left; }
Camo
Profil
No ak to správne chápem, tak sa chceš zbaviť posuvníku, lenže ak máš pevnú šírku, tak ten tam jednoducho pri zmenšení okna bude logicky vždy. Musela by byť šírka zadaná v percentách.
Petr ZZZ
Profil
Bez pevné šířky se neobejdu a ten posuvník je mi jasný, zmínil jsem ho jen pro ilustraci situace, ne že bych se ho chtěl zbavit. Jde mi o to, aby při menším okně nebyl web nalepený na (levý nebo pravý) okraj okna, ale aby měl řekněme 1em "vzduch", i když je posuvník (vlevo nebo vpravo) posunutý na doraz. Asi to zkusím s tím přiřazením stylu elementu html, jak navrhuje Mike8748. Jen mi to připadá tak geniálně jednoduché, až se bojím, zda v tom nebude nějaký háček. Nebude-li, pak tisíceré díky Mikeovi. Díky ale i Camovi za tip s procenty, může se to hodit jindy.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0