Autor Zpráva
Emissary
Profil *
Zdravim vas,

mam jeden blok(hlavny blok) v ktorom mam dalsie tri(podbloky). Pri zobrazeni mi ich ukaze vsetky pod sebou. Akym sposobom ich donutim, aby boli vedla seba, bez toho aby som ich vynal z hlavneho bloku. teda aby som nestratil pozadie ktore sa nachadza v hlavnom bloku. Prikaz "float" je perfektne riesenie, ale iba ak mam dva bloky, nie tri. Podarilo sa mi ich dostat prikazom "position:relative; top -xx em;. V tej chvili som ich dostal vsetky vedla seba, ale mal som problem, hlavny blok bol tak roziahnuty na dlzku ako keby som mal vsetky tie tri bloky podsebou. Ako sa to da vyriesit?
Railbot
Profil
Emissary:
ale iba ak mam dva bloky, nie tri
Proč by ne? Float je nejlepší a nejjednodušší řešení. Pokud se ti nevejdou tři vedle sebe, pak jsou zřejmě širší než rodičovský blok a musíš je zmenšit.

ale mal som problem,
Prvek se posune relativně vzhledem ke svému původnímu umístění, ale není vyjmut z toku dokumentu, takže původní místo se nemění a vše se chová jako by prvek byl na původním místě.

hlavny blok bol tak roziahnuty na dlzku ako keby som mal vsetky tie tri bloky podsebou..
Ty bloky totiž v podstatě zůstaly pod sebou. Viz mé vysvětlení výše.
Emissary
Profil *
Nemas skype alebo ICQ...vidim, ze to ovladas... ale mne to stale blbne... :( ked pouzijem float, tak mi to funguje len s dvoma blokmi. Treti mi dokonca vyhodi z hlavneho bloku.
Camo
Profil
Emissary:
Samozrejme, že float ti nezoberie väčšiu šírku aká je šírka hlavného bloku.
No a okrem relatívneho pozicovania poznáš aj nejaké iné, ktoré by ti mohlo pomôcť?
Emissary
Profil *
ACH, ESTE RAZ OPAKUJEM, NIE JE TO SIRIE AKO SIRKA HLAVNEHO BLOKU :)!

HLAVNY BLOK

BLOK JEDNA (FLOAT:LEFT;)
DRUHY BLOK SA PO TOMTO PRIKAZE ZASUNIE POD TEN PRVY!!!! (to som vyriesil prikazom "margin-left: 30%) Ale ani to by nemalo robit...mal by sa dat vedla neho bez toho aby sa prekryvali, nie?
Railbot
Profil
Emissary:
Float:left musíš nastavit všem třem pokud je chceš mít vedle sebe.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0