Autor Zpráva
dan5505
Profil
zdravím,
mám takový dost složitý problém.
vytvořil jsem si texturu pozadí a dal jsem jí do body jako background. pak jsem vytvořil hlavičku a patičku se stejným pozadím jako je pozadí body. jenže textura mi nepasuje. je na to nějákej fígl jak to napasovat, případně jak nastavit průhlednost?
http://dan5505.ic.cz/wtf
prostě aby byly vidět bílé bloky a měli body pozadí, který by pasovalo.
Sirius
Profil
dan5505:
Proč tam to pozadí vůbec dáváš? Potřebuješ ho světlejší?
Jestli chceš prostě průhledné pozadí divu, tak mu nastav transparent (což má defaultně).

Jestli chceš na určitých místech zesvětlit to pozadí těla stránky, tak pokud vím máš dvě možnosti - průhledný obrázek (s tím jsou tuším problémy v IE6, který nepodporuje průhledné PNG), nebo zadat barvu pozadí ve tvaru RGBA (o tom jsem něco našel tady, je tam vypsaná i podpora pro prohlížeče - css-tricks.com/rgba-browser-support/ )

Edit: Jak tak na to teď koukám, tak to vypadá docela zajímavě, jakoby to plave. :) Ale po chvíli z toho bolí oči.
Camo
Profil
Ono to vôbec nevyzerá zle! Len by som to dal rovnakej farby, nie také vyblednuté.
dan5505
Profil
sirius
To pozadí je tam protože, na některých místech chci dát zóny do kterých se bude psát, a mezi ty zóny dát pozadí.
zkoušel jsem dělat průhledný png ale nepovedlo se. :-((
Jinak ani nevím proč je to světlejší. Asi nastala chyba když jsem maloval ty bílé zóny.
camo
mně vůbec nezáleží na tom jak to vypadá ale aby ta textura pasovala.
panther
Profil
dan5505:
a proč má body a hlavička definované pozadí, navíc pokaždé s jiným obrázkem?

Kdybys nechal pozadí jen na body, bude se opakovat i pod hlavičkou, nedáš-li jí jiné pozadí (což z ukázky není nutné).
Camo
Profil
dan5505:

Fakt: Prečo dávaš to isté pozadie aj hlavičke aj body???
Skús to možno nakresliť.
dan5505
Profil
panther a Camo
nejde tady o to že je to že by bylo lepší to udělat jinak.
tady de vo princip.
Sirius
Zkoušel jsem průhledný formát png.
funguje to pouze když se tomu chce :-(
panther
Profil
dan5505:
tady de vo princip.
o jaký princip? U daného případu je zbytečné to, co děláš. Co chceš slyšet více?
Chamurappi
Profil
Reaguji na dana5505:
Nechápu, co v tom je za vědu. Pozadí na <body> máš zarovnané doleva, proto ti vodorovně nenavazuje na blok zarovnaný doprostřed. Nepotřebuješ žádné PNG, žádnou průhlednost, stačí správně nastavit background-position.
Sirius
Profil
dan5505:
Jak to tady čtu, tak to na mě působí, že tam chceš dát pozadí ve stejné barvě, tak aby tam sedělo. Výsledek - uživatel ani nebude vědět, že tam nějaké pozadí je? Tak proč prostě nenastavíš pozadí pro body a zbytek nenecháš bez pozadí? Nebo to snad potřebuješ pro jiný případ a tohle je jen nástin tvého problému? V tom případě jak říká Chamurappi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0