Autor Zpráva
Neas
Profil
Předem se omlouvám, jestli jsem tenhle dotaz umístil do špatné diskuze, protože si nejsem jistý, kterým jazykem se to dá realizovat, někde jsem však četl něco podobného v souvislosti s CSS, tak ho umisťuji sem. Jde o to, že bych chtěl na svých stránkách udělat to, že bych si vytvořil nějaký pěkný rámeček (chtěl jsem něco ve smyslu tenké větývky stromu, nebo tak něco, na tom nezáleží), který bych zarovnal na střed stránky a veškeré texty by byly v něm, okolo by nebylo nic, jedinou výjimku by tvořil nadpis a menu, které jsem chtěl umístit nad onen rámeček. Doufám, že jste pochopili, co jsem chtěl, nejsem si jistý, jak moc srozumitelně jsem to napsal.
Trejpa
Profil
Neas:
Ano, k těmto účelům se CSS používá. Protože jsi ale dosud CSS nepoužíval, bude těžké naráz vše vysvětlit. Doporučuji ti nejdřív studium problematiky.

Dá se to vyřešit mnoha způsoby. Představa jednoduššího je asi taková:
- větvičkový rámeček bude udělán jako jeden obrázek o příslušné velikosti
- na stránce bude blok, který bude mít rozměry jako obrázek a bude zarovnán na střed
- tomuto bloku se nastaví obrázek jako pozadí
- kdyby se obsah bloku nevešel na velikost obrázku, zobrazí se v něm posuvník
- ve zmíněném bloku je druhý blok
- druhý slouží k nastavení okrajů, aby text nezalézal do větviček
<head>
<style>
body { text-align: center; }
.ramecek {
text-align: left; margin: 0 auto; width: 640px; height: 480px; overflow-y: auto;
background: #eeddcc url(obrazky/vetvicky640x480px.jpg) no-repeat fixed center; }
.vnitrni { margin: 10px 5px 10px 5px; }
</style>
</head><body>
<h1>Nadpis</h1>
<div class=ramecek><div class=vnitrni>
Obsah rámečku
</div></div>
</body>
Neas
Profil
Jo, tohle funguje, děkuju. A co když budu chtít vedle tohoto rámečku udělat další, ve kterém by bylo to menu (vím, že jsem ho původně chtěl udělat nahoru, ale chci vidět, jak by to vypadalo takhle) ? Šly by udělat dva rámečky vedle sebe?
Díky
Trejpa
Profil
Neas:
Šly by udělat dva rámečky vedle sebe?
Ano.

Přidá se obalový blok, jen ten se vystředí.
Uvnitř něj se rámeček a menu nechá plavat vlevo a pod ně se dá čistič.
Všechny zmíněné bloky musí mít nastavenu šířku.
Neas
Profil
Aha. A jak by vypadal zdrojový kód?
Trejpa
Profil
Neas:
Aha. A jak by vypadal zdrojový kód?
Tak jak jsem popsal. Jak postavit celý web si můžeš přečíst na Intervalu, rámeček do hotového řešení jistě sám aplikuješ.

S dílčím problémem ti poradím(e), ale jestli chceš navrhnout a odladit celý web, tak použij kategorii Práce a zakázky.
Neas
Profil
Už jsem to našel, díky :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0