Autor Zpráva
Nadan
Profil
Mám takový problém, potřebuju zalamovat text v divu, který nemá žádné přesné rozměry. Nevíte někdo jak na to? :-)
Enyeus
Profil
<br> ?
panther
Profil
Nadan:
Nevíte někdo jak na to?
zkus lépe pospat tvůj „problém“. Čeho chceš dosáhnout?

Pokud to nedovedeš lépe popsat, můžeš to zkusit nakreslit.
Nadan
Profil
panther:
Můj problém je, že mám div s obrázkem a textem. Div nemá žádné rozměry. Když je text delší, div je čím dál tím větší a roztahuje se. Vznikne velký prázdný prostor, protože obrázek se do té mezery nezvětší. Proto chci nějak zalomit text. Viz: http://narody.ic.cz/index.php?a=9
EDIT:
Enyeus
Ne, dík.
panther
Profil
Nadan:
Viz: [...]
Žádnou velkou mezeru nikde nevidím.

Pokud myslíš ten obrázek v obsahové části, nech ho floatovat vpravo, dej mu marginy a text jej bude obtékat. Žádná mezera nikde nevznikne.
Nadan
Profil
panther:
Obrázek mám v divu, který floatuju do prava i s tím textem. Ten div má i margin. A já potřebuju ten text v tom divu nějak zalomit, aby tam nebyla mezera, která vznikne dlouhým textem...
Radek9
Profil
Nadan:
Moc to nechápu, ale nymslíš text-align: justify;?
Nadan
Profil
Radek9:
Ne, mám tam už text-align: right;
panther
Profil
Nadan:
obávám se, že na tohle je CSS krátké. CSS neumí zjistit, jak velký je obrázek uvnitř a podle toho přizpůsobit šířku.

Asi by to šlo pomocí Javascriptu. Zjistit rozměry (šířku) obrázku a tu pak dosadit odstavci do inline stylu. Toto by ti poradil (zda to vůbec jde) někdo znalejší JS.
Radek9
Profil
Nadan:
Tak tomu dej
text-align: justify;
a obrázku dej
float: right; margin: 10px;
Nadan
Profil
Radek9:
Úplně se mi to teď rozházelo... Takhle asi ne.
panther
Profil
Radek9:
nee, asi jsi nepochopil, o co Nadanovi jde :-) Mě to taky chvilku trvalo.
Nadan
Profil
panther:
A nevíš jak na to prosím? Nevím jak to mají na Wikipedii, ale chci docílit něčemu podobnému. Takový boxík, který se do šířky roztahuje podle velikosti obrázku a do výšky podle velikosti textu. (Samozřejmě chci aby obrázek ovlivňoval spolu s textem výšku boxu.)
Nadan
Profil
Na wikipedii To je dělané pomocí tří divů. Jeden obalí obrázek, druhý text a třetí oba dva divy...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0