Autor Zpráva
spanky
Profil *
Ahoj,
potřebuji poradit ohledně obrázku na pozadí. Snažím se prvku stránky nastavit obrázek na pozadí. Prvek stránky má výšku 200px. Jak docílím toho, aby obrázek na pozadí zabíral jen 90% výšky prvku? Tj. aby začínal v 5% výšky prvku a končil v 95%prvku? Děkuji
Chamurappi
Profil
Reaguji na spankyho:
Nakreslíš obrázek s výškou 180 pixelů a pomocí background-position jej umístíš 10 pixelů shora.
spanky
Profil *
Jde o to že těch 200px jsem uvedl jako příklad. Ve skutečnosti mám pohyblivou výšku prvku, jedná se totiž o sidebar.. Chci udělat čáru, která jde od shora dolu na právé části prvku. Když nad tím přemýšlím, stačilo by použít border-right... Ale jak nastavím borber, aby se zobrazoval jen na 90% výšky?
Railbot
Profil
Nijak. Pokud se to pozadí má opakovat, pak ho nemůžeš ani nijak odsadit. Hodila by se živá ukázka, protože tvůj problém jde řešit mnoha způsoby, záleží na konkrétní situaci.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Railbota:
Pokud se to pozadí má opakovat, pak ho nemůžeš ani nijak odsadit.
V Exploreru 4 to šlo :-)


Reaguji na spankyho:
Ve skutečnosti mám pohyblivou výšku prvku
Pokud máš výšku zadanou v procentech, tak můžeš dovnitř dostat další element s „height: 90%“. Pokud výšku zadanou nemáš, můžeš naopak element s obsahem něčím obalit (ale těžko zaručíš, že bude rozdíl výšky obalu a výšky vnitřku záviset na výšce vnitřku).
spanky
Profil *
Na Odkaz mám mezi sideparem a tělem stránky tečkovaný border. Potřebuji, aby rámeček měl jen 90% velikost jako sidebar. Navíc bych chtěl, aby postraní lišta byla až dolu jako tělo stránky.. Nějak se do toho motám a nemohu toho docílit.
Joker
Profil
spanky:
Navíc bych chtěl, aby postraní lišta byla až dolu jako tělo stránky
Tohle se dělá tak, že pozadí lišty se dá prvku ve skutečnosti obalujícímu tělo stránky a samotná lišta je průhledná.
habendorf
Profil
Joker:

Pokud je lišta jednobarevná (jako zde), tak bych ji určitě průhlednou nedělal (zobrazení bez obrázků).
spanky
Profil *
Problém s postraní lištou vyřešen. Teď už jediné, co mě trápý je border mezi sidebarem a tělem stránky. Potřebuji nastavit borber, aby se zobrazoval jen na 90% výšky?
panther
Profil
spanky:
Potřebuji nastavit borber, aby se zobrazoval jen na 90% výšky?
toto nelze.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0