Autor Zpráva
chicko
Profil *
Prosím o radu s CSS pozicováním. Použil jsem striktní doctype a přesto mi stránky každý prohlížeč zobrazuje jinak. Konekrétně stránky jsou správně zobrazeny v: IE6, maxthon 2.5.1., Opera 9, Opera 10, Firefox 2. Rozházené jsou v: IE7, firefox 3, maxthon 2.5.9. Stránky jsou v třísloupcovém layotu, rozhází se levé menu, vytvořené pomocí seznamů a prostřední sloupec, který přeteče nebo co.
Stránky jsou zde: chicko.wz.cz
CSS stylopis jsem nakopíroval do index.html pod html kód. Asi to není ideální stylování, jsem začátečník.
Dá se upravit css nebo cosi jiného tak, aby stránky fungovaly ve všech prohlížečích? Nerad bych měnil odkazy v menu na obrázky, po přejetí myši se dlouho načítají, stačí ty šipky a tlačítko home.
panther
Profil
chicko:
Použil jsem striktní doctype a přesto mi stránky každý prohlížeč zobrazuje jinak.
doctype a zobrazování jsou dvě na sobě nezávislé veličiny.

Rozházené jsou v: IE7, firefox 3
koukám ve FF3, ale stránka se zdá být v pořádku. IE7 teď po ruce nemám, ale v osmé verzi opět vše vypadá dobře.
chicko
Profil *
Omlouvám se. Ve FF3 se stránky skutečně zobrazují korektně, chyba je v IE7, maxthon 2.5.6. Zkoušel jsem ještě maxthon 3 alpha a tam je menu v pořádku.
Myslel jsem, že se striktím doctype se budou stránky načítat v standartním módu, ne v quirku. Tomuhle nerozumím, každopádně změnou doctype jsem musel přepracovat pozicování, stránky jsou korektní v prohlížčích, které jsem už vypisoval, ale stále ještě ne ve všech prohlížečích.
chicko
Profil *
Dokázal by někdo poradit co s tím?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0