Autor Zpráva
Camo
Profil
Pozerám na to, už asi pol hodinu a nejak neviem pochopiť, ako zaisťuje rovnakú výšku tých bočných stĺpcov.
Nikde tam nevidím žiadne height.
Ja by som čakal height:100%, ale nikde nič.
Mohol by mi to niekto prosím vás vysvetliť?
Railbot
Profil
Camo:
Nijak, je to klam. Jsou tam dva obalující prvky (main1, main2), každý s jednou barvou pozadí (červená/modrá), takže při natažení jednoho z nich nebo obsahu to vytváří iluzi stejně dlouhých sloupců. Ve skutečnosti jsou dlouhé jen tak, jako jejich obsah. Stará klasika.
Camo
Profil
Nebolo by jednoduchšie zadať height: 100%?
Nechápem prečo to robil takto?
habendorf
Profil
Camo:
Nebolo by jednoduchšie zadať height: 100%?

Zkus a uvidíš. Pak třeba i pochopíš.
Camo
Profil
Hotovo, zakopať a zabetónovať!
Tak som to skúsil a vyšlo mi toto.
Čakal by som, že výšku bočných stĺpcov bude počítať od výšky nadradeného elementu, pričom tú vypočíta, keď mu dorazí obsah. A nie počítať s výškou okna.
Nechápem, čo je na tom nelogické?
Dá sa o tom niekde dočítať?
Môže mi dať niekto linku na to?
Camo
Profil
S tými obrázkami na pozadí som sa teda zmieril, aj keď je to na hlavu, Ale povedzte i prosím vás niekto, prečo mi teraz DIV id="obalobsahu" v pink rámiku ignoruje vrchý margin?
Pritom bočné marginy počíta normálne.
To snáď neni normálne!
Prosím zľutujte sa a napíšte aspoň niekto, že to naozaj neni normálne.
Zechy
Profil
Camo:
Jestli sem sám dobře kdysi pochopil height:100%, roztahuje na celou výšku monitoru.
habendorf
Profil
Zechy:
height:100%, roztahuje na celou výšku monitoru

To zcela jistě ne.
Zechy
Profil
No mě to zatim vždycky vyšlo že něco s height 100% se mi roztáhla přesně na moje výčku prohlížeče :)
Camo
Profil
Zechy:


Práve to je to, že nie vždy sa to počíta z výšky body. Zdá sa, že ak je výška obalovacieho elementu zadefinovaná, tak sa počíta z toho elementu.

habendorf:

Je to tak? Alebo som stále mimo? Resp., kto je mimo, ja či prehliadače?
Railbot
Profil
Camo:
Ale povedzte i prosím vás niekto, prečo mi teraz DIV id="obalobsahu" v pink rámiku ignoruje vrchý margin?
Pritom bočné marginy počíta normálne.
To snáď neni normálne!

Měl by ses nejprve uklidnit a věnovat tomu chvilku, popřemýšlet. Margin neignoruje, je tam. Jenže obal má hodní margin 50px, obalobsahu 20px, takže se logicky vůbec neprojeví a je zbytečný.
Camo
Profil
Railbot:

Chápem, že existuje nejaký margin colaps, ale na tomto mieste by sa nemal prejavovať. To sa predsa týka dvoch elementov nad sebou a nie vnorených el.
Existuje nejaký zdroj, kde je to opísané, ale v ČS jazyku. Toto by som po anglicky nezvládol.
Railbot
Profil
Camo:
To se právě vnořených týká, je to splývání okrajů.

Existuje nejaký zdroj kde je to opísané, ale j ČS jazyku. Toto by som po anglicky nezvládol.
Existuje Google vyhledávač, případně překladač. O ničem lepším v češtině nevím.
Camo
Profil
Railbot:
dobre tak ja sa stým nejako zmierim, ale dúfam, že ten margin colaps je aspoň takto chápaný vo väčšine prehliadačov.

A čo tá výška, počíta sa to tak ako si myslím:Že teda ak obal nemá deklarovanú výšku, tak sa berie výška okna?
Railbot
Profil
Camo:
ako si myslím:Že teda ak obal nemá deklarovanú výšku, tak sa berie výška okna?
Ne.
Camo
Profil
Railbot:
Práve som dočítal Height na JPW, ale tam toho moc o probléme neni, resp. žiadne východisko. Tak kde nájdem niečo viac?
TomášK
Profil
Třeba to, jak funguje margin, jsem poprvé pochopil z Pixyho blogu. Zkusil bych se kouknout tam, možná tam najdeš nějaká moudra.
Camo
Profil
No už sa stalo, ale čítať to budem až dnes ráno. -)

EDIT:/No tak som to čítal a je jasné, že Pixi myšlienke pevnej výšky naklonený nieje a keď som čítal o tých interpretáciách v prehliadačoch, tak ani ja, nie, aj keď......I:-(

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0