Autor Zpráva
XCT
Profil *
Poradil by mi prosim nekdo jak nastavit pevnou pozici, aby byl ramecek porad na stejnem miste pri jakemkoliv rozliseni? Jde o to, ze embed kod videa je resen pres iframe a oni maji na webu bili pozadi. Ja bych potreboval cerny, tak me napadlo udelat si ramecek. Ted bych potreboval, ale pomoct jak udelat pevnou pozici, aby ten ramecek byl porad na svym miste pri jakem koliv rozliseni. Dalsi problem je, ze kdyz prekryju video obrazkem, tak bych potreboval zachovat funkce jako je nastaveni hlasitosti, fullscreen, presouvani videa a play/pause dole i kliknuti na video. Jde to nejak udelat? Tady davam jeste obrazky pro predstavu. Diky

Video s bilym pozadim


Cerny ramecek


Ramecek prekryva video
Plaváček
Profil
XCT:

Řekl bych, že to nepůjde. Respektive - můžeš iframe překrýt, ale pak těžko docílíš toho, aby ovládací tlačítka fungovala. Možná by ale spíš pomohla živá ukázka.
Trejpa
Profil
XCT:
Řekl bych, že to půjde. Jen ten rámeček musíš rozsekat na obdélníky a napozicovat každý zvlášť:
http://qu.wu.cz/webtest/prekryty-iframe.htm
XCT
Profil *
Trejpa: Diky to je dobrej napad.

Poradil by mi jeste nekdo, jak udelat to, aby byly ty obdelniky co rozrezu z toho ramecku porad na svym miste? Protoze kdyz to nastavim na notebooku, aby to vypadalo dobre na mym rozliseni 1280x800 a potom dam jiny, tak ten ramecek je mimo.
Trejpa
Profil
XCT:
Máš to v příkladu. Ten iframe musí být v bloku (zde .r), který má nastaveny rozměry a hlavně position: relative (bez top a left). To způsobí, že všechny absolutně pozicované bloky v něm (.r1, .r2) mají výchozí pozici pro pozicování v bodě [0,0] toho bloku (.r) a ne od začátku stránky.
XCT
Profil *
JJ prvne jsem odepsal a pak jsem to zkoumal uz to mam vyresene diky moc za pomoc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0