Autor Zpráva
W4C
Profil *
Zdravím.
Chtěl bych vědět, jak udělat zanoření CSS stylu pro tag <b> s barvou do třídy pro použití pouze na vybranou skupinu odstavců

V textu celé stránky chci mít vybraná slova označená <b>vybrané slovo</b> klasicky tučně (bez použití stylu) To chci mít jako default na celé stránce.
V některých odstavcích chci ale mít vybraná slova označená v textu podle stylu
b        {color:brown;}
tučně hnědě.Je jich tam hodně, tak se mi nechce u každého dopisovat tento styl zvlášť.
Jde na to vytvořit třída s vnořeným stylem pouze pro <b>?
Tohle/byť to nefunguje/, jako názorná ukázka toho, o co mi jde, doufám stačit bude :D
<html> 
<head>

<style type="text/css">
p.boldbrown: {b: {font-color:brown;}}               /* <!--p.boldbrown: {styl pro <b> jen a pouze pro třídu "boldbrown" --> */
</style>

</head>
<body>

<h1>nadpis</h1>

<h2>Podnadpis1></h2>                    

<p class="boldbrown">                         <!--Tady chci mít všechny <b>neco</b> označeny hnědě </b> -->
<ol>
<li><a href="něco1.com">text, který pokračuje i na dalším řádku a <b>tohle</b> chci, aby bylo tučný hnědý, pár slov uplyne a zase<b>tohle</b> hnědě atd...</li>
<li><a href="něco2.com">text, který pokračuje i na dalším řádku a <b>tohle</b> chci, aby bylo tučný hnědý, pár slov uplyne a zase<b>tohle</b> hnědě atd...</li>
</ol></p>

<h2>Podnadpis2></h2>                              <!--tady chci už mít všechny <b>neco</b> označeny normálně tučně bez stylu navíc. -->
<ol>
<li><a href="něco3.com">text, který pokračuje i na dalším řádku a <b>tohle</b> a <b>moře dalšch</b> chci, aby bylo už normálně tučný bez barvy....po celý zbytek stránky, dokud neuvedu znovu třídu "boldbrown".</li>
</ol>

</BODY>
</HTML>


Pude to vůbec nějak udělat??
Joker
Profil
W4C:
Chtěl bych vědět, jak udělat zanoření CSS stylu pro tag <b> s barvou do třídy pro použití pouze na vybranou skupinu odstavců
Velice jednoduše, a sice mezerou.
p.boldbrown b {color:brown;} 

= prvek <b> uvnitř prvku <p class="boldbrown">

(opraveno)
Railbot
Profil
p.boldbrown b {color:brown}


Joker:
Copak je b:? A font-color ve stylech? To snad né :-)
Joker
Profil
Railbot:
Hups :) Jsem to prostě zkopíroval. Příště si to zkusím důkladněji přečíst :)
W4C
Profil *
Joker:
ee. tohle nefunguje.(MSIE ani Opera ani Firefox)
Zůstává základní barva textu definovaná stylem pro <body>.(i po odebrání nebo změně stylu .body....{color:gray;} )
ani zápis color:brown místo font-color:brown nic neřeší
Railbot
Profil
W4C:
Musí, není důvod proč by nefungovalo. Dal jsi odsatvci, ve kterém chceš hnědý tučný text, třídu boldbrown?
W4C
Profil *
:D
Jo, dal, jen jsem si nevšim, toho b:.( dvojtečka ). Bez dvojtečky to už funguje. Hoši moc dík.
Bubák
Profil
Railbot:
Musí, není důvod proč by nefungovalo
Dúvod, proč to nefunguje, je prostý, tak funguje HTML:
<p class="boldbrown"></p>
<ol>
Railbot
Profil
Bubák:
Nepochopil jsem. Ale nevadí, tazatel je už spokojený a s Jokerem jsme problém vyřešili.
Bubák
Profil
Railbot:
V odstavci nemůže být seznam, protože prohlížeče odstavec ukončí.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Railbota:
s Jokerem jsme problém vyřešili
Nevím, co tazateli funguje, ale tuto konkrétní situaci jste nevyřešili. Pokud vím, tak se odstavec před začátkem <ol> zavírá spolehlivě ve všech režimech všech prohlížečů.


Reaguji na W4C:
Použij místo odstavce <div>, nebo dej třídu přímo tomu seznamu.
Railbot
Profil
Chamurappi: Bubák:
Nevím, co tazateli funguje, ale tuto konkrétní situaci jste nevyřešili. Pokud vím, tak se odstavec před začátkem <ol> zavírá spolehlivě ve všech režimech všech prohlížečů.
O tom ale dotaz ani řešení vůbec nebylo.
W4C
Profil *
Bubák,Chamurappi:
V odstavci nemůže být seznam, protože prohlížeče odstavec ukončí.
JJ, pravda.Už jsem se k tomu taky dopídil.:D Prvně jsem to p class zkusil na neuzavřenej text mimo <ol></ol> - tam to fungovalo dobře.Na <ol></ol> jsem to aplikoval až pozdějc a tam to nefachčilo.Po změně názvu třídy z odstavce na <DIV class="boldbrown"> to už před <ol></ol>, v něm i za ním označilo všechno správně.Důležitá byla ta syntaxe .boldbrown b {color:brown;}, která sloužila k nakopnutí správným směrem.Ještě jednou díky všem za reakce a za pomoc..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0