Autor Zpráva
srigi
Profil
Potrebujem zapisat selektor na element, ktory je nasledovany inym (presne definovanym) elementom. Vid priklad:

<ul>
  <li>Lorem</li>
  <li>Ipsum</li>
  <li>Dolor</li>
  <li>Sit amet</li>  <!-- potrebujem zamerat tento element -->
  <li class="active">placerat</li>
  <li>neque</li>
  <li>consequat</li>
</ul>


Uplne idealne by bolo, keby ten selektor fungoval aj v IE7.
THX.
MCKAY
Profil
srigi:
Nevím, jestli tě dobře chápu, ale pokud se potřebuješ zaměřit na jeden určitý prvek, nastav mu nějaký class
Chamurappi
Profil
Reaguji na srigiho:
Neexistuje a ani nejspíš nikdy existovat nebude.
srigi
Profil
MCKAY:
Nemam kontrolu na HTML. V podstate ide o to, ze pomocu JS sa manipuluje DOM tak, ze ked user klikne na link v li-cku, pod neho sa prida nove <li> a to povodne by som potreboval prestylovat. Nemam dosah ani na kod JS skriptu.

Chamurappi:
Kcem sa spytat, je v koderskom svete vobec nejaky vacssi dopyt po takomto selektore? Ja som ho za posledny rok potreboval asi 2x. V podstate ci je tu nejaky tlak na takyto selektor.
BTW mas Twitter ucet? Rad by som ta followoval :)
habendorf
Profil
Pokud by položky toho menu byly náhodou floatované, tak by to pomocí určité obezličky šlo.
Leo
Profil
Pokud s tim tak jako tak manipulujete pres JS tak se na ten element JS odkazte, v cem je problem? Leo
srigi
Profil
habendorf:
li-cka nie su floatovane.

Leo:
Ako vravim, nad JS kodom nemam kontrolu - jedna sa o wordpress a ten by mi pri kazdom update JS kod prepisal. A rucne JS prepisovat po kazdom update nemam chut. Cez CSS by to bolo elegantne.

Ale kaslat na to, vyriesil som problem iny nastylovanim.

BTW netreba mi vykat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na srigiho:
je v koderskom svete vobec nejaky vacssi dopyt po takomto selektore?
Poptávka je. Stejně jako po selektoru rodiče. Kdyby existovaly tyto dva selektory, bylo by možné zaměřit libovolný element v závislosti na konstrukcích ve zbytku stránky. Človíčkové z konsorcia dali jasně najevo, že selektory jsou určené pro jednosměrné zpracování, a tvůrci prohlížečů se proti tomu (alespoň zatím) nebouří.
Chamurappi
Profil
Reaguji na srigiho:
Teď jsem si všiml, že jsem si nevšiml tvé otázky, pardon…

BTW mas Twitter ucet? Rad by som ta followoval :)
Nemám.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0