Autor Zpráva
Kroun1
Profil
Přečetl jsem si něco o CSS a vytvořil pomocí filtrů a pozicování změnu odkazu po najetí myši. Nic méně, to nefunguje tak, jak bych si představoval. Když na odkaz najedu a s myší po něm jezdím, tak to celé jakoby přeskakuje, jakoby v textu byly nějaká hluchá místa, na která se nevstahuje styl nadefinovaný na začátku stránky. Konkrétně to mám nadefinováno jako:

<STYLE>
a:link, a:visited {text-decoration: none; color=Navy;}
a:hover {filter: blur(add=1, direction=135, strength=10); height=0; cursor: Default; position: relative; top: -5px}
</STYLE>

Jinak to mám použito na téhle stránce : http://www.home.karneval.cz/00107006/index
Levý sloupeček s odkazy - blbne to hlavně když se s myší hýbe ve vertikálním směru přes odkaz.

PS: Je to má první stránka...tak se moc nesmějte :-) a navíc ještě není vůbec hotová.
PPS: Pokud má někdo tipy jak to vylepšit tak poraďte plííz...
Marty
Profil
Zkoušel jsem to, ale text poskakuje nahoru a dolu vždy, když se dostaneš myší pod ní (takže se odkaz vrátí na původní místo) ale v této pozici už na ni kurzor opět ukazuje, čili se opět přesune nahoru, a tak pořád dál a dál dokola.

Snad jsem to vysvětlil srozumitelně, ale mě z toho vyplynulo, že s tím nic moc neuděláš (jedině nastylovat to trochu jinak).
peta
Profil *
Kroun1 ve firefox ti to nefunguje vubec

Marty hned mne napada zpusob...

Ten blur tam dat trvale do bloku presunuteho do position:absolute a menil bych z-index.
<a><span>ahoj</span>ahoj</a>
A to skakani bych si odpustil
a span {display:none}
a:hover span {display:block}
Kroun1
Profil
Marty: Tím posuvem textu to není...já to pozicování zkoušel vypnout (nechal tam jenom ten filtr blur) a poskakuje to pořád. Respektive už to samozřejmě neposkakuje ale poblikává ten filtr. Navíc bych tam pak chtěl přidat nějakej zvuk po najetí myši a to by znělo hrozně.

peta: Jo zamyslím se nad tím...sice ještě nevím jak přesně to myslíš ale zkusím to
Anonymní
Profil *
Kroun1
<a><span>ahoj</span>ahoj</a>
a span {display:none; filtr-blur...;position:absolute;width:100%}
a:hover span {display:block}
Kroun1
Profil
Tak jsem se po delší době vrátil k řešení tohoto problému.

1) Pomocí toho "<a><span>ahoj</span>ahoj</a>" mě to vůbec nefunguje. Pokud tímto způsobem zneviditelním odkaz ("display: none" nebo i "visibility: hidden"), tak jakoby přestane fungovat vlastnost "a:hover span". To jsem si ověřil tak, že když odkaz zapíšu jako "<a><span>ahoj</span></a>" a použiju ve stylopisu právě "display: none" nebo "visibility: hidden", tak prohlížeč vůbec nepozná, že tam nějaký odkaz je a nemění se žádná z jeho nastavených vlsatností tudíž ani "display: block". No ale nevím, možná jsem to pořádně nepochopil - jak jsem psal, jsem začátečník.

2) To poblikávání jakékoli vlastnosti při projíždění myší způsobuje vlastnost "height: 0", já to tam mám konkrétně takhle:

a:hover {filter: blur(add=1, direction=135, strength=10); height: 0; color=red}

Neptejte se, proč tam to "height: 0" mám, já to akorát někde opsal. Ale pokud tuto vlastnost vynechám, tak mi ten filter přestane fungovat. Je zajímavé, že to poblikávání má vliv i na tu změnu barvy, která při nepoužití "height: 0" funguje normálně. Nic méně, bez toho mi zas nefunguje filtr :-(
Timy
Profil
na filtry se vykašly, stejně to funguje jenom v MSIE, to je má rada
bojars
Profil
Kroun1 mne to v IE 5.5 funguje úplne normálne, len mi je divné, keď sa text zodvihne po nabehnutí myšou. Asi by to malo efektnejší priebeh, keby ten filter bol použitý naopak, teda na "a" a pri "a:hover" by text išiel dolu.
Ináč je pravda, že filtre fungujú iba pri MSIE.
Kroun1
Profil
Tak sem ty původní stránky trochu poupravil, aby to bylo víc zřetelný. Oddělal jsem to poskakování textu, protože to lidi zbytečně mate a odvádí od problému. Po najetí myší na odkaz, se změní barva na červenou a pouze u dvou posledních odkazů (Info a Zpět) je aktivován filtr. Tam, při přejíždění myší je patrné to poskakování ( alespoň v MSIE6 ) a měl by být vidět rozdíl, když se přejíždí přes odkazy které mají nastaveny pouze změnu barvy.

Timy Jo, možná máš pravdu. Akorát mě štve, že s těmi filtry se dá udělat plno efektních věciček, a to velice jednoduše. Pokud se na to vykašlu tak tam nebude nic. Pokud to rozběhám, tak to pro většinu běžných uživatelů bude fungovat a ten kdo má Mozillu nebo Firefox atd. tak to akorát neuvidí.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0