Autor Zpráva
mafos
Profil
Dobrý den,
mám problém a nevím jak ho vyřešit :-( Potřebuji zarovna text do dvou sloupců. Zatímco floatovaný text je bez problému, text který má zůstat na místě je nějaký podivný. Chci aby oba sloupce byly zarovnaný na střed. Pravý v pohodě, levý se nějak nenastaví šířka asi nebo něco takovýho. Nechápu. Posílám kod jak to mám napsaný. Díky za pomoc.
<span style="position: relative; float: right; text-align: center; font-size: 17px; font-family:Arial; width: 50%; color: #000000">text pravý</span><span style="position: relative; width: 50%; text-align: center; font-size: 17px; font-family:Arial; color: #000000">text levý</span>
panther
Profil
mafos:
levý se nějak nenastaví šířka
ano, protože span je od přírody řádkový. Řádkovým elementům nemůžeš nastavovat rozměry. Pomohlo by nastavit třeba float.
mafos
Profil
panther:
Asi nerozumím. Jak to tedy mám zapsat jinak? Dát do do divu?A nastavit jeden float: right a druhý float: left?
Díky
panther
Profil
mafos:
Jak to tedy mám zapsat jinak?
přečti si ještě jednou, co jsem napsal. Hlavně tu třetí větu. Je snad napsaná dost jasně, ne?

Dát do do divu?A nastavit jeden float: right a druhý float: left?
na tyto otázky bys také našel odpověď rychleji, kdybys je vyzkoušel. Odpověď bys znal dříve, než jsi napsal [#3] příspěvek do fóra .
mafos
Profil
panther:
Zkouším to celý odpoledne, snad všechny možný kombinace a nefunguje. Proto píši sem. Jinak tedy posílám co jsem teď zkoušel a to bohužel taky nefunguje. Jestli to mám pořád blbě, tak už asi další kombinaci nevymyslím :-(
<div style="position: relative; float: left; text-align: center; font-size: 17px; font-family:Arial; width: 50%; color: #000000">levý sloupec</div><div style="position: relative; float:right; width: 50%; border: 1px solid #28166F; text-align: center; font-size: 17px; font-family:Arial; color: #000000">pravý sloupec</div>
panther
Profil
mafos:
zkus vyhodit ten border - 50% + 50% + 1px je více než 100% ;-)

Pokud ani to nepomůže, přidej odkaz na problematickou stránku.
mafos
Profil
panther:
zkus vyhodit ten border - 50% + 50% + 1px je více než 100% ;-)
Jo to jsem se spletl. Zkoušel jsem si to označit, abych věděl jak se mi rozdělují ty sloupce.

Pokud ani to nepomůže, přidej odkaz na problematickou stránku.
http://halva.org/jakpsatweb/kontakt.html
Jinak se mi to teď rozhodilo úplně celý. Odjelo mi to celý nahoru :-( Označil jsem červeně o co se mi jedná. Nenahrával jsem tam všechno, snad to takhle bude stačit. A nevíte prosím co udělat s tím, že to odjelo nahoru? Ach jo, nějak si s tím nevím rady :-(
panther
Profil
mafos:
promiň, ale na té stránce není nic dobře :-) Proč má každý řádek kontaktů vlastní div, posunutý relativně dolů?

Přiznám se, že v tom chaosu jsem se teď rychle nedokázal zorientovat, budu se na to muset kouknout zítra v klidu (kdybys smazal tu prasárnu, byl bych ti vděčný).
mafos
Profil
panther:
kdybys smazal tu prasárnu, byl bych ti vděčný
Ok :-D Jsem v tomhle nováček, dělal jsem dřív všechno přes tabulky :-) Jdu na to ještě mrknout :-D
mafos
Profil
Tak jsem to odprasil :-) Trochu jsem si s tím pohral a už to funguje. Nastavil jsem width na 49% a valí to. Díky moc. Zdravím.
mafos
Profil
Příklad jsem radši odstranil, aby se nikdo nelekl :-D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0