Autor Zpráva
klarka
Profil
Dobrý den, tvořím své první stránky hannahminiatury.net a ráda bych měla pod textem jiné pozadí než na celé stránce. Chci vědět jestli se dá pomocí css zapsat, aby se to zobrazovalo jako na stránce "home" (ta je dopsána pomocí html). Podle toho co jsem se dočetla by to mělo jít, ale nemůžu přijít na to jak. Případně druhý problém jak to dostat i pod logo.
css

body {
background-image: url('images/poz5.jpg');
background-color: Tan;
font-family: comic sans MS; color: #660000; font-size: 90%}


a:link {color: #660000}
a:visited {color: #330000}
a:active {color: #330000}
a {text-decoration: none;}
a:hover {color: #330000; text-decoration: underline;}


td {vertical-align: top}

.levemenu {font-size: 150%; font-family: monotype corsiva;}

.levemenu2 {font-size: 100%; font-family: monotype corsiva;}

.pravemenu {font-size: 90%;}

.nadpis {font-size: 180%; font-family: monotype corsiva}

.textuvod {font-size: 110%; font-family: comic sans MS; line-height: 170%}

.textautor {font-size: 85%; font-family: comic sans MS}

.paticka {font-size: 70%; font-family: times;}
panther
Profil
klarka:
přidej nějaký background i k „.levemenu“ a dalším.

.levemenu {[...] font-family: monotype corsiva;}
víceslovné názvy patří do uvozovek či apostofů. Vždy uváděj i obecné písmo, pokud by toto někdo neměl nainstalováno v počítači - tedy sans-serif nebo serif pro bezpatkové/patkové písmo.
klarka
Profil
Nejsem si jistá jestli dobře chápu - to je potřeba ke každému z těch řádků v css dát i pozadí? (Omlouvám se jsem trošku počítačový tele, pracuju spíš metodou pokus omyl)
Myslela jsem, že to půjde vyřešit elegantně jak jsem se dočetla v kapitole "CSS pozadí libovolného prvku " kde je uveden příklad pro odstavec

p {background-image: URL('pozadi.gif')}

že v tomhle případě napíšu něco jako table {background... a nějaký hodnoty width a height.... jenom jsem netušla jak přesně to napsat a kam to umístit - to by nešlo????
panther
Profil
klarka:
pokud chceš pozadí celé tabulky, tak ho dej tabulce. Pokud řádku, tak řádku. Zkrátka k tomu, co chceš :-)

že v tomhle případě napíšu něco jako table {background... a nějaký hodnoty width a height...
tabulek tam máš více (jedna to obaluje celé, další jsou uvnitř). Budeš tu konkrétní, které chceš dát pozadí, zaměřit pomocí id nebo class. Zápis, který jsi uvedla, by dal pozadí všem tabulkám, to asi nechceš.
klarka
Profil
To přesně chci, když mrkneš na [url=http://www.hannahminiatury.net ]hannahminiatury.net z[/url] na stránku "home" jsem to dala nad tu tabulku co obaluje všechny a to bych nějak potřebovala napsat do stylu, abych to nemusela dopisovat do všech stránek jenom nevím jak přesně (prostě pro blondýnu) to mám napsat a kam to do zápisu css vrazit (mezi který řádky) a případně kdyby existovala i možnost pod logo, ale to nevím
panther
Profil
klarka:
a kam to do zápisu css vrazit
v CSS kamkoliv. Třeba na začátek nebo na konec.
klarka
Profil
to jsem zkusila dokonce postupně na několik pozic a nefungovalo to (pořád bylo všude jen pozadí s napoleonem), navíc mi to změnilo barvu na odkazech v levým menu na modrou, místo té hnědé, takže buď to bylo blbě napsáno ( hodnoty width a height jsem vzala ze zdrojáku) nebo blbě umístěno a to bych právě potřebovala blbuvzdorně poradit (napsat do css co jsem dala hned původním dotazu) možná mi tam jenom někde chyběla nebo přebývala nějaká tečka nebo závorka, ale nemůžu přijít na to kde. (jsem už postarší osoba a někdy to v těch závitech drhne)
panther
Profil
klarka:
jestli myslíš toto
background="images/poz2.jpg"
, tak to je v HTML špatně. Atribut background HTML nezná.

<table style="background: url('images/poz2.jpg')" ...>
klarka
Profil
Vzdávám se - nevím jestli je to v html špatně, ale aspoň to jede.

ten tvůj řádek jsem dopsala takto

<table style="backround: url('images/poz2.jpg')" width="800" height="600">

Při různém umístění do css pozadí pod textem zůstává stále nezměněno, ale když to vložím mezi řádky:

font.... ... a:link, tak mi zmodrají ty odkazy
a:hover.... .... td, tak mi odsune levé menu na úroveň novinky
td.... .... .levemu, tak mi to zruší styl písma u větších nadpisů v levém menu
a kamkoli jinam , tak se nestane nic
Yuhů
Profil
To nemáš psát do CSS stylu. To, co ti napsal Panther, máš napsat namísto současného tagu <table>

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0