Autor Zpráva
Rasto
Profil *
chcel by som si ulahcit pracu v css ohladne farieb. cize moja otazka znie...
da sa v css definovat farba napr. ako mojaFarba=#AEC5E7;
a potom dalej pouzivat v css uz iba nazov farby napr. border: 10px solid mojaFarba; ????
strasne by mi to ulahcilo pracu :-)
flying gentleman
Profil
no v zasade exitujou dve moznosti (aspon myslim):ulozit soubor stylu s priponou php, potom tam muzes normalne pouzivat promenne. nebo si nejak zajistit at se soubor s priponou css taky zpracovava na serveru (podobne jako *.php)
peta
Profil *
Rasto
Normalne to nelze. Ptal jsem se na to i kohosi, kdo o tom rozhoduje.

Ale je tu to reseni v PHP, kde pak pouzije
<?
$menu="#00ff00"
?>
<style>
.ahoj {color:<?$menu?>}
</style>

Pak mne napada, ze mozna i JS
<script>
menu="#00ff00"
</script>
<style>
.ahoj {color:%menu%} /*ale day si nejsem jisty zapisem, to bys musel pohledat*/
</style>
navic bez js to pak nefunguje

A jeste mne napada, co pouzivam ja, skupinovy zapis
.ahoj, .mama, .tata {color:#00ff00}
.ahoj {border:1px solid #ffffff}
.tata {background:#0000ff}

Nebo jeste pouzivam dvoji tridu
.bb {color:#00ff00}
.ahoj {border:1px solid #ffffff}
<div class="ahoj bb">sss</div>
Rasto
Profil *
tie triedy v css pouzivam tiez... ale pokial mam rovnake farby pouzivat na viacerych miestach v css, tak je to pre na prehladnejsie s pomenovanymi farbami.. lahsie sa to pameta... skusim to php alebo js...dakujem
Martin Kuželka
Profil
JS na tohle nedoporučuju, zbytečně tím omezíš lidi, kteří ho mají vypnutý.
habendorf
Profil
Nezapomeň že jeden prvek může mít více tříd, což můžeš dobře využít.

.menu {cokoliv}
.obsah {cokoliv}
.mojafarba {color:#aec5e7;}

<div class="menu mojafarba">menu</div>
<div class="obsah mojafarba">obsah</div>
peta
Profil *
Rasto V tom pripade bych pouzil dvoji tridy a barvy pojmenovaval a0,a1... b0,...
PHP volat pri kazde zmene barvy, to je zdrzovacka a JS uz bylo recemo, to ma tak 70% lidi aktivni

Kazdopadne ty mas asi jiny problem. Ty mas CSS nejake velike. To se zasadne nedela.
Stranka tak 6-20k, podle mnozstvi obsahu a CSS do 6k. Vic ne. Nemuzes mit CSS vetsi nebo stejne jako stranka. To slouzi jen k okrasleni.
... toto si ale muzes dovolit u CDcek. tam nezatezujes linku a uzivatel neceka ani na vysledky PHP scriptu...
Martin Kuželka
Profil
Řešení s více třídami se mi taky nezdá vhodné. Problém totiž nastane, když budeš chtít přestylovat stránku (včetně odlišných barev textu pro obsah a menu) - místo, abys změnil jenom styl, budeš muset měnit i kód stránky...
flying gentleman
Profil
Prosimte peto, muzu se zeptat, kde jsi prisel na to, ze stranka ma byt 6-20k a css do 6k???
To mi prijde, s prominutim, jako pekna kravina.
Co kdyz budu mit informace, ktere budu chtit mit na jedne strance, to je jako ozelim nebo dam odkaz"pokracujte na dalsi stranku, protoze tady by bylo vic jak 20k"???
A s tim css, treba ja mam neco kolem 8k, zadny prikrasleni tam nemam, takze nevim "wo co gou"???
Rasto
Profil *
habendorf
Nezapomeň že jeden prvek může mít více tříd, což můžeš dobře využít.

.menu {cokoliv}
.obsah {cokoliv}
.mojafarba {color:#aec5e7;}

<div class="menu mojafarba">menu</div>
<div class="obsah mojafarba">obsah</div>



takto mi to nevyhovuje pretoze ako takto zapises farbu do border alebo background? ja proste mojaFaraba potrebujem vkladat kdekolvek to v css potrebujem... nielen colorovat text... takto by som si musel povytrvarat
.mojafarba {color:#aec5e7;}... na text
.back_mojafarba {background-color:#aec5e7;}... na pozadie
.border_mojafarba {border-color:#aec5e7;}... na border
.....
a ten zapis v html nechcem ani vidiet na jeden div... co usetrim v css to dostanem pri zapise html... :-)
Rasto
Profil *
Peta... nemam velke css, ale ked mam stylovat web s tym, ze kazda sekcia webu ma byt v inych farbach... tak stracam prehlad o tom aka je farba #F9A870 a aka je #BFE3D3 :-)
Timy
Profil
Rasto
a nestačilo by napsat do toho css komentář?
body {color:#FF0000;} /*cervena barva*/
Rasto
Profil *
to Timy :-)) to mam...inak by som sa zblaznil... ale problem to neriesi
habendorf
Profil
No prostě css není skriptovací jazyk, takže to s ním udělat nejde. Jde to pomocí skriptování, klientské je celkem na nic, takže zbývá serverové. Třeba PHP.
Mistr
Profil
Nebo jeste pouzivam dvoji tridu
<div class="ahoj bb">sss</div>



Dvojí třídu? To jde, to prohlížeče "sežerou"? O dvojí třídě slyším prvně. Lze jich zapsat víc (tři, čtyři...)?
habendorf
Profil
Mistr: třeba 50
Radek Hrabůvka
Profil
Mistr Dvojí třídu? To jde, to prohlížeče "sežerou"? Jde o normální, i když málo běžný zápis. Možná proto, že se nedá zplodit v editoru, musí se to napsat ručně.
Kdybych potřeboval psát mojebarva1, mojebarva2...tak si na to v PsPadu udělám uživatelský konvertor nebo makro, pro rychlý převod z mojebarev na barvy a zpět. Pro pojmenovamé barvy už tam jedem konvertor je, není problém přidat další.
Pro inspiraci starší, stále platný článek, na téma nakousuté v diskusi: Kaskádové styly v dobrém stylu
Mistr
Profil
Radek Hrabůvka: Díky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0