Autor Zpráva
Michal Kolesa
Profil
Kdy je lepší udělat design pomocí tabulky a kdy pomocí CSS ? Můj názor je, že pomocí tabulky je to rychlejší, ale pomocí CSS zase dáváte najevo, že něco umíte. A možná pomocí tabulky je méně kódu. Za to v CSS je to odhadem 10 až 20 řádek (mluvím o 3 sloupcovým designu) - o možnostin psát do jednoho řádku vím a HTML dokument je zase plný DIVů. Že tabulka se zobrazí po kompletním načtení vím. Ale v dnešní době rychlého internetu to zas není tak strašné na čekání.
Yur4Y
Profil
Michal Kolesa:
HTML dokument je zase plný DIVů
To nemusí byť, stačí vedieť ako na to :)
Design pomocou tabuľky sa dnes nerobí, slúži na to CSS.
mckay
Profil
Michal Kolesa:
VŽDY je to lepší dělat pomocí CSS. Komu je co do toho kolik je to řádek kódu, nehledě na to, že klienta spíše než zdroják zajímá vzhled, přičemž dokonalého vzhledu bez CSS těžko dosáhneš.
Railbot
Profil
Design, potažmo layout, nikdy pomocí tabulky. Tabulky jsou na tabulková data, ne pro stavbu webu. Není to tak těžké pochopit ani když je člověk nezaměstnaný invalidní důchodce, zkus to.
Michal Kolesa
Profil
mckay:
VŽDY je to lepší dělat pomocí CSS. Komu je co do toho kolik je to řádek kódu, nehledě na to, že klienta spíše než zdroják zajímá vzhled, přičemž dokonalého vzhledu bez CSS těžko dosáhneš.
Měl jsem zákazníka kterého víc zajímal zdroj a pak vzhled. A psal mi emaily typu "Můj známý by to napsal jinak"
mckay
Profil
Michal Kolesa:
A psal mi emaily typu "Můj známý by to napsal jinak"
Ani se mu nedivím, když se podívám na tvé dílo.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Michala Kolesu:
Co kdybys napřed hledal, než nás přiměješ k opakování všeho, co tu bylo stokrát řečeno?
Michal Kolesa
Profil
1) Hledání při psaní příspěvku jen nalezlo jaký má CSS vs tabulka vliv na seo
2) Opakování matka moudrosti
Petr ZZZ
Profil
Michal Kolesa:
Opakování matka moudrosti

To je sice pravda, je ale nutno vědět, jak to je myšlené. Opakovat si pro sebe, abych se něco naučil, je jedna věc. Jiná věc je nutit druhé, aby na otázky, které už byly stokrát položeny, opakovali odpovědi, které už byly stokrát dány.
Taurus
Profil
Michal Kolesa:
Opakování matka moudrosti

Ano, opakovat si můžeš, to je správný, ale mířit to k nám je to dost bezohledný, nemyslíš?

Railbotova slova jsou ty nejzlatější, z toho vycházej.
MichMond
Profil
Ještě bych dodal jednu výhodu css, když css vkládáš z externě tak pro změnění vzhledu stránky nemusíš přepisovat každý html dokument tabulky, stačí jen přepsat něco v jednom souboru s css...
Smokie
Profil
Michal Kolesa:
pomocí tabulky je to rychlejší, ale pomocí CSS zase dáváte najevo, že něco umíte.
přesně tak, nám nikdy nejde o nic jiného, než jen se ukázat co umíme.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0