Autor Zpráva
Matts
Profil *
Ahoj, mám tu takovou záhadu...přemýšlím, čím by to mohlo být, ale ať hledám, jak hledám, nikde nemůžu najít žádný border ani margin, který by celou stránku jaksi odsazoval...jde mi o to, aby ten nápis nahoře začínal úplně u vrchu té stránky, ale pořád je tam mezera cca 10px...Odkaz ...Nevíte čím by to mohlo být?
Taurus
Profil
Když jsem přidal do body {}

margin: 0px;


tak se odsazení zrušilo.
PW
Profil *
Jestli jsem to pochopil dobře musíš napsat do HTML:
<body topmargin="0">

nebo do stylů
BODY {margin-top:0px;}
Matts
Profil *
jejda, super..děkuji vám moc...taková věc, že mě to nenapadlo...:-)
pavuk
Profil *
Máš stránku ve stránce, tozn. 2x <html> a </html>, <head> a </head>, <body> a <body>, a aspoň pokud dobře vidím, máš u #upbg pozici relativní, ale nedeklaruješ umístění {top: ...; left: ...}
Miloš
Profil
pavuk:
máš u #upbg pozici relativní, ale nedeklaruješ umístění {top: ...; left: ...}
Nekoukal jsem do zdroje, ale co je špatného na position:relative bez změny polohy (top/left)? To nevíš, že se tak vytvářejí souřadnice pro vnořené absolutně pozicované prvky?
pavuk
Profil *
Samozřejmě omluva, ode mně čirá mystifikace... byl jsem nějak zanořenej do svýho problému a pomotal jsem hrušku s jablkem. :-(
Matts
Profil *
pavuk:
Počkej, já tam mám includovaný menu, tak to tam musím mít dvakrát,ne?:-)
Mě to všechno všude funguje, tak to nechám, jak to mám :-D...
pavuk
Profil *
Pokud tam includuješ stránku menu.php, pak stačí aby v menu.php byl pouze obsah <body>, bez hlavičky a podobně, include vloží do tvý stránky text včetně tagů. Viz. odkaz na JPW
Miloš
Profil
Matts:
já tam mám includovaný menu, tak to tam musím mít dvakrát,ne?
V žádném případě! Naopak součástí souborů jako menu.inc vůbec nemusí být <body> a podobné opičárny, když to obsahuje index.php nebo jiný takový soubor.
Matts
Profil *
aháá, tak to se na to budu muset ještě zaměřit...takže stačí tam napsat, jen obsah toho menu, jestli to chápu správně...?:-)
pavuk
Profil *
Chápeš to správně, bez <html><head><body>, jenom vlastní obsah menu
Matts
Profil *
wow, to je dobré :-)...tak díky, a já se zachvíli asi zase na něco zeptám ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0