Autor Zpráva
Radek
Profil *
Mám dotaz, jak "podvést" prohlížeč. Náš server z důvodů, které se nám zatím nepodařilo identifikovat, občas posílá špatný mime typ u css souborů (prosím, neraďte, jak vyřešit ten primární problém: zkoušeli jsme už leccos a na začátek roku máme objednanou konzultaci s dodavatelem, tak doufáme, že se to vyřeší; jde mi teď čistě o obejití problému). Logický výsledek je, že pokud tento případ nastane, tak se stránky zobrazí špatně zformátované a v chybové konzoli Firefoxu je hláška, že soubor stylů XY nebyl použit, protože má MIME typ text/html místo text/css.

Jde mi teď o to, zda lze tento problém nějak obejít na straně html/css kódu. Zkoušel jsem "ponížit" deklaraci DTD z 4.01 strict na 4.01 transitional, ovšem jediný výsledek byl, že se frekvence problému snížila: občas totiž má prohlížeč v chybové konzoli hlášku, že soubor stylů byl použit, ačkoli má typ text/html, někdy je tam ale stále hláška o tom, že nebyl použit, protože...

Máte někdo nějaký nápad, co s tím? Díky moc předem
Chamurappi
Profil
Reaguji na Radka:
ovšem jediný výsledek byl, že se frekvence problému snížila
To je divné. Žiji mnoho let v domnění, že na tohle se dá spolehnout, tedy že v quirku MIME typ stylopisu nikdy nerozhoduje. Skutečně je stránka spolehlivě v quirku? Vždy se stejným <!doctype>m?
Prosím o odkaz na živou ukázku.
Plaváček
Profil
Radek:

I mě by to zajímalo, s ničím podobným jsem se za svou praxi nesetkal.
Radek
Profil *
Chamurappi:
Odkaz na živou ukázku ve smyslu reprodukce problému poskytnout nemohu, protože jak jsem psal, objevuje se ten problém jen občas. Nicméně stránka, o kterou jde, je tato.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Radka:
Nepozoruji, že by některý z přilinkovaných stylopisů byl dodáván s jiným typem než „text/css“. Tamní <!doctype> zařizuje standardní režim, stejně jako HTML 4.01 Strict. Na quirk bys potřeboval tento:
<!doctype html public "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
(A nebo žádný.)
Radek
Profil *
Chamurappi:
Nepozoruji, že by některý z přilinkovaných stylopisů byl dodáván s jiným typem než „text/css“.

Ano, to je v pořádku. Psal jsem, že se ten problém objevuje jen občas, náhodně. O to hůř se pochopitelně řeší...

Tamní <!doctype> zařizuje standardní režim, stejně jako HTML 4.01 Strict. Na quirk bys potřeboval tento:

Díky, teď je to z hlediska quirku lepší?

Radek
Chamurappi
Profil
Reaguji na Radka:
Psal jsem, že se ten problém objevuje jen občas, náhodně.
Psal jsi, že se náhodně ukazuje hláška, že stylopis byl/nebyl použit navzdory/kvůli typu „text/html“, nikoliv, že se náhodně mění typ.

Díky, teď je to z hlediska quirku lepší?
Ano. Jestli je server náladový a občas posílá špatný typ, Mozille už to teď nebude vadit.
Radek
Profil *
Chamurappi:
Psal jsi, že se náhodně ukazuje hláška, že stylopis byl/nebyl použit navzdory/kvůli typu ‚text/html‘, nikoliv, že se náhodně mění typ.

Aha, zkusím vyjasnit:

1. Náhodně, občas, se pošle css soubor se špatným MIME typem. Chyba na straně serveru, třeba brát jako počáteční podmínku... :-)

2. Pokud se tak stane, tak se (z mého pohledu náhodně, ale nemám možnost to systematicky studovat, vzhledem k náhodnosti nastávání té podmínky 1) objeví buď hláška o nepoužití css kvůli MIME typu nebo o použití css navzdory MIME typu.

Je to takhle jasnější?

Jinak díky moc, uvidíme, zda se problém ještě objeví nebo ne.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0