Autor Zpráva
Joan
Profil
Jde prosím jinak než ručně nějak vypsat přehled tříd a identifikátorů již použitých na webu? Stalo se mi, že jsem se nevědomky "trefila" do názvu již využitého a trvalo, než jsem zjistila, proč mi něco zničehonic nejde nastavit podle svých představ. Používám PSPad.
Děkuji!
panther
Profil
Joan:
pochybuji, že něco takového jde.

Na stránce můžeš mít více tříd se stejným názvem a nevadí to, naopak to někdy může být žádané. Pojmenovávej tak, aby názvy plnily svůj účel.
ninja
Profil
Joan: Můžete zkusit použít plugin do FF Dust-Me Selectors.
Dranel
Profil
Tříd více být může, respektive je to jejich účel, identifikátorů nikoliv. Co se problému týče, nejjedonušší bude asi CTRL+F (hledání) v daném programu. Jinak by ještě bylo řešením si kód projet na serveru nějakým scriptíkem, ale to neporadím.
panther
Profil
Dranel:
Tříd více být může, respektive je to jejich účel
jde o to, že dvě stejně pojmenované třídy můžou mít dvoje různé - a zcela odlišné - styly.
habendorf
Profil
panther:
jde o to, že dvě stejně pojmenované třídy můžou mít dvoje různé - a zcela odlišné - styly.

Ničemu nevadí, používám to zcela běžně.
panther
Profil
habendorf:
Ničemu nevadí, používám to zcela běžně.
ničemu nevadí, taky používám zcela běžně. Jen Dranel[#4] pochopil jinak [#2], proto jsem to pak upřesnil.
Bubák
Profil
panther:
proto jsem to pak upřesnil
Pro upřesnění upřesnění odkážu na ukázku: http://interval.cz/clanky/kaskadove-styly-v-dobrem-stylu/
Je to v kapitole "Použijte jednu třídu pro různé prvky".
Joan
Profil
panther:
Přesně to se mi stalo! Myslím, že záleží na pořadí uvedení dané třídy v CSS, protože jsem měla na jeden identifikátor na jedné stránce nastaven určitý styl, pak jsem nevědomky použila totéž jméno identifikátoru na jiné stránce a dlouho jsem hledala, proč se mi vzhled první stránky tak najednou rozsypal. Když jsem jeden ze dvou jmenovaných identifikátorů přejmenovala, bylo po problému jak mávnutím kouzelného proutku.
JavaScript zatím neumím ani trošku takže mi zbývá jen hledání přes Ctrl+F a kopírování do Poznámkového bloku.
I tak díky!
Joker
Profil
Joan:
záleží na pořadí uvedení dané třídy v CSS, protože jsem měla na jeden identifikátor na jedné stránce nastaven určitý styl, pak jsem nevědomky použila totéž jméno identifikátoru na jiné stránce
Ano, záleží: Pozdější styl přepíše ten dřívější.
Bez softwarových nástrojů lze tenhle problém omezit tak, že budete třídy v CSS řadit abecedně.
Joan
Profil
Vyřešeno, tralala! Není nad to míti ochotného a programátorsky zdatného tatínka :-)
Taps
Profil
Joan:
Možná by nebylo na škodu uveřejnit řešení. Třeba by se to mohlo hodit i někomu jinému.
Joan
Profil
Taps:
No to nevím, napsal mi malý program, pomocí kterého si vypíšu na obrazovku jeden sloupeček se všemi ID v daném souboru a druhý sloupeček se všemi CLASS, zatím ještě ladíme detaily. Zkusím se ho zeptat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0